Zmiany w Apple App Store nie rozwiązują największych obaw regulatorów

Zmiany w Apple App Store nie rozwiązują największych obaw regulatorów

w jeden tydzień, Apple dokonał dwóch zmian w pliku Sklep z aplikacjami Zasady. Te nowe zasady są przedmiotem sporów sądowych, dochodzeń regulacyjnych i ustawodawstwa na całym świecie. ale, Te modyfikacje nie rozwiały największych obaw. W zeszłym roku pojawiły się o tym doniesienia Ustawodawcy i regulatorzy rozważają demontaż modelu biznesowego App Store. Ten wynik może kosztować Jabłko Około 6% sprzedaży (równowartość 16 miliardów USD w poprzednim roku podatkowym). Spowoduje też spadek zysków firmy nawet o 15%.

Jedną ze zmian w regule App Store jest umożliwienie przez Apple płatności stron trzecich za Netflix i inne usługi subskrypcyjne. Da to programistom możliwość uniknięcia ogromnych prowizji Apple. Jednak wiele z tych firm już zrezygnowało z korzystania z systemu płatności Apple. Dlatego jest mało prawdopodobne, aby ten ruch wpłynął na sytuację finansową Apple.

To pokazuje, że opór deweloperów zewnętrznych wobec zasad Apple będzie się utrzymywał. W tej chwili Apple wciąż jest w sądzie z twórcą słynnej gry „Fortnite”, a w każdej chwili amerykański sędzia federalny ogłosi orzeczenie w sprawie antymonopolowej.

Demokratyczna senator Amy Klobuchar powiedziała na początku tego tygodnia: „Technologia mobilna stała się niezbędna w naszym codziennym życiu, a teraz dla konsumentów dostępne są tylko dwa sklepy z aplikacjami. Aplikacje i sposób dostępu do tych aplikacji mają niesamowitą moc. Kiedy widzisz ten problem, pojawia się również w Inne części świata wyraźnie poczują, że musimy podjąć działania”.

Krytycy Apple chcą więcej firmy

Niektórzy prosili Apple o umożliwienie innym firmom prowadzenia sklepów z aplikacjami na swojej stronie Iphone program. Dlatego ten ruch może zapewnić sposób na ominięcie obecnego systemu płatności, co prawie uniemożliwi programistom uniknięcie płacenia akcji Apple. Krytycy chcą również, aby Apple pozbyło się tak zwanych wytycznych, które uniemożliwiają programistom mówienie swoim klientom, jak bezpośrednio płacić programistom za ich aplikacje.

READ  Współpraca Redfall ma ważne zastrzeżenie

Jeśli nie musisz sprzedawać aplikacji za pośrednictwem Apple App Store, programiści mogą uniknąć prowizji Apple. Jednak Apple nie pozwala im na to, biorąc pod uwagę, że zagrozi to bezpieczeństwu urządzeń i danych użytkowników. W sprawie antymonopolowej „Fortnite” twórca gry, firma Epic, próbuje poszukać zmiany w tym zakresie.

Ostatnio Apple był w centrum wielu procesów sądowych z obu stron Regulatorzy i ustawodawcy. Firma stara się wprowadzić pewne poprawki, ale robi to „inteligentnie”.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *