Został nagrodzony cudem powietrznym

Został nagrodzony cudem powietrznym
Kilka tygodni temu spacerowałem po porcie z moim żywym psem Connie. To było jedno z tych idealnych popołudni w Portobello, gdzie powietrze tchnęło magią. Nagle przyszły mi na myśl słowa Stephena Hawkinga: „Pamiętaj, aby patrzeć w gwiazdy, a nie pod swoje stopy. Spróbuj zrozumieć to, co widzisz i zastanów się, dlaczego wszechświat istnieje. Bądź ciekawy”. Natychmiast skierowałem swoją uwagę w stronę nieba. Chociaż było kilka słabych chmur, które przyćmiły jego blask, słońce dało wspaniały pokaz. Ku mojej radości idealny, perłowy pierścień światła otacza naszą najbliższą gwiazdę, z wewnętrznymi odcieniami czerwieni i zewnętrznymi odcieniami błękitu. Oglądałem koronę słoneczną pod kątem 22 stopni, co było jednym z moich ulubionych obserwacji z powietrza. Wyjąłem swój sprawdzony aparat w telefonie, żeby uchwycić magiczny ekran.

Aureola o temperaturze 22 stopni może wydawać się rzadka, ale w rzeczywistości jest bardzo powszechna. Dzieje się tak, gdy kryształki lodu załamują światło słoneczne w wysoko latających chmurach Cirrus.

Ponieważ kryształy w pierwotnych chmurach są losowo ułożone, nie ma dwóch identycznych aureoli. Czasami kolory są żywe i wyraźne; Innym razem otoczka jest bezbarwna. Zauważyłem, że czerwone wnętrze ma tendencję do przyciągania uwagi i wyróżniania się na niebieskim tle dzięki zachowaniu czerwonego światła w atmosferze.

Odkąd przeprowadziłem się do Nowej Zelandii, mam szczęście widzieć aureole wokół Słońca, Księżyca, a nawet Wenus i Jowisza.

Od czasów starożytnych pojawienie się aureoli było postrzegane jako niebiańskie ostrzeżenie, oznaka zbliżającego się deszczu lub burzy.

Dorastając w Anglii, znałem powiedzenie: „Jeśli utworzy krąg wokół Księżyca, wkrótce będzie padać”.

Za tą popularną wiedzą kryje się pewna wiedza naukowa, ponieważ chmury cirrostratus, te same, które są odpowiedzialne za aureole, mogą wskazywać na zbliżający się układ czołowy zależny od pogody.

I gotowe – spacer z Connie zamienia się w podniebną przygodę, przypominającą, aby zawsze patrzeć w górę i podziwiać cuda widoczne na niebie.

READ  Goldeneye 007 Osiągnięcia Xbox pojawiają się na stronie internetowej

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *