Ashleigh Barty zrywa z Igą Sweatk, by w finale spotkać Elenę Rybakinę

Australijka Barty, światowy numer jeden, zdominowała swojego polskiego rywala, wygrywając 6-2 6-4 i pokazuje, dlaczego w tym miesiącu pojawi się na Australian Open jako mocna faworytka.

Po wycofaniu się ze wszystkich rodzajów tenisa po US Open we wrześniu z powodu pandemii, Barty zmierzył się w tym tygodniu z trzema graczami z pierwszej 25-tki. Zdjęcie dzięki uprzejmości: AdelaideTenis

Adelaida: Australijka Ashleigh Barty kontynuowała swoją znakomitą formę w tym tygodniu, kiedy pokonała piątego rozstawionego Igę Swatic w półfinale pierwszego sezonu Adelaide International w sobotę.

Światowy numer jeden Barty zdominował swojego polskiego rywala, wygrywając 6-2 6-4 i pokazuje, dlaczego w tym miesiącu weźmie udział w Australian Open jako faworytka.

Zmierzy się z Kazachską Eleną Rybakiną w finale po tym, jak siódma rozstawiona drużyna pokonała Japończyka Misaki Doi 6:4, 6:3 w pierwszym meczu na korcie centralnym.

Barty miał w tym tygodniu ciężki remis, ale poprawiał się z każdym meczem.

Wróciła z seta i upadła do wschodzącej amerykańskiej gwiazdy Coco Gauff w drugiej rundzie, a następnie pokonała byłą mistrzynię Australian Open Sofię Kenin w ćwierćfinale.

„Ten turniej był wyjątkowo trudny na właściwym torze” – powiedział Barty.

Na pewno nie było łatwych meczów, ale lubię sprawdzać się z najlepszymi na świecie i dzisiejszego wieczoru nie było inaczej.

„Czułem, że każdy mecz staje się coraz lepszy i mam nadzieję, że jutro trochę pomieszkam w zbiorniku”.

Barty dwukrotnie złamała Świątka w pierwszym secie i raz w drugim, wykorzystując 31 niewymuszonych błędów rywalki.

Znów pięknie zaserwowała – Świątek miał tylko dwa breakpointy w meczu, raz na seta.

Ale Barty dręczyła również Świątka swoim zakresem uderzeń, dziewiątkę na świecie, która szczególnie boryka się z ciętym bekhendem Barty’ego.

READ  Polska policja aresztowała pięć osób w związku z atakiem na internetową witrynę przestępczą

Rybakina w finale

W pierwszym półfinale Rybakina zaczął powoli, ale miał dużą siłę ognia dla Doi, wygrywając 6:4, 6:3 w 83 minuty.

Wysłała dziewięć asów i trafiła 22 zwycięzców setów z rzędu, aby zarezerwować sobie miejsce w finale.

22-latek, którego wzrost wynosi 1,84 metra (6 stóp), wszedł do czternastego turnieju światowego.

Dotarcie do finału oznaczałoby, że wspięłaby się na 12. miejsce, a jeśli pokona Barty’ego, zakończyłaby tydzień na 11. miejscu na świecie.

Przeciwko Doi, Rybakina wydawała się powolna na początku i zrezygnowała z pierwszego serwu.

Ale w meczu długich rajdów złamała plecy prosto, a następnie ponownie złamała Doy’a 5-4, aby zdobyć pierwszego seta po 40 minutach.

Znalazła swój zasięg i nigdy nie miała problemów z transmisją, podczas gdy Doi była pod coraz większą presją silnego ciosu przeciwnika.

Rybakina złamała się na 3-3 w drugim, a następnie ponownie na 5-3, aby odnieść komfortową wygraną.

W pierwszym półfinale mężczyzn, druga rozstawiona Rosjanka Karen Khachanov pokonała Marina Cilica 7:6 (7/3), 6:3.

Khachanov grał spokojniej niż jego chorwacki przeciwnik, którego forhendy zaczęły awansować w dogrywce w pierwszym secie iw drugim secie.

Khachanov, który zwycięsko osiągnął swój szósty finał w karierze, będzie teraz grał w fazie playoff z rozstawionym z najlepszych Francuzów Gaelem Monfilsem lub australijską dziką kartą Thansi Kokinakisem.

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, popularne wiadomości, wiadomości krykieta, wiadomości o bollywood,
Indie aktualności i wiadomości rozrywkowe tutaj. Podążaj za nami Portal społecznościowy Facebooki Świergot i Instagram.