Były astronauta Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych, dr Soichi Noguchi, dołącza do rady doradczej statku kosmicznego Voyager

Były astronauta Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych, dr Soichi Noguchi, dołącza do rady doradczej statku kosmicznego Voyager

Denver, 8 lutego 2024 r /PRNewswire/ — Kosmiczny podróżnik Voyager, wiodąca na świecie firma zajmująca się eksploracją kosmosu, ogłosiła dzisiaj, że dr. Soichi Noguchi Został powołany do rady doradczej spółki. Doktor Noguchi jest inżynierem lotniczym, byłym astronautą Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych (JAXA) i pierwszym astronautą na świecie, który osiągnął trzy różne podejścia do wejścia na Ziemię z kosmosu. Jego dodanie do rady doradczej Voyagera to kolejny kluczowy krok w rozszerzaniu wysiłków firmy w zakresie eksploracji kosmosu i budowania lepszej przyszłości dla ludzkości.

Obywatel JaponiaDoktor Noguchi jest szanowanym liderem w dziedzinie lotnictwa i inżynierii. Oprócz tego, że był członkiem załogi i inżynierem pokładowym podczas licznych misji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), dr Noguchi brał udział w misji promu kosmicznego Discovery STS-114 i przeprowadził trzy działania pozakołowe (EVA), aby zademonstrować techniki napraw na pokładzie. Umieścił system ochrony termicznej wahadłowca na orbicie i w 2009 roku jako pierwszy japoński „leworęczny” poleciał na pokład statku kosmicznego Sojuz. Był pierwszym astronautą, który przeprowadził działania pozakołowe na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a ostatnio został pierwszym nie- Amerykanin poleci w kosmos. Na pokładzie statku kosmicznego Crew Dragon firmy SpaceX w 2020 r.

„Bezpośrednie doświadczenie doktora Noguchi w przestrzeni kosmicznej i jego rozległe doświadczenie w inżynierii lotniczej to tylko dwa z wielu powodów, dla których idealnie pasuje do naszej rady doradczej” – powiedział. Dylana Taylora, dyrektor generalny i prezes Voyager Space. „Dr Noguchi dołącza do naszego zespołu w kluczowym momencie i jesteśmy podekscytowani, że możemy go mieć na pokładzie”.

Po 27 latach pracy jako astronauta dr Noguchi objął kilka nowych stanowisk, w tym prezesa Mirai Space Co., Ltd., dyrektora generalnego Instytutu Międzynarodowych Studiów Społecznych i Ekonomicznych, doradcę wykonawczego IHI Corporation oraz Komitetu Doradczego ds. Zrównoważonego Rozwoju Mitsubishi. Company i profesor projektu w obu przypadkach Uniwersytet Tokijski I Uniwersytet Ritsumeikan. Uzyskał tytuł licencjata i magistra w dziedzinie inżynierii lotniczej oraz doktorat w dziedzinie zaawansowanej inżynierii na Uniwersytecie Tokijskim.

READ  Far Cry 6 na PS5 i Xbox Series X nie będzie obsługiwał ray tracingu

„Nie mogę się doczekać, aby podzielić się swoim doświadczeniem i perspektywą zespołem Voyager Space, gdy będziemy nadal przesuwać granice w eksploracji kosmosu” – powiedział dr Noguchi. „Voyager koncentruje się na byciu firmą myślącą globalnie i jestem zaszczycony, że mogę pomóc poprowadzić ten zespół do jego dalszego sukcesu”.

W trakcie swojej kariery dr Noguchi otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym dwa medale NASA za loty kosmiczne, dwa medale NASA za wybitną służbę publiczną oraz Medal Przyjaźni od Federacja Rosyjskaoraz nagrodę za wybitne zasługi przyznaną przez Japońską Agencję Badań Kosmicznych (JAXA) i wiele innych.

O przestrzeni Voyagera
Celem Voyager Space jest budowanie lepszej przyszłości dla ludzkości w kosmosie i na Ziemi. Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu w lotach kosmicznych i ponad 2000 udanych misji Voyager napędza rewolucję w komercyjnej przestrzeni kosmicznej. Voyager dostarcza rozwiązania w zakresie eksploracji, technologii i obronności globalnej bazie klientów, która obejmuje agencje bezpieczeństwa cywilnego i narodowego, firmy komercyjne, instytucje akademickie i badawcze i nie tylko.

Oświadczenie ostrzegawcze dotyczące stwierdzeń dotyczących przyszłości
Niniejsza informacja prasowa zawiera „stwierdzenia dotyczące przyszłości”. Wszelkie oświadczenia inne niż stwierdzenia dotyczące faktów historycznych, w tym te odnoszące się do misji firmy Voyager Space, Inc. („Spółka”) i strategia rozwoju są „stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość”. Chociaż kierownictwo Spółki uważa, że ​​takie stwierdzenia dotyczące przyszłości są uzasadnione, nie może zapewnić, że takie oczekiwania okażą się lub okażą się prawidłowe. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości obarczone są wieloma czynnikami ryzyka i niepewności, które mogą spowodować, że przyszłe wyniki Spółki będą znacząco różnić się od przewidywanych. Potencjalne ryzyka i niepewności obejmują m.in. ogólne warunki gospodarcze i okoliczności mające wpływ na branże, w których działa Spółka; niepewność co do wymogów regulacyjnych i zezwoleń; oraz możliwość pozyskania niezbędnego finansowania na akceptowalnych warunkach lub w ogóle. Czytelnicy nie powinni nadmiernie polegać na stwierdzeniach dotyczących przyszłości, ponieważ wiążą się one ze znanymi i nieznanymi niepewnościami oraz innymi czynnikami, które w niektórych przypadkach są poza kontrolą Spółki i które mogą i prawdopodobnie będą miały istotny wpływ na rzeczywiste wyniki i poziom działalności. Lub występy lub osiągnięcia. Wszelkie stwierdzenia dotyczące przyszłości odzwierciedlają aktualne poglądy Spółki na temat przyszłych zdarzeń i podlegają temu oraz innym rodzajom ryzyka, niepewności i założeniom dotyczącym działalności, wyników działalności, strategii wzrostu i płynności. Spółka nie zobowiązuje się do publicznego aktualizowania lub korygowania tych stwierdzeń wybiegających w przyszłość z jakiegokolwiek powodu ani do aktualizowania powodów, dla których rzeczywiste wyniki mogą znacząco różnić się od tych przewidywanych w takich stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, nawet jeśli w przyszłości staną się dostępne nowe informacje.

READ  Apple doświadcza powszechnych awarii, które zakłócają muzykę, mapy i App Store w trybie offline

Źródło: przestrzeń Voyagera

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *