6 prostych wskazówek, jak przedłużyć żywotność baterii

Nic nie trwa wiecznie, zwłaszcza stan baterii smartfona. Chociaż może to być nieunikniony los, oto 6 wskazówek dotyczących dbania o zdrowie baterii.

Baterie w smartfonach powoli umierają. Biorąc pod uwagę intensywność użytkowania i nawyki użytkowania, nie dziwi fakt, że sprawy kończą się wcześniej niż planowano. Jednak czas nie jest jedynym czynnikiem w tym równaniu. Najważniejsza jest stosowana przez nas metoda i dokonywane przez nas wybory. Oto nasz przewodnik dotyczący konserwacji i dbania o kondycję baterii smartfona.

Zwróć uwagę na swoje cykle ładowania

Oto kurs na cykle ładowania – ładowanie od zera do 100% to pełne ładowanie, podczas gdy zero do 50% lub dowolna liczba pośrednia to pół lub częściowe ładowanie. Zrób to dwa razy i jest to pełny cykl ładowania. Haczyk polega na tym, że każdy cykl ładowania negatywnie wpływa na stan baterii, więc ostrożnie wybieraj swoje nawyki dotyczące cyklu. Producenci baterii twierdzą, że stan standardowej baterii spadnie o 20% do czasu zakończenia 400 cykli ładowania. Jednak biorąc pod uwagę ciągłe korzystanie ze smartfona i wtyczek, uważamy, że ta liczba może być bardziej niepokojąca. Zasadniczo im mniej bateria się rozładowuje i ładuje, tym dłużej bateria będzie działać.

Nie pozwól mu się nagrzać ani ostygnąć

Jestem pewien, że już wiesz, dlaczego przegrzewanie się szkodzi smartfonowi. Zgadnij co? Nadmierne chłodzenie jest równie złe. Jeśli Twój smartfon się przegrzeje lub zrobi się zbyt zimny, może to nadwyrężyć baterię i skrócić jej żywotność. Staraj się nie zostawiać go w samochodzie na długi czas ani nie trzymać w pobliżu gorącej powierzchni lub obszaru. Baterie są zoptymalizowane do użytku w określonych temperaturach, wszystko, co jest wyższe lub niższe, może być sygnałem ostrzegawczym.

READ  Procesory AMD Ryzen 7000 otrzymują ogromne obniżki cen

Korzystaj z ekspresowego ładowania tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz

Wiem, że szybkie ładowanie jest świetne, wygodne i jest dziś wiodącą specyfikacją techniczną, ale niekoniecznie oznacza to, że jest zdrowe dla baterii smartfona. Odłóż na bok wszelkie przebłyski innowacji i na chwilę skup się na zrównoważonym rozwoju. Szybkie ładowanie bardzo obciąża baterię i dzieje się to regularnie, co powoduje problem ze stanem baterii smartfona. Staraj się jak najczęściej używać zwykłej ładowarki. Być może w te dni, kiedy naprawdę potrzebujesz szybkiego ładowania baterii, użyj szybkiej ładowarki.

Stan baterii smartfona

Staraj się trzymać z dala od „czerwonej” strefy.

Idealny zasięg baterii wynosi od 20% do 90%. Jednak idealne miejsce to dokładnie 50%. Odwrotnie jest mniej niż 10%. Nie chodzi o to, że maksymalne wykorzystanie baterii jest złą rzeczą, ale że obciążanie jej jest naprawdę złą rzeczą. To tak, jakbyś celowo rozładowywał baterię, co oczywiście nie jest zalecane. Dlatego podłącz ten telefon, gdy tylko zobaczysz, że ikona zmieni kolor na czerwony.

Nie musisz mieć zawsze włączonych trybów oszczędzania baterii lub niskiego zużycia energii

Tryby oszczędzania baterii są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wydajność baterii, zużywając mniej soku. Jednak raz po raz widziałem, że ludzie ciągle to prowadzą. Dotyczy to nie tylko Wydajność Twojego smartfona Ale to również psuje stan baterii. Zmniejsza wydajność i zmniejsza zużycie baterii, jednak podczas gdy twoje użycie pozostaje takie samo, może tworzyć bałagan.

Zobacz, co gra w tle

Zawsze wiedz, które aplikacje korzystają z GPS, Bluetooth, Wi-Fi lub innych specyfikacji, które zużywają energię baterii, możesz nie zdawać sobie z tego sprawy lub widzieć to na powierzchni, ale istnieje wiele aplikacji działających w tle, z których korzystasz bez Twojej wiedzy. Ciągłe uruchamianie go zwiększy zużycie baterii. Oczywiście jest to zdrowe zastosowanie, ale nie potrzebujesz.

READ  Nowy operator TypeScript znajduje błędy kodowania

Dołącz do Lifestyle Asia w Indiach InstagramI ŚwiergotI Portal społecznościowy Facebook Więcej aktualizacji technicznych.


Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *