Apple zamyka 25 aplikacji VPN w Rosji w związku z atakami Putina w Internecie

Apple zamyka 25 aplikacji VPN w Rosji w związku z atakami Putina w Internecie

Według Interfax, Apple usunął 25 aplikacji VPN ze swojego App Store w Rosji na formalny wniosek rosyjskiego organu nadzoru ds. komunikacji Roskomnadzor. Raport Reutera.

Według Reutersa popyt na usługi VPN gwałtownie wzrósł po tym, jak prezydent Władimir Putin nakazał wojska na Ukrainę w 2022 roku i jednocześnie ograniczył dostęp do niektórych zachodnich mediów społecznościowych. Jednak atak na VPN w kraju trwa znacznie dłużej. W 2017 roku kraj przyjął ustawę wymagającą od dostawców VPN rejestracji w Roskomnadzor i blokowania dostępu do stron zablokowanych przez rząd.

Władze rosyjskie Dostęp do WhatsApp jest ograniczony i inne aplikacje komunikacyjne w określonych obszarach podczas protestów. Władze zablokowały także w kraju kilka międzynarodowych serwisów informacyjnych i serwisów społecznościowych, takich jak Instagram, co skłoniło ludzi do korzystania z VPN w celu uzyskania do nich dostępu.

Ustawa, która weszła w życie 1 marca, zakazała reklamowania usług VPN w Rosji. Pomimo braku reklam i masowego usuwania, w kraju nadal dostępnych jest wiele usług VPN.

Czy podoba Ci się to, co czytasz?

Subskrybuj Monitorowanie bezpieczeństwa Biuletyn z najważniejszymi historiami dotyczącymi prywatności i bezpieczeństwa dostarczany bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Ten newsletter może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza akceptację naszego regulaminu. Warunki korzystania I Polityka prywatnościW każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów.

READ  God of War PC wyłącza do 60 000 jednoczesnych graczy na Steam

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *