Canucks, Kanadyjczycy szukający odpowiedzi w sezonie już się odwracają

Jim Benning był pełen pytań.

To, czego dyrektor generalny Vancouver Canucks nie miał, to kilka namacalnych odpowiedzi wyjaśniających katastrofalne otwarcie sezonu przez jego zespół.

Nie taki start, jaki sobie wyobrażaliśmy, Benning powiedział w tym tygodniu w niedopowiedzeniu.

Trzy razy poza regionami, jego odpowiednik z Montrealu, Marc Bergiveen, prawdopodobnie ma takie same myśli i uczucia, jak dyrektor generalny innej organizacji na mającym obsesję na punkcie hokeja północnym rynku, przechodzącym przez trudne czasy, z niewielkimi oczekiwaniami.

„Gramy razem” – różnica między klubem, który w nieprawdopodobny sposób pobiegł do Pucharu Stanleya w zeszłym sezonie, a tą zaskakującą iteracją, powiedział trener Canadiens Dominique Ducharme.

Ten opis dobrze pasuje również do tego, co dzieje się na Zachodnim Wybrzeżu.

Vancouver zajął 28. miejsce z zaledwie pięcioma zwycięstwami w 17 meczach przed piątkowym meczem u siebie z Winnipeg Jets, podczas gdy Montreal odniósł trywialne cztery zwycięstwa w 19 rozgrywkach.

Fani są wściekli, noże są ostrzone, a dwójka arcymistrzów nadal wywiera presję na niepewną przyszłość.

„Myślę, że tego lata wykonaliśmy kilka dobrych ruchów, aby wzmocnić skład” – powiedział Benning, który odbędzie się do następnego sezonu, podczas 20-minutowej odprawy medialnej z dziennikarzami w czwartek. „Jest kilka problemów, nad którymi teraz pracujemy, aby spróbować je rozwiązać”.

Oglądaj | Canuckowie ponoszą piątą stratę z rzędu:

Makar zwycięzcy Avalanche strzelił, aby dać Canucks piątą porażkę z rzędu

Kolorado zdobywa trzy potężne gole w wygranym 4-2 meczu z Vancouver. 1:02

To zdecydowanie jeden ze sposobów, w jaki można to ująć.

Podczas gdy Toronto Maple Leafs, Edmonton Oilers, Calgary Flames i Winnipeg Jets cieszyły się wczesnym sukcesem, rzeczy w Vancouver i Montrealu nie mogłyby być bardziej różne dla zespołów, które spodziewają się przynajmniej walki o play-offy.

Tymczasem senatorowie z Ottawy ogłosili koniec długiej i bolesnej przedsezonowej odbudowy, ale zajęli 30. miejsce za Canuckami (28) i Kanadyjczykami (29). Odnieśli cztery zwycięstwa w 15 meczach, zanim trzy rozgrywki zostały przełożone w tym tygodniu z powodu wybuchu COVID-19, który zainfekował 10 graczy i współpracownika.

To naprawdę było święto lub głód dla siedmiu kanadyjskich franczyz NHL w latach 2021-22.
READ  Użytkownicy TikTok są zdezorientowani dziwnymi zdjęciami rentgenowskimi - czy możesz powiedzieć, co to jest?

Benning otrzymał jak dotąd większość witriolu nie tylko za tę kampanię i obecny skład, ale także za swoje poprzednie siedem meczów w Vancouver, które zaowocowały tylko dwoma meczami play-off.

Były złe oferty, limity wynagrodzeń, słabe zarządzanie aktywami i wątpliwe transakcje. Podczas gdy Canucks mieli trafienie z rozgrywającym Eliasem Petterssonem i obrońcą Quinnem Hughesem, w pierwszej rundzie było kilka poważnych błędów, takich jak Jake Virtanen i Olli Juolevi.

Zaufanie konsumentów do Vancouver jest bliskie dna, jeśli jeszcze nie jest. Część tłumu na Rogers Arena skandowała „Fire Benning!” Środowa porażka 4:2 z Colorado Avalanche przedłużyła paskudną passę Canucks do pięciu gier.

„Wiem, że fani są sfrustrowani” – powiedział GM. „Jesteśmy rozczarowani”.

Oglądaj | 9 najlepszych debel NHL… w 90 sekund:

9 najlepszych deblów NHL w historii… w 90 sekund

Zatrzymanie pojedynczej gwiazdy jest wystarczająco trudne, a zatrzymanie tych plików binarnych jest prawie niemożliwe. 2:20

Ostateczna przegrana Vancouver w rzutach karnych przewyższyła 32-zespołową ligę z szokującym 60,3 procent przed piątkiem, podczas gdy występ potęgi nie był dużo lepszy i wyniósł 14,5 procent, dobry na 27. miejsce.

The Canucks otrzymali prawie niewystarczającą produkcję od Petersona, który tuż przed sezonem podpisał mocny kontrakt w ograniczonej wolnej agencji, ale został wstrzymany w 11 z 17 meczów i nie strzelił goli w tej samej sile.

Nie był też jedynym winowajcą.

„Jestem zdumiony” – powiedział główny trener Travis Green o przerażającym początku Vancouver. „Nasze własne zespoły nas skrzywdziły i mamy kilku graczy – dużo się o tym mówi – którzy nie grali tak, jak mogli”.

Nie jest lepiej w Montrealu, gdzie Ducharme powiedział, że głównym problemem dla dwóch Kanadyjczyków, którzy stracili dwa ogromne kawałki z kapitanem Sheą Webber i bramkarzem Carrie Price, była konsekwencja.

„Robić to dobrze, dobrze, dobrze, źle… dobrze, dobrze, dobrze, źle, źle” – wyjaśnił w piątek, zapytany o najbardziej frustrujący aspekt obecnego impasu. „Pokazujemy wideo, wprowadzamy poprawki i rozmawiamy o sytuacjach.

READ  Polska para przeprowadza się do Turcji, by promować kierunek

„Zawsze są rzeczy, które chcemy wypolerować, ale potem trzeba do czegoś wrócić. Rozmawialiśmy o tym, wiemy o tym i musimy to robić za każdym razem”.

Oglądaj | Kanadyjczycy trafieni przez pingwiny:

Teddy Plogger zdobywa parę punktów, gdy Pittsburgh zbliża się do Montrealu

Napastnik Penguin, Teddy Plogger, strzelił dwa gole, a Tristan Gary zatrzymał wszystkie 24 strzały, kiedy Pittsburgh zmiażdżył Montreal 6:0 w czwartek wieczorem. 1:29

Montreal ogłosił w piątek, że Bergvin, który nie ma jeszcze kontraktu w tym sezonie, uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i jest monitorowany przez personel medyczny. Jego drużyna przegrała cztery mecze z rzędu i sześć z siedmiu, aby zająć jeden punkt w Ottawie, która rozgrywa trzy mecze i oczekuje się, że wznowi swój harmonogram w poniedziałek w Kolorado.

I podobnie jak Canucks, wiele problemów Kanadyjczyków można obarczać prywatnymi zespołami. Montreal jest 28 w meczu siłowym (13,6 proc.) i 29 w rzutach karnych (71,0 proc.).

Nic dziwnego, że konflikty irytują graczy na obu rynkach.

„Kiedy oddajesz wiele bramek, prawdopodobnie jest kilka rzeczy, które mogą pójść nie tak” – powiedział ostro kanadyjski obrońca Ben Chiarot po czwartkowej nieobecności w Bale Center, w której Montreal przegrał 6:0 z wcześniej skłóconym Pittsburgh Penguins.

„Każdy po prostu próbuje znaleźć sposób” – dodał skrzydłowy Cole Caufield, który został powołany przez AHL na czas, aby osobiście doświadczyć katastrofy w Pittsburghu. „Nikt nie jest w tej chwili zadowolony z wyników, które osiągnęliśmy, ale musimy trzymać się razem i robić to z graczami, których mamy.

„To wszystko, na czym możemy się skupić”.

Hughes powiedział, że należy się spodziewać rosnącej presji w miarę narastania strat.

„Biorę to osobiście” – powiedział w środę kierowca Blue Canucks po porażce w Kolorado. „Powodem, dla którego te rozmowy istnieją, jest to, że mężczyźni nie wykonują swojej pracy… to po prostu nie [the GM and coach]. To nasza drużyna, snowboardziści.

READ  Genius Sports nawiązuje nowe partnerstwo z polską firmą STS

„Powinniśmy być lepsi. Mam nadzieję, że uda nam się związać parę [wins] razem i to [conversations] Możesz odejść.”

Ale trudno sobie wyobrazić zwycięstwo lub dwa, które osłabiają cokolwiek wśród fanów.

To nas wszystkich osłabia” – powiedział Benning. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić to we właściwym kierunku”.

Jednak zarówno w Vancouver, jak iw Montrealu zegar wciąż tyka.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top