Covid-19: Epidemia Fidżi uderza w turystyczną wyspę Malolo

Covid-19: Epidemia Fidżi uderza w turystyczną wyspę Malolo

Rząd Fidżi potwierdził 200 nowych społeczności COVID-19 W sobotę 38 z nich pochodziło z wysp zewnętrznych.

Wśród rannych jest 54-letni mężczyzna z odległej wyspy Malolo, który został przetransportowany samolotem do szpitala Lautoka na kontynencie.

Na Malolo nałożono ograniczenia ruchu, a dwa nowe przypadki zidentyfikowane w wiosce Solivo zwiększyły całkowitą liczbę zarażonych osób na popularnej wyspie turystycznej do 32.

Spośród 200 nowych spraw wspólnotowych 131 pochodzi z Wydziału Zachodniego, 67 z Wydziału Centralnego, a dwie z Wydziału Wschodniego.

rzeczy

Cała prawda: wyjaśniono łagodne reakcje na szczepionkę Covid-19.

Czytaj więcej:
* Covid-19 rozprzestrzenia się na północne Fidżi, ponieważ w wakacyjnym hotspocie potwierdzono więcej przypadków
* Covid-19: Fidżi ma średnio dziewięć zgonów dziennie, gdy epidemia delta rozprzestrzenia się na zachodzie kraju
* Covid-19: Pierwszy przypadek infekcji odnotowany na odizolowanej wyspie na Fidżi

Dwa przypadki znajdują się na wschód od Kadavu, z siedmioma przypadkami w Malolo i 29 zakażeniami w Naviti w Yasawas, na zachód od kraju.

Minister zdrowia Fidżi, James Fung, powiedział, że wszyscy zakażeni pacjenci byli w izolacji.

W piątek zarejestrowano 253 przypadki infekcji i trzy zgony. W jednym nowym przypadku u 43-letniej kobiety zdiagnozowano Covid-19 w wiosce Kese w Naviti, innym miejscu turystycznym.

„Dochodzenie wskazuje, że sprawa ma związek ze sprawami w wiosce Susumomo” – powiedział Fong.

Zespół brokerów odwiedził Gunu Village w celu dalszej oceny i testowania. Ograniczenia ruchu nadal obowiązują we wszystkich wioskach na wyspie”.

Fong powiedział, że obecnie jest 16 537 aktywnych spraw – 5077 w Oddziale Centralnym, 11 154 na Zachodzie, cztery na Północy (Makwata) i 302 aktywnych spraw w Oddziale Wschodnim (wszystkie w Kadavu).

Rząd Fidżi potwierdził w sobotę 200 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, z których 38 pochodziło z wysp zewnętrznych.

Rząd Fidżi potwierdził w sobotę 200 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, z których 38 pochodziło z wysp zewnętrznych.

Zgony wirusa koronowego: wskaźnik krążenia przez siedem dni wynosi pięć

W sobotę nie zgłoszono żadnych zgonów związanych z Covid. Fong powiedział, że dwie osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19, zmarły, ale te zgony zostały sklasyfikowane jako niezwiązane z Covid przez ich lekarzy.

READ  Australijski dzieciak o imieniu Metamfetamina Rules

„Lekarze ustalili, że te zgony były spowodowane poważnym istniejącym schorzeniem, a nie Covid-19”.

Fong powiedział, że podczas epidemii, która rozpoczęła się w kwietniu, było 47 639 przypadków, w sumie 47 709 na Fidżi od czasu pierwszego zgłoszenia w marcu 2020 r., z 30 345 wyzdrowieniami.

Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 508, z czego 506 odnotowano podczas wybuchu epidemii, który rozpoczął się w kwietniu.

Ze względu na czas wymagany przez zespoły kliniczne na zbadanie, sklasyfikowanie i zgłoszenie zgonów, wyznaczono czterodniowy odstęp na obliczenie siedmiodniowej średniej kroczącej zgonów na podstawie daty zgonu, aby zapewnić poprawność zebranych danych, powiedział Fong. Wypełnij przed zgłoszeniem średniej.

Minister zdrowia dr James Fong.

Rząd Fidżi / Facebook

Minister zdrowia dr James Fong.

„Tak więc na dzień 30 sierpnia krajowa siedmiodniowa średnia krocząca zgonów z powodu Covid-19 wynosiła 5. Siedmiodniowa średnia krocząca codziennych zgonów z powodu Covid-19 w Oddziale Centralnym to jeden, a w Oddziale Zachodnim cztery.

Odnotowaliśmy również 319 pozytywnych pacjentów, którzy zmarli z powodu poważnych schorzeń, które mieli przed zachorowaniem na Covid-19. Nie są one klasyfikowane jako zgony z Covid”.

Fong powiedział, że obecnie w szpitalu przebywa 219 pacjentów z koronawirusem – 96 z nich w szpitalu Lautoka, 17 w szpitalu polowym FEMAT, 106 w szpitalu Colonial War Memorial Hospital, szpitalach St Giles i McCoy.

Powiedział, że 24 pacjentów jest w stanie ciężkim, a ośmiu w stanie krytycznym.

Na Fidżi obowiązuje godzina policyjna od 20:00 do 4 rano.

Rząd Fidżi / Facebook

Na Fidżi obowiązuje godzina policyjna od 20:00 do 4 rano.

Zmiana na godziny policyjne

Ponieważ 50,9 procent kwalifikującej się populacji otrzymało pełne szczepienia przeciwko Covid-19, godzina policyjna została nałożona od 20:00 do 4 rano.

Jest to zgodne z oświadczeniami poprzedniego premiera Fidżi w sprawie osiągnięcia przez kraj pełnych szczepień w wysokości 50 procent, powiedział Fong.

Tylko podróżnicy, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19, są teraz wpuszczani na Fidżi. Rząd twierdzi, że jedynymi wyjątkami będą „kilka sytuacji awaryjnych”.

READ  Sztuczna inteligencja może wyrządzić „niewiarygodne” szkody

Rząd twierdzi, że do końca października spodziewa się zaszczepić co najmniej 60 procent docelowej populacji kraju i ponownie otworzyć granice w listopadzie.

„Od sobotniego południa 298 834 osób kwalifikujących się do szczepienia otrzymało drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19” – powiedział Fong.

„Nadal zachęcamy tych, którzy jeszcze nie otrzymali szczepionki, do odwiedzenia najbliższej przychodni szczepień, a tych, którzy nie otrzymali jeszcze drugiej dawki, aby otrzymali ją w wyznaczonym terminie.

„Osiągnięcie pełnego statusu szczepień dla wszystkich mieszkańców, którzy kwalifikują się do szczepienia, zapewnia warstwę ochrony, która chroni nasze rodziny, nasze społeczności i nasz naród”.

Zmiana godzin policyjnych oznacza więcej czasu na zakupy i inne niezbędne czynności, ale Fong powiedział, że środki ochrony zdrowia pozostają w mocy.

„Ograniczenia dotyczące spotkań towarzyskich, wychodzenia z domu na niezbędną podróż i kontynuowania praktykowania bezpiecznych środków Covid-19 poprzez noszenie maski, regularne mycie rąk mydłem i wodą lub środkiem do dezynfekcji rąk, ćwiczenie bezpiecznej odległości fizycznej dwóch metrów oraz zakrywanie kaszlu i kichania pozostaje kluczowe dla ochrony przed Covid-19″.

Do piątku 566.128 dorosłych na Fidżi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, powiedział.

„Oznacza to, że 96,5 populacji docelowej otrzymało co najmniej jedną dawkę” – powiedział Fong.

„Obecnie przeprowadzamy obszerne badanie ankietowe dla naszej pierwszej kampanii, która pozwoli nam dotrzeć do społeczności o niskim zasięgu i ponownie rozważyć niektóre podgrupy, które generują wskaźniki zasięgu przekraczające 100 procent”.

Umożliwi to organom ochrony zdrowia skorygowanie i zaktualizowanie całkowitej populacji kwalifikującej się do obecnego programu szczepień Fidżi, powiedział Fong.

Fidżi ma obecnie 16 537 aktywnych przypadków w izolacji, a liczba ofiar śmiertelnych wciąż wynosi 508-506 z nich od wybuchu epidemii, który rozpoczął się w kwietniu.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *