Apple iPhone wprowadza największą w historii aktualizację Wiadomości w nowej wersji beta systemu iOS 18

Apple iPhone wprowadza największą w historii aktualizację Wiadomości w nowej wersji beta systemu iOS 18

Oczekuje się, że aplikacje do przesyłania wiadomości w telefonach iPhone ulegną poważnym zmianom w ramach aktualizacji iOS, która w oczach inżynierów jest uważana za „największą w historii”. A jeśli subskrybujesz nową wersję beta dla programistów iOS, najwyraźniej możesz teraz zobaczyć te zmiany.

Użytkownicy zgłaszali, że korzyści płynące z RCS – bardziej zaawansowanego systemu niż SMS, którego iPhone’y wcześniej odmówiły na rzecz własnej konfiguracji iMessage – są teraz dostępne na iPhonie dla użytkowników premium, odkąd Apple udostępniło programistom drugą wersję beta iOS 18 w poniedziałek 24 czerwca.

ForbesaApple potwierdza, że ​​aktualizacja iPhone'a zawierająca dwie kluczowe nowe funkcje będzie dostępna w ciągu kilku dni

W wersji beta ustawienia wiadomości zawierają teraz przełącznik oznaczony jako Wiadomości RCS. Użytkownicy mogą włączyć lub wyłączyć tę opcję, a niektórzy testerzy potwierdzili teraz, że mogą wysyłać wiadomości RCS do użytkowników telefonów z systemem Android, jak podała Julie Clover w Plotki o Macu.

RCS oznacza Rich Communication Services i oferuje kilka korzyści w porównaniu z SMS-ami, w tym obrazy i filmy o wysokiej rozdzielczości w wiadomościach, wiadomościach głosowych i ulepszonych czatach grupowych.

Zawiera także wiele funkcji dostępnych w iMessages od lat, takich jak wskaźniki pisania, które pokazują, że druga osoba do Ciebie pisze, oraz potwierdzenia przeczytania. Android ma podobne możliwości, problem w tym, że do tej pory oba systemy nie chciały udostępniać tych funkcji pomiędzy obiema platformami. Teraz dzięki RCS jest to możliwe, wraz z obsługą większych rozmiarów plików i ekspresyjnym sprzężeniem zwrotnym.

I zanim zapytasz: nie, nie będzie to oznaczać końca zielonych dymków w Twoich wiadomościach. Te wysyłane między iPhone'ami nadal zawierają niebieskie bąbelki, ściśle strzeżone wiadomości, które niektórzy uważają za lepsze. Jednak wiadomości z telefonów z Androidem pozostaną zielone, mimo że będą miały więcej funkcji.

Jak zauważyło wielu komentatorów, przyzwyczajenie się do wyświetlania potwierdzeń przeczytania na zielonych dymkach zajmuje trochę czasu.

W tej chwili obsługiwane są tylko Verizon, AT&T i T-Mobile, a publiczna wersja beta zostanie udostępniona dopiero w przyszłym miesiącu, więc większość z nas musi na razie uzbroić się w cierpliwość, ale jest to oznaka bardzo dobrych rzeczy na rynku horyzont.

ForbesaNieoczekiwana data premiery Google Pixel 9 Pro została ujawniona w ramach zapowiedzi projektowej

READ  Skyrim Anniversary Edition już dostępny na wszystkich platformach, Fibs Bethesda

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *