Adopcja iOS 15 jest nadal wolniejsza niż w zeszłym roku iOS 14

W połowie września, dwa dni po publicznym udostępnieniu iOS 15, ogłoszono, że użytkownicy potrzebowali więcej czasu na aktualizację do iOS 15 niż do iOS 14. Dwa tygodnie później, adopcja iOS 15 jest nadal wolniejsza niż w zeszłym roku .

Na podstawie danych firmy analitycznej Mixpanel, Tylko 8,59% użytkowników zaktualizowało swoje urządzenia do iOS 15 w ciągu 48 godzin od wydania. Dla porównania, liczba ta wyniosła 14,68% w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy pojawił się iOS 14. Prawie 15 dni później, adopcja iOS 15 jest nadal wolniejsza niż jego poprzednika.

Mixpanel Teraz pokazuje, że adopcja iOS 15 osiągnęła 22,22% we wtorek, 5 października 2021 r. Patrząc wstecz na 5 października 2020 r., 41,97% użytkowników zainstalowało już iOS 14. Warto zauważyć, że Mixpanel mierzy adopcję iOS na podstawie danych zebranych z aplikacji i stron internetowych, które korzystać z własnego API analitycznego. Jak dotąd Apple nie opublikował oficjalnych numerów certyfikacji iOS 15.

Oczywiście są pewne powody, dla których adopcja iOS 15 jest wolniejsza, ale żaden z nich nie został omówiony przez Apple. Tegoroczna aktualizacja jest bardziej przyrostowa niż w zeszłym roku, ponieważ iOS 14 po raz pierwszy wprowadził widżety ekranu głównego, obraz w obrazie dla użytkowników iPhone’a, przeprojektowane połączenia i interfejsy Siri, bibliotekę aplikacji, dźwięk przestrzenny i nie tylko.

Inną kwestią jest to, że niektóre główne nowe funkcje iOS 15, takie jak SharePlay w FaceTime i Universal Control dla użytkowników iPada Zostało przełożone na później w tym roku. Pojawiła się również nowa opcja pozwalająca użytkownikom po raz pierwszy Pozostań na iOS 14 i nadal otrzymuj ważne aktualizacje zabezpieczeń.

Trudno powiedzieć, który z tych powodów miał największy wpływ na adopcję iOS 15, ale połączenie ich wszystkich z pewnością sprawia, że ​​mniej użytkowników interesuje się najnowszą wersją systemu operacyjnego Apple’a. W ankiecie przeprowadzonej przez 9to5MacI Ponad 12% naszych czytelników powiedziało nam, że czeka na iOS 15.1 Lub przyszła aktualizacja z większą liczbą funkcji, podczas gdy 5% zdecydowało się pozostać na iOS 14 przez dłuższy czas.

READ  Psychonauts 2 Poradnik kolekcjonerski Loboto's Labyrinth: Wszystko do znalezienia na poziomie 1

Chociaż nie jest to problem pod względem bezpieczeństwa, ponieważ iOS 14 jest wciąż aktualizowany, powolne wdrażanie może spowodować, że twórcy aplikacji będą musieli dłużej czekać na udostępnianie funkcji wymagających systemu iOS 15.

co z tobą? Czy zaktualizowałeś swoje urządzenia do iOS 15? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top