AMD twierdzi, że Radeon RX 6500 XT celowo źle radzi sobie z kopaniem kryptowalut

Powiększenie / AMD RX 6500 XT.

AMD

AMD rozpocznie sprzedaż swojego najnowszego, budżetowego procesora graficznego, który jest Radeon RX 6500 XT, 19 stycznia. Jego cena detaliczna to 199 dolarów. Jednak uporczywy niedobór procesorów graficznych, spowodowany częściowo przez kopaczy kryptowalut i spekulantów, którzy zbierają każdą kartę, jaką mogą zdobyć, często uniemożliwia ich zdobycie. Który Karta graficzna od roku znajduje się w jej cenniku.

To, czy 6500 XT jest inny, zależy częściowo od wyświetlacza, ale wydaje się również, że AMD zaprojektowało kartę tak, aby celowo uczynić ją mniej atrakcyjną dla górników, jednocześnie zachowując jej użyteczność jako karta graficzna klasy podstawowej. W rozmowie z dziennikarzami podczas okrągłego stołu prasowego na początku tego tygodnia, wiceprezes AMD Radeon, Laura Smith, mówiła o tym, jak 6500 XT został „ulepszony” pod kątem gier (podobno zachowana jest kopia usuniętego teraz artykułu z PCWorld). tutaj).

„Naprawdę ulepszyliśmy tę grę, aby stała się grą numer jeden na tym rynku docelowym” – powiedział Smith. „I widać, że sposób, w jaki skonfigurowaliśmy tę część. Nawet przy czterech gigabajtach bufora ramki. To naprawdę fajny tymczasowy rozmiar ramki dla większości gier AAA, ale nie jest szczególnie atrakcyjny, jeśli robisz blockchain- rodzaj działalności lub działalność górnicza.”

W rzeczywistości, jeśli spojrzysz na Arkusz danych technicznych 6500 XT, zauważysz kilka rzeczy, które wyróżniają się na tle Ostatnia generacja RX 5500 XT. Na początek nie ma wersji 8GB 6500 XT. 6500 XT korzysta również z 64-bitowego interfejsu pamięci, co jest dość rzadkie w nowoczesnych procesorach graficznych – czasami można go zobaczyć w tanich procesorach graficznych do laptopów, takich jak GeForce MX 450, ale oddzielne procesory graficzne wydane w ciągu ostatnich dwóch generacji w większości trzymały się co najmniej 128-bitowych interfejsów pamięci. Obie decyzje sprawiają, że 6500 XT jest zły w szczególności dla wydobycia Ethereum, biorąc pod uwagę, że Potrzebuje ponad 4 GB pamięci RAM wideo i Naprawdę lubi przepustowość pamięci.

READ  Gdy ceny kart graficznych z serii Nvidia RTX 30 w końcu spadły, czy nadszedł czas, aby zbudować komputer do gier?

Aby zrekompensować wolniejszy interfejs pamięci i pomóc karcie konkurować z kartami klasy RX 570, które AMD chce zastąpić, AMD przyspieszyło taktowanie RX 6500 XT. Maksymalna częstotliwość podbicia wynosi 2815 MHz, w porównaniu z 1845 MHz w RX 5500 XT. Nawet wyższy poziom 6900 XT przyspiesza tylko do 2250 MHz – po prostu ma tak dużo sprzętu GPU i większą przepustowość pamięci do pracy.

Nvidia podjęła również kroki w celu ograniczenia możliwości kopania przez GPU, zwłaszcza gdy to robi Ponowne wydanie wersji „LHR” (lub o niskim współczynniku mieszania) kart z serii RTX 3000 połowa 2021 r. Jednak podstawowy sprzęt może nadal poprawiać współczynniki haszowania, a projektanci górnicy używali wszystkiego od Alternatywne BIOS-y do program specjalny do Kierowcy buggy Aby przywrócić wydajność górniczą tych kart lub ich części. 6500 XT nie powinien mieć tych problemów – generalnie nie jest możliwe zhakowanie większej ilości pamięci RAM wideo na karcie graficznej. Pozostaje tylko to, czy decyzje projektowe sprawiają, że 6500 XT jest nieoptymalny do wydobycia Również Spraw, aby był nieoptymalny do gier.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top