Apple ostrzega swoich użytkowników, aby nie wkładali mokrych iPhone'ów do ryżu. Oto, co można zamiast tego zrobić

Apple ostrzega swoich użytkowników, aby nie wkładali mokrych iPhone'ów do ryżu. Oto, co można zamiast tego zrobić

iPhone'y wytrzymują zanurzenie w wodzie na głębokość do 20 stóp przez 30 minut.

Przez wiele lat suszenie mokrego telefonu w misce z niegotowanym ryżem było trikiem, który zdawał się ratować wiele urządzeń. Jednak w swoich najnowszych wytycznych Apple poprosił użytkowników iPhone'a o zaprzestanie stosowania tej metody naprawy telefonów zalanych wodą, ostrzegając, że może to spowodować dalsze uszkodzenia. W swoich najnowszych poradach Apple opisuje, co zrobić, gdy na iPhonie pojawi się alert o wykryciu cieczy. „Nie wkładaj iPhone'a do worka z ryżem. Może to spowodować, że małe cząsteczki ryżu uszkodzą iPhone'a” – ostrzegł Apple.

Gigant technologiczny zasugerował również unikanie stosowania zewnętrznych źródeł ciepła, takich jak suszarki do włosów lub sprężone powietrze, do odprowadzania cieczy. Technologiczny gigant powiedział również, że do portów ładowania nie należy wkładać wacików ani ręczników papierowych.

w tym WytyczneFirma Apple przedstawiła kilka sugestii dotyczących tego, co użytkownicy mogą bezpiecznie zrobić, gdy odkryją w swoim telefonie „płyn”. Firma zasugerowała stukanie telefonem w dłoń złączem skierowanym w dół, aby usunąć z niego nadmiar wody. Następnie pozostaw go w miejscu o dobrym przepływie powietrza do wyschnięcia i odczekaj 30 minut przed ładowaniem. Jeśli alert nadal się pojawia, pozostaw telefon na kilka minut i po prostu poczekaj. Firma twierdzi, że faktyczne wyschnięcie może zająć do 24 godzin, a do tego czasu użytkownicy mogą zobaczyć alert o wykryciu cieczy.

„Chociaż nie należy ładować iPhone'a, gdy jest mokry, może zajść taka potrzeba w sytuacji awaryjnej. Jeśli ponownie podłączysz iPhone'a za pomocą kabla lub akcesorium, w sytuacji awaryjnej będziesz mieć możliwość ominięcia wykrywania cieczy i naładowania iPhone'a”. Apple napisało w swoim poradniku.

„Jeśli masz ładowarkę bezprzewodową, nadal możesz jej używać do ładowania iPhone'a. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, upewnij się, że tył iPhone'a jest suchy, zanim umieścisz go w ładowarce z certyfikatem Qi” – dodała.

READ  Ceny LG C2 OLED właśnie wyciekły — mamy nadzieję, że usiądziesz

Przeczytaj także | Ta amerykańska firma płaci swoim pracownikom za spotkania towarzyskie po godzinie 15:00, ale jest mały problem

Technologiczny gigant ostrzegł również, że jeśli ładujesz iPhone'a, gdy złącze Lightning lub USB-C jest mokre, styki złącza lub kabla mogą skorodować i spowodować trwałe uszkodzenie lub przestać działać, powodując problemy z łącznością z iPhonem lub Twoim suplementem.

Jednak użytkownicy nie muszą się zbytnio martwić, jeśli chodzi o uszkodzenie najnowszych iPhone'ów przez wodę, ponieważ Apple twierdzi, że jego flagowe urządzenie może wytrzymać zanurzenie w wodzie na głębokość do 20 stóp na maksymalnie 30 minut.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *