Bewden Barrett ofiarą przerażającego wyzwania z czerwoną kartką, aby pokonać Boks

Bewden Barrett padł ofiarą straszliwego incydentu z czerwoną kartką w porażce All Blacks 26:10 z RPA na stadionie Mbombela w niedzielę rano. Pierwsze pięć razy wylądował na głowie w ostatnich minutach meczu. wysokie kopnięcie.

Skrzydłowy Springboks, Kurt-Lee Arendse, był winowajcą w 74. minucie, kiedy wpadł w skaczącego Barretta w niezwykle lekkomyślnym i niebezpiecznym akcie.

Sędzia Angus Gardner nie miał innego wyjścia, jak tylko pokazać czerwoną kartkę i małą cyfrę 14 Arendsowi, który zdobył swój pierwszy test w pierwszej połowie i który popłynął zbyt blisko wiatru, skąd katapultował All Blacks z ziemi. W pierwszej połowie czeka go długi zakaz.

Mecz został przerwany na dłuższy czas, ponieważ obaj gracze wymagali pomocy medycznej, a Barrett zastąpił pomocnika Rikuo Ewana, którego wcześniej zastąpił Quinn Tobaya.

Trener Ian Foster, który nieuchronnie będzie teraz pod większą presją, nawiązał do tego incydentu, kiedy powiedział potem Sky Sports: „Przyjrzymy się jeszcze raz, jak wyrzucają swoje ciała w powietrze. Nie byliśmy z tego zadowoleni”.

Ten incydent słusznie zdominuje nagłówki gazet po pierwszej porażce Czarnych w rugby po przegranej z Irlandią, a także niezdolności gości do ustanowienia stałej dominacji w każdym aspekcie meczu z Boksami. Którzy na koniec zmęczyli się, ale się nie przeciągali.

A niepokojące w zespole All Blacks i Foster jest to, że nic z tego nie było szczególnie zaskakujące.

Większość All Blacks spodziewała się zmagać się w grupie setów, a oni poradzili sobie prawie w kaszlu po czterech rzutach karnych. Walczyli także z upadkiem, tak jak to zrobili z Irlandią, z prostytutką Malcolm Marks, świętującą pięćdziesiątą próbę, będącą tam stałym zagrożeniem.

Boks wygrali bitwę powietrzną, chociaż część z nich była dyskusyjna, i wygrali w prawie każdym zderzeniu.

Oznaczało to, że All Blacks mieli problemy ze znalezieniem ofensywnego rytmu przeciwko solidnej defensywie, chociaż Bowden Barrett pokazał przebłyski swojej byłej iskry i Richie Muonga, gdy zastąpił kontuzjowanego Jordy’ego Barretta w drugiej połowie. Ardie Savea był czasami skuteczny, ale ani Caleb Clarke, ani Will Jordan nie byli wystarczająco zaangażowani w mecz.

READ  Entain zbiera 600 milionów funtów na sfinansowanie przejęcia polskiej firmy bukmacherskiej

Boks, którzy próbowali, kopali i kopali All Blacks, w dużej mierze sprawili, że tak się stało, pomimo wczesnej kontuzji kluczowego rozgrywającego Fafa de Klerka.

De Klerk, miejscowy rodak urodzony w Nelspruit, wyszedł po 40 sekundach, a środkowy obrońca wydawał się zemdlać po tym, jak jego lewa skroń dotknęła lewego kolana Clarke’a podczas próby ataku na skrzydło All Blacks.

Ponieważ Boksowie mieli tylko dwóch rezerwowych obrońców, mógł to być ogromny cios dla gospodarzy, ale rezerwowy de Klerka, Jaden Hendrikse, który nie miał w sobie iskry do biegu, został wykopany i sprytnie zorganizowany.

W kontynuacji ostatnich wydarzeń z Irlandią, All Blacks po raz kolejny odebrali pierwszą próbę trafienia wysokim rzutem Handre Pollarda, Jordie Barrett przegrał, a Arendse został odebrany presji Boksa i znakomitym podaniem z ziemi Lukhanyo. będę.

Stamtąd obrona Boksów skutecznie wyeliminowała All Blacks. Goście objęli prowadzenie pod koniec meczu, kiedy Shannon Friesel strzelił bramkę z bliskiej odległości po znakomitej penetracji Clarke’a, ale zawsze byli pod presją, czasami rzucali się, często grając przeciw drużynie, która dokładnie wiedziała, czego chcą. zasięg.

Rzut karny Jordiego Barretta był wszystkim, co All Blacks musieli pokazać w swojej pierwszej połowie, i podczas gdy próba Frizell zawęziła różnicę do 19-10 po doskonałej konwersji Mo’ungi na szwie, którą szybko strzelił, Frizell odwołał dobrą robotę po To w krótkim czasie. Upuść piłkę na zimno i pozwól rezerwowemu Bucksowi poza linebackerem Willy’emu Le Rouxowi strzelić próbę zamiany.

Bewden Barrett ląduje na głowie po kolizji w powietrzu spowodowanej przez Kurta Lee Arendsaya.

„Pod wieloma względami był to prawdopodobnie nasz najlepszy występ w tym roku” – powiedział Foster. „Naprawdę dumny z naszych wysiłków.”

Skipper Sam Cane powiedział: „Obecnie jest to trudny czas. Ciężko pracujemy, aby kilka części naszej gry było dobrze.

READ  Co za pukanie: Hugh Bowman opowiada o grupie z pierwszego wieku

– Nie zadaliśmy ciosu w pierwszej połowie i nie mogliśmy nabrać rozpędu.

Wszyscy czarni udają się teraz do Johannesburga, a drugi test w Ellis Park prawdopodobnie odbędzie się bez Beaudena Barretta z powodu pracy Arendse poza grą i wymaga ulepszeń na całej planszy.

Republika Południowej Afryki 26 (Kurt Lee Arendsay, Willie Le Roux próbuje; Handry Pollard 2 min, 3 długopisy, pada gol)

wszystko czarne 10 (Próba Shannon Frizzell; pióro Jordi Barrett, Ritchie Muunga-Kun)

połowa czasu: 10-3