Amazon kontra Netflix: które akcje wzrostowe lepiej kupić?

Często mówi się o dwóch odnoszących sukcesy firmach w tym samym czasie, niezależnie od tego, czy ma to związek z ich stałą obecnością w popularnej puli akcji FAANG, czy z faktem, że oferują szybko rozwijające się usługi telewizyjne. Te zapasy są tylko Amazonka (Nasdaq: AMZN) I Netflix (Nasdaq: NFLX), dwóch długoletnich ukochanych z Wall Street.

Dziś obie firmy nadal odnoszą duże sukcesy i nadal szybko zwiększają swoje zyski i zyski. W rzeczywistości można by jeszcze przedstawić dobry argument za kupnem akcji obu spółek.

Ale który z tych dwóch? wzrost zapasów Best Buy Today: e-commerce, Chmura obliczeniowaCyfrowy gigant Amazon czy specjalista od telewizji, Netflix?

Źródło obrazu: Getty Images.

Amazonka

Amazon uparcie opierał się znaczącemu spowolnieniu wzrostu, jakiego można by oczekiwać od tak dużej firmy. W rzeczywistości wzrost przychodów przyspieszył w ubiegłym roku. W 2019 i 2020 roku przychody wzrosły odpowiednio o 20% i 38%. Z pewnością wyniki za rok 2020 bardzo skorzystały na zwiększonym wykorzystaniu handlu elektronicznego, ponieważ ludzie na całym świecie schronili się w swoich domach podczas pandemii. Ale nawet jeśli Amazon dokonuje trudnych porównań od 2020 r., szybko się rozwija. Sprzedaż netto w drugim kwartale 2021 r. wzrosła o 27% rok do roku.

Zyski firmy rosły szybciej. Dochód netto w kolejnych 12 miesiącach kończących się 30 czerwca 2020 r. wyniósł 29,4 mld USD, w porównaniu z 13,2 mld USD w tym samym okresie rok wcześniej.

A akcje Amazona nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Tak, jego kapitalizacja rynkowa w wysokości 1,6 biliona dolarów jest trudna do oszacowania. Jednak przy 443 miliardach dolarów opóźnionej sprzedaży o 12 miesięcy, 59,3 miliarda dolarów w przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej, szybko rosnącym przychodu i stale rosnącej marży operacyjnej, ta wycena zaczyna wyglądać konserwatywnie, a nawet tanio.

READ  Odpowiedź Quordle 671 z 26 listopada: Problem jest podwójny! Sprawdź wskazówki, wskazówki i rozwiązania Quordle

Netflix

Podobnie szybko rozwija swoją górną linię Netflix, firma zajmująca się streamingiem telewizji. W drugim kwartale przychody wzrosły o 19% rok do roku.

Ale prawdziwą magią Netflixa są teraz wysokie zyski firmy. Zysk na akcję w drugim kwartale wyniósł 2,97 USD, w porównaniu z 1,59 USD w tym samym okresie ubiegłego roku. Co najważniejsze, analitycy spodziewają się kontynuacji szybkiego wzrostu zysków w ciągu najbliższych pięciu lat ze względu na skalowalność modelu biznesowego firmy. Koszty treści i inne wydatki szybko spadają jako procent przychodów.

Analitycy spodziewają się, że zarobki Netflix na akcję będą się akumulować w średnim rocznym tempie 43% w ciągu najbliższych pięciu lat — wyprzedzając przewidywany 36-procentowy wzrost Amazona. Zrozumienie potencjału superzarobków Netflix jest kluczem do uzasadnienia jego wysokiego stosunku ceny do zarobków wynoszącego 56.

osąd

Ogólnie rzecz biorąc, obie akcje wyglądają na atrakcyjne inwestycje długoterminowe. Ale Amazon może być najlepszym zakupem, dzięki silnemu wzrostowi przychodów i zysków, ogromnej przewadze konkurencyjnej wynikającej z potężnego koła zamachowego korzyści dla członków Prime oraz wiodącej pozycji zarówno w handlu elektronicznym, jak i przetwarzaniu w chmurze.

Historia wzrostu Amazona ostatecznie wygląda na bardziej zrównoważoną i przewidywalną, ponieważ firma korzysta z wielu świeckich wiatrów w różnych aspektach swojej działalności.

Ten artykuł reprezentuje opinię autora, który może nie zgadzać się z „oficjalnym” stanowiskiem rekomendacji usługi doradztwa premium Motley Fool. Jesteśmy różnorodni! Pytanie o tezę inwestycyjną — nawet własną — pomaga nam wszystkim krytycznie myśleć o inwestowaniu i podejmować decyzje, które pomogą nam stać się mądrzejszymi, szczęśliwszymi i bogatszymi.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *