Apple Intelligence będzie zintegrowane z niemal każdym produktem

Apple Intelligence będzie zintegrowane z niemal każdym produktem

Wypuszczenie sprzętu i narzędzi programistycznych dla sztucznej inteligencji to jedno, tak jak robi to firma Nvidia o wartości 3 bilionów dolarów, ale bycie liderem w tworzeniu naprawdę przydatnych przykładów technologii, które mają zachwycić użytkowników, to zupełnie inna sprawa.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku generatywnej sztucznej inteligencji, dziedziny łączącej oba te elementy Google I Microsoftu Niedawno zacząłem odpalać miny lądowe, ponieważ technologia i jej zastosowania mogą prowadzić do nieoczekiwanych rezultatów i konsekwencji.

Teraz kolej Apple na rozmowę z GenAI podczas corocznej konferencji Worldwide Developers Conference 2024 w Cupertino w Kalifornii. Jeśli jesteś typem niecierpliwym, to smutny czas dla Puzonu, ponieważ pomimo wersji beta dla programistów (wczesne wersje zapoznawcze oprogramowania w celu testowania błędów i funkcji) będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, aby faktycznie wypróbować nową technologię. Wtedy otrzymamy nowe wersje beta zawierające tę technologię.

Apple bez wątpienia zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie duże modele językowe niosą ze sobą dla sztucznej inteligencji, takich jak „halucynacje” lub fabrykowanie wyników, które są albo nieznacznie błędne i trudne do wykrycia, albo wręcz szalone. Ponieważ sztuczna inteligencja będzie głęboko zintegrowana z produktami premium skierowanymi do najbardziej wymagających i wymagających użytkowników, nie jest wykluczone, że Apple może się tym wszystkim nieco zaniepokoić.

W typowy dla Apple sposób prezentacja technologii na WWDC o nazwie Apple Intelligence, która odważnie wybrała akronim AI, zrobiła wrażenie. Krótko mówiąc, GenAI będzie wbudowane w systemy operacyjne (jest to oprogramowanie obsługujące komputery, udostępniające im różne narzędzia i narzędzia) dla iPhone'a, iPada i Maca.

Począwszy od iOS 18 (iPhone), iPadOS 18 (iPad) i macOS 15 Sequoia (Mac), użytkownicy będą korzystać ze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do automatyzacji i wspomagania.

Kilka zastrzeżeń: początkowo sztuczna inteligencja będzie dostępna tylko w języku angielskim (USA) 😬 i będzie działać tylko na nowych urządzeniach, którymi są:

  • Telefon 15 Pro i Pro Max z chipsetem A17 Pro.
  • iPad Pro i iPad Air z wersją M1 i nowszą.
  • MacBook Air i MacBook Pro z wersją M1 i nowszą
  • iMac M1 i nowsze wersje.
  • Mac Mini M1 i nowsze wersje.
  • Mac Studio M1 Max i nowsze wersje.
  • Mac Pro M2 Ultra.

Apple nie jest nowicjuszem w dziedzinie sztucznej inteligencji. Od 2017 r. firma wprowadza do swoich samodzielnie zaprojektowanych układów typu „systems-on-chip” szybko zmieniający się sprzęt, a mianowicie akceleratory silnika neuronowego, których mogła używać do wycinania obiektów z obrazów i rozpoznawania tekstu na obrazach, aby podać kilka przykładów .

READ  Wymiana TAVR chroniona mózgiem zmniejsza liczbę uniemożliwiających udarów w prawdziwym świecie

Jednak Apple, które zwykle woli działać samotnie, po tym, jak w przeszłości poczuły się zranione przez partnerów technologicznych, tym razem tego nie zrobiło: Microsoft wsparł OpenAI, a jego ChatGPT jest, zgodnie z oczekiwaniami, znaczącym graczem w grze Apple dotyczącej sztucznej inteligencji. Dyrektor generalny OpenAI Sam Altman, który został przywrócony na stanowisko, wydawał się zadowolony z tej decyzji, napisane drobnym drukiem, jak to ma w zwyczaju.

Oto, co zrobi ChatGPT, jak cytuje komunikat prasowy Apple:

Apple integruje dostęp ChatGPT z systemami iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia, umożliwiając użytkownikom dostęp do jego funkcji — a także możliwości rozumienia obrazów i dokumentów — bez konieczności przełączania się między narzędziami.

Siri może wykorzystać wiedzę ChatGPT, gdy jest ona przydatna. Użytkownicy są proszeni o przesłanie pytań do ChatGPT wraz z dokumentami lub obrazami, a Siri bezpośrednio udziela odpowiedzi.

Ponadto ChatGPT będzie dostępny w ogólnosystemowych narzędziach Apple do pisania, które pomogą użytkownikom tworzyć treści na dowolny temat. Dzięki Compose użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do narzędzi graficznych ChatGPT, aby tworzyć obrazy w różnych stylach, które uzupełniają to, co piszą.

Wbudowane zabezpieczenia prywatności użytkowników uzyskujących dostęp do ChatGPT — ich adresy IP są maskowane, a OpenAI nie będzie przechowywać żądań. Zasady wykorzystania danych ChatGPT mają zastosowanie do użytkowników, którzy zdecydują się połączyć swoje konta.

CzatGPT jest w toku. Źródło: Apple

ChatGPT pojawi się na iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia jeszcze w tym roku, korzystając z GPT-4o. Użytkownicy mogą uzyskać do niego dostęp za darmo bez konieczności tworzenia konta, a abonenci ChatGPT mogą łączyć swoje konta i uzyskiwać dostęp do płatnych funkcji bezpośrednio z tych doświadczeń.

To wygląda jak Ochrona prywatności Potężny i że OpenAI nie będzie nawet w stanie wyłączyć metadanych użytkowników. Filozofia Apple jest taka, że ​​sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe będą przydatne w przypadku Twoich treści, ale materiał ten nie opuszcza urządzenia i jest niczym więcej niż polem tekstowym, w którym można wpisywać różne rzeczy, takie jak Google Gemini i OpenAI ChatGPT w Internecie.

READ  Wrażenia: jak to jest grać na Samsung Odyssey Ark, 55-calowym monitorze do gier 1000R

Jest bardzo prawdopodobne, że badacze bezpieczeństwa będą eksperymentować z Siri wzmocnioną ChatGPT poprzez ataki wtryskowe, więc zobaczmy, jak dobrze Apple broni się przed tymi atakami.

Jedną z najbardziej imponujących demonstracji możliwości sztucznej inteligencji podczas WWDC było rozpoznawanie pisma ręcznego na iPadzie. Oznacza to, że Twoje pismo odręczne jest rozpoznawane, schludne, nadal wygląda jak Twoje bazgroły i jest w pełni edytowalne. Kopiuj i wklej, sprawdzaj pisownię, korektę itp. Jako osoba, której charakter pisma został poważnie uszkodzony przez częste używanie klawiatury, nie mogę się doczekać, aby rzucić wyzwanie sztucznej inteligencji za pomocą zadrapań kurczaka.

Aplikacje codziennego użytku, takie jak Mail i Notes, oraz programy zwiększające produktywność firmy Apple, takie jak Pages, Numbers i Keynote, otrzymają obsługę ogólnych narzędzi do pisania, które mogą skłonić osoby posługujące się językiem angielskim spoza USA do pójścia na łatwiznę, ale zobaczymy, kiedy się pojawią. Mail uporządkuje także Twoją skrzynkę odbiorczą za pomocą sztucznej inteligencji, sortując wiadomości i dostarczając podsumowania. Safari będzie także wyposażone w podsumowania i przeprojektowaną funkcję Czytnika.

Generator zdjęć i animacji Image Playground w trzech stylach dla notatek i innych aplikacji byłby prawdopodobnie przydatny jako alternatywa dla clipartów, ale aż boję się pomyśleć, jak wyglądałyby Genmoji konwertujące tekst na emoji.

Ogłoszenie AI było wystarczająco obszerne pod względem szczegółów. Apple nie był z tego zadowolony i podczas WWDC 2024 pokazał wiele zmian i ulepszeń w swoich systemach operacyjnych. Oto kilka rzeczy, które zwróciły uwagę o 5 rano:

Kalkulatory na iPadzie! O czym Apple nie pomyśli w następnej kolejności?

Tak, w końcu, po ilu latach itp.: aplikacja kalkulatora na iPada. Prawdziwy powód, dla którego tak nie jest, ginie w mgle czasu (plotka głosi, że Steve Jobs uznał, że wersja iPhone'a przeniesiona na iPady wygląda źle i ją wyrzucił), ale iPadOS 18 to naprawia.

Warto było poczekać. Aplikacja Kalkulator na iPadzie ma zwykłe tryby podstawowy i naukowy, ale zawarte w niej notatki matematyczne to coś innego. Działa to z aplikacją Notatki i umożliwia ręczne pisanie formuł i równań, które są następnie obliczane w czasie rzeczywistym.

Uważaj na swoje dane dotyczące zdrowia i kondycji

W Apple Watch nie ma zbyt wiele sztucznej inteligencji, ale aktualizacja watchOS 11 zawiera mnóstwo nowych funkcji śledzenia zdrowia i kondycji, które wyglądają dobrze. Obejmuje to nową aplikację Vitals rejestrującą wskaźniki zdrowotne podczas noszenia zegarka podczas snu oraz ulepszone wsparcie w czasie ciąży. Byłoby wspaniale spróbować, chociaż może to nie być kwestia ciąży, ponieważ dzieci to drogie hobby.

READ  Nvidia Stocks: Chipmaker wprowadza nowe produkty na Iffy Market

Domyślne wyświetlacze HD, ale brak Vision Pro w Nowej Zelandii

Wirtualne ekrany dla Vision Pro. Źródło: Apple

Aktualizacja VisionOS 2 zapewnia obsługę dwóch wirtualnych wyświetlaczy 4K otaczających użytkownika, jeśli posiadasz zestaw słuchawkowy Vision Pro. Nie dość, że jest bardzo drogi, to jeszcze nie będzie dostępny w Nowej Zelandii choć Australijczycy dostaną go od końca czerwca.

Napraw zdjęcia

Wydaje się to dobrym pomysłem, ponieważ istnieje rozpaczliwa potrzeba stworzenia czegokolwiek, co mogłoby okiełznać i uporządkować wielogigabajtowe biblioteki zdjęć ze zdjęciami i filmami. Sztuczna inteligencja na urządzeniu obiecuje także pomóc w wyszukiwaniu zdjęć w przeprojektowanych Zdjęciach, które według Apple są największym przeprojektowaniem w historii.

Hasła mają własną aplikację

To prawda, że ​​hasła powinny być martwe, ale w zaktualizowanych systemach operacyjnych Apple nadal będą istnieć w aplikacji. Wygląda schludnie i użytecznie.

Satelitarne wiadomości iMessages i RCS do odbiorców innych niż iPhone

W przypadku iPhone'a 14 i nowszych wersji Wiadomości mogą teraz łączyć się z usługą satelitarną, gdy nie ma mobilnego połączenia naziemnego lub telefonicznego połączenia Wi-Fi. Wiadomości wysyłane w ten sposób są kompleksowo szyfrowane, aby zachować prywatność. Możesz także wysyłać i odbierać SMS-y, emotikony i kliknięcia.

Pod naciskiem unijnych organów regulacyjnych Apple został zmuszony do wprowadzenia interoperacyjności z bogatymi usługami komunikacyjnymi (RCS) standardowe. Jak sama nazwa wskazuje, RCS umożliwia przesyłanie bardziej angażujących wiadomości niż staromodne SMS-y. Jeśli myślisz, że to oznacza koniec wojen między niebieską a zieloną bańką, to niestety tak nie jest. Wiadomości RCS są nadal zielonymi dymkami, ale teraz w polu tekstowym możesz zobaczyć, z jakiego rodzaju usługi korzystasz.

Kliknij, aby zapłacić

Nie ma to nic wspólnego z dzikim tańcem, ale raczej z nową funkcją portfela iOS, która pozwala wysyłać pieniądze znajomym, dotykając ich telefonów. Wydaje się bardzo łatwy w użyciu, ale obecnie jest dostępny tylko w USA.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *