Apple powiedział Showbiz Consortium, że ma mniej niż 20 milionów abonentów TV+

Tim Cook, dyrektor generalny Apple Inc. , uśmiecha się, rozmawiając o Apple TV+ podczas wydarzenia w Steve Jobs Theatre w Cupertino w Kalifornii, USA, we wtorek 10 września 2019 r.

David Paul Morris | Bloomberg | Obrazy Getty

Apple twierdził, że jego usługa TV+ miała mniej niż 20 milionów subskrybentów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w lipcu, co pozwoliło mu płacić niższe stawki ekipom produkcyjnym za kulisami niż urządzenia do przesyłania strumieniowego z większą liczbą subskrypcji, według International Alliance of Theatre Employees, związek reprezentujący pracowników telewizyjnych i filmowych, którzy wykonują takie prace, jak obsługa kamer i sprzętu budowlanego.

Apple nigdy nie ujawnione liczba subskrybentów Do przesyłania strumieniowego na Apple TV +I uruchomiona jesienią 2019 r. Analitycy niechętnie przedstawiają szacunki, ale wielu twierdzi, że ich zakres blednie w porównaniu z usługami takimi jak Netflix, Który Pozyskał 209 milionów subskrybentów Od 2 kwartału i Disney+ który odebrał 116 mln.

Fakt, że Apple może zapłacić obniżoną cenę, mimo że jest najcenniejszą spółką giełdową na świecie, uwydatnia niektóre problemy, z jakimi borykają się pracownicy z Hollywood, ponieważ nadawanie zastępuje linearną telewizję i filmy, i rozgniewa członków związków, którzy decydują, czy strajkować o pensje i warunki pracy lepiej.

Zgodnie z obecną umową wysokobudżetowe produkty do przesyłania strumieniowego mogą oferować pracownikom niższe stawki, jeśli usługa przesyłania strumieniowego ma mniej niż 20 milionów subskrybentów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, co jest ustalane 1 lipca każdego roku. Rzecznik związku powiedział, że Apple powiedział IATSE, że ma mniej niż 20 milionów subskrybentów.

Związek prowadzi obecnie negocjacje z Sojuszem Producentów Filmowych i Telewizyjnych w sprawie nowego kontraktu. Apple jest członkiem sojuszu, ale sojusz negocjuje dla wszystkich swoich członków i nie powoduje cięć dla konkretnych firm, według rzecznika grupy branżowej.

Rzecznik Apple odmówił komentarza na temat liczby abonentów, ale powiedział, że firma płaci ceny zgodne z wiodącymi usługami przesyłania strumieniowego.

READ  Disney przenosi programowanie Hotstar na ESPN+ i Hulu; Niezależna usługa Hotstar w USA do zachodu słońca 2022 r. — termin

Zgodnie z obecną umową produkty stworzone dla usług przesyłania strumieniowego podlegają mniej rygorystycznym warunkom biznesowym niż tradycyjne programy telewizyjne lub filmy, ponieważ zysk z przesyłania strumieniowego jest „obecnie niepewny”, a produkcja wymaga większej elastyczności, zgodnie z kopią umowy zweryfikowanej przez CNBC.

Ale przywódcy związkowi twierdzą, że nadawanie nie jest już szczególnie nową formą mediów, a firmy, które finansują produkcję strumieniową, muszą płacić ceny bliższe tradycyjnej produkcji medialnej.

„Osoby pracujące nad niektórymi projektami nadawczymi w „nowych mediach” płacą mniej, nawet za produkty o budżetach, które dorównują lub przewyższają budżety tradycyjnych filmów” – czytamy w komunikacie prasowym IATSE. Powiedział w tym tygodniuZauważając, że negocjacje zostały zatrzymane.

IATSE jest Przygotowanie do strajkuRzecznik związkowy powiedział, że karty do głosowania pozwalające na zatwierdzenie strajku przez 150 000 członków związku zostaną rozesłane 1 października.

Podczas gdy nowe stawki płac w mediach są jedną z kwestii obecnie negocjowanych, bardziej palącą kwestią są specyficzne warunki pracy, w tym długie godziny pracy, które pogorszyły się podczas pandemii Covid-19, powiedział rzecznik związku. Rozpoczęły się gwiazdy i aktorzy Aby publikować wiadomości w mediach społecznościowych na poparcie IATSE i możliwego strajku.

Apple ma Powiedziało Wydał aż 15 milionów dolarów na odcinek programów, takich jak „The Morning Show”, próbując rozszerzyć swoją usługę o treści premium. Firma Apple dołączyła również bezpłatne wersje próbne do zakupu nowych telefonów lub tabletów oraz tych wersji próbnych Zaczęło wygasać w lipcu, co zmusiło wielu użytkowników do podjęcia decyzji, czy jest wart 4,99 USD miesięcznie. Szacuje się, że Apple sprzedało na całym świecie 206 milionów iPhone’ów w 2020 roku, co oznacza wiele bezpłatnych wersji próbnych.

Rzecznik związku powiedział, że Peacock i Paramount + NBCUniversal mają mniej niż 20 milionów abonentów, co pozwala im żądać cięć w zatrudnieniu.

READ  Xiaomi Mi 11 Ultra vs OnePlus 9 Pro: po co wydawać więcej na smartfonie?

Rzecznik ViacomCBS powiedział, że firma nie łamie numerów transmisji Paramount +. NBCUniversal nie ma komentarza w czasie prasy.

Ujawnienie: NBCUniversal, który jest właścicielem i operatorem Peacock, jest również spółką macierzystą CNBC.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top