Czego można się spodziewać na WWDC 2022: iOS 16, macOS 13, watchOS 9 i prawdopodobnie nowe komputery Mac

33. doroczna konferencja Apple Worldwide Developers Conference rozpocznie się w poniedziałek, 6 czerwca o godzinie 10:00. Podobnie jak wydarzenia w latach 2020 i 2021, konferencja odbędzie się wyłącznie cyfrowo, więc jest bezpłatna dla wszystkich programistów na całym świecie.

Podczas głównego wydarzenia po raz pierwszy spojrzymy na nowe aktualizacje systemu operacyjnego, w tym iOS 16iPadOS 16, macOS 13tvOS 16 i watchOS 9, a także plotki sugerują, że możemy zobaczyć nowe urządzenia. Wszystko, co słyszeliśmy o tegorocznej imprezie, wyjaśniono poniżej.

iOS 16

Większość plotek na temat iOS 16 była niejasna, więc w tej chwili niewiele wiemy o aktualizacji systemu operacyjnego. W minionych latach nowe wersje iOS wyciekały wcześnie i dawały nam wgląd w nadchodzący zestaw funkcji, ale tak się nie stało w tym roku.


Mamy jednak Słyszałem plotki O tym, czego się spodziewać, z mnóstwem informacji pochodzących z Bloomberg’s Mark Gormanktóry ma wiarygodne źródła z informacjami o planach Apple.

Krążą plotki o nowych funkcjach

 • Naprawiono ekran blokady z tapetami z „możliwościami podobnymi do widżetów”.
 • Pojawią się „duże” ulepszenia powiadomień, chociaż nie znamy konkretów.
 • Aplikacja do przesyłania wiadomości z „funkcjami podobnymi do sieci społecznościowych”, ze szczególnym uwzględnieniem wiadomości głosowych.
 • Aplikacja zdrowotna z rozszerzonymi funkcjami śledzenia snu i zarządzania lekami. Apple pracuje nad narzędziem, które pozwoli użytkownikom skanować swoje butelki z tabletkami do aplikacji, a ponadto pojawiły się nowe, oczekiwane funkcje zdrowotne dla kobiet.
 • Nowe aplikacje Apple już działają bez bardziej szczegółowych informacji.
 • Apple pracuje również nad „nowymi sposobami interakcji systemu”, ale co to oznacza, nie jest do końca jasne.
 • Nowe rodzaje fitness + trening.
 • Muzyka Apple Klasyczna aplikacja z interfejsem opartym na Primephonic, aplikacji, którą Apple nabył w 2021 roku.

Możliwe funkcje oparte na plotkach dotyczących iPhone’a 14

 • zawsze na ekranie przez iPhone 14 Pro i Pro Max (niedostępny do września).
 • Interfejs paska stanu prawdopodobnie został zmodernizowany dla iPhone’a 14 Pro‌ i Pro Max, aby pomieścić perforowaną tarczę, która ma zastąpić wycięcie znajdujące się na tych urządzeniach.
 • The iPhone 14 Oczekuje się, że modele będą wyposażone w funkcję wykrywania wypadków samochodowych, która automatycznie wezwie służby ratunkowe w przypadku wykrycia kolizji. Może to wymagać nowej funkcji „iOS 16”.
 • Apple może również dodać funkcję alarmową opartą na satelitach do modeli iPhone 14‌, które będą obsługiwane w ‌iOS 16‌. Ta funkcja umożliwia iPhone’om wysyłanie SMS-ów alarmowych, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej, oraz zgłaszanie poważnych sytuacji awaryjnych, gdy zasięg nie jest dostępny.
 • iOS 16 może zawierać obsługę plików Kup teraz, zapłać później dla Apple Pay opracowany przez Apple.
 • Podobnie może zapewnić wsparcie dla Program subskrypcji urządzenia Umożliwi klientom płacenie miesięcznej opłaty za IphoneA IPADlub Mac.
READ  Wyciek Xiaomi Black Shark 5 wskazuje, że zbliża się drobna aktualizacja

Aby dowiedzieć się więcej o tym, czego można się spodziewać w iOS 16, my Miej niestandardowe podsumowanie dla iOS 16.

iPadOS 16

iPadOS 16 otrzyma wiele nowych funkcji wprowadzonych w „iOS 16”, ale Apple pracuje również nad dodatkami specyficznymi dla iPada.

Wraz z iPadOS 16, Apple dąży do stworzenia iPada‌ Zachowuj się jak laptop Ze smartfona nowe oprogramowanie „iPad” będzie jedną z największych aktualizacji ogłoszonych na WWDC.

Aktualizacja będzie miała przeprojektowany interfejs wielozadaniowy, który ułatwi przełączanie między zadaniami i sprawdzanie, które aplikacje są otwarte, a ponadto umożliwi użytkownikom zmianę rozmiaru okien. Apple planuje również wdrożyć nowe sposoby obsługi wielu aplikacji jednocześnie przez użytkowników, co przypomina wielozadaniowość podobną do Maca.

macOS 13

Niewiele wiemy o zestawie funkcji, który pojawi się w macOS 13‌, ponieważ było sporo przecieków. Plotka głosi, że będzie on wyposażony w zmodernizowany interfejs Preferencji systemowych, który będzie bardziej zgodny z aplikacją Ustawienia na iPhonie‌ i iPadzie‌, z aktualizacją obejmującą indywidualne ustawienia zorganizowane przez aplikację.

macos 13. przykładowy skrypt


Oczekuje się również, że Apple zmieni niektóre domyślne aplikacje, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć ulepszenia w Wiadomościach, Poczcie, Safari i innych. Mówi się, że w szczególności wiadomości uzyskują funkcjonalność podobną do sieci społecznościowej z ulepszeniami wiadomości głosowych. Jest to powszechne w „iOS 16”, ale Wiadomości zwykle mają parzystość funkcji na różnych platformach.

Jeśli chodzi o nazewnictwo, „macOS 13” może być macOS Mammoth, opartym na zgłoszeniach znaków towarowych Apple. Apple cofa się w 2013 roku do zarejestrowanych znaków towarowych kilku charakterystycznych obiektów w Kalifornii, a Mammoth była marką, która działała najdłużej, chociaż jej status jest w tym czasie nieznany, a Apple wybrał w przeszłości kilka nazw, które nie były w te Lista nigdy nie jest wymieniona, więc nazewnictwo jest niepewne.

watchOS 9

watchOS 9 będzie miał kilka aktualizacji, które wpłyną na codzienną obsługę i nawigację na urządzeniu noszonym na nadgarstku.

 • Zaktualizowany tryb oszczędzania energii, który pozwoli korzystać z aplikacji i funkcji, jednocześnie zmniejszając zużycie baterii.
 • Rozszerzona funkcja wykrywania migotania przedsionków z dodatkowym „obciążeniem”, czyli liczbą przypadków migotania przedsionków u danej osoby w określonym czasie.
 • Popraw śledzenie zdrowia i aktywności.
 • Więcej rodzajów ćwiczeń.
 • Dodatkowe wskaźniki dotyczące treningów biegowych.
 • Aktualizacja do istniejących widoków.
READ  Ponownie uruchomiono Monster Rancher na PlayStation

telewizor z systemem operacyjnym 16

tvOS często nie otrzymuje tylu nowych funkcji, co inne aktualizacje systemu operacyjnego i niewiele wiemy o tvOS 16, ale podobno zawiera dodatkowe połączenia inteligentnego domu. Możesz zrobić więcej dzięki inteligentnym produktom domowym dzięki Wielbłąd Po uruchomieniu aktualizacji.

Możliwości sprzętowe

Kilka ostatnich wydarzeń WWDC koncentrowało się tylko na oprogramowaniu i nie zawierało ogłoszeń dotyczących sprzętu, więc nie jest jeszcze jasne, czy zobaczymy jakikolwiek sprzęt zaprezentowany na tegorocznej imprezie. Jeśli to zrobimy, urządzenia wymienione poniżej są najbardziej prawdopodobnymi kandydatami.

Macbook Air

Jeśli Apple planuje wprowadzić nowe komputery Mac na tym wydarzeniu, plik Macbook Air czy to urządzenie? Prawdopodobnie zobaczymyDla mnie BloombergMarka Gormana. Mówi się, że Apple „ma na celu” zaprezentowanie MacBooka Air na tym wydarzeniu, ale problemy z łańcuchem dostaw związane z COVID w Chinach mogą uniemożliwić Apple.

macbook air żółty okrągły


Oczekuje się, że następna generacja MacBooka Air zostanie zmodernizowana w kształcie przypominającym MacBooka Pro, eliminując zwężającą się obudowę. Będzie cieńszy i lżejszy i będzie dostępny w wielu kolorach, podobnie jak iMac. Oczekuje się, że „MacBook Air” będzie wyposażony w smukłe białe ramki i pasującą białą klawiaturę, a jego rozmiar może wynosić około 13,6 cala.

MacBook Air‌ prawdopodobnie pojawi się z następną generacją m 2 który ma mieć taką samą liczbę rdzeni obliczeniowych jak m 1 (osiem), ale będzie zawierać ulepszenia prędkości, które sprawią, że będzie nieznacznie szybszy. Plotka głosi również, że ma ulepszoną grafikę z dziewięcioma z 10 rdzeni GPU, w porównaniu z siedmioma lub prawymi w obecnym M1‌MacBook Air‌.

Chip „M2” będzie pierwszym ulepszeniem do chipów serii M1, których Apple używał do tej pory w krzemowych urządzeniach Apple. Chociaż kilka plotek wskazuje, że „MacBook Air” będzie wyposażony w układ „M2”, według analityka Apple Ming Chi Kuo Uważa, że ​​Apple może skupić się na przeprojektowaniu, a nie na nowej technologii chipowej.

Powiedział, że operacje produkcyjne nowej generacji N3 i N4P TSMC zrobią właśnie to Nie będzie gotowy do masowej produkcji Do 2023 roku Apple będzie mógł oferować tylko iteracyjną aktualizację, która ma wykorzystywać ten sam układ N5P, co w A15 i ‌M1‌.

Może być więcej o MacBooku Air nowej generacji Można znaleźć w naszym przewodniku po MacBooku Air 2022.

READ  Sony Xperia Pro-I to telefon za 1800 USD z 1-calowym czujnikiem aparatu

Mac Pro

W 2019 roku przeprojektowane jednostki modułowe Mac Pro Został pokazany na WWDC przed premierą pod koniec 2019 roku i jest szansa, że ​​w tym roku zobaczymy podobne ujawnienie.

makroback


Kierownik Działu Inżynierii Sprzętowej w Apple John Ternus Potwierdzone na wiosennej imprezie Trwają prace nad silikonową wersją Maca Pro firmy Apple, która ma zostać wydana w 2022 roku.

Apple może dać nam mały podgląd „Maca Pro” przed jego uruchomieniem w dalszej części roku.

Plotki wskazują, że „Mac Pro” będzie miał mocniejszy układ niż „Mac Pro” M1 Ultra wykorzystane w Studio Mac. Oczekuje się, że będzie wyposażony w maksymalnie 40 rdzeni procesora i 128 rdzeni graficznych, co sprawi, że będzie dwa razy wydajniejszy od M1 Ultra.

Apple może zaoferować następcę urządzenia „M1 Ultra”, które w rzeczywistości jest dwiema połączonymi ze sobą kartami SIM M1 Ultra, ponieważ sam „M1 Ultra” to w zasadzie dwie połączone karty SIM M1 Maks. Frytki. Jeśli tak, nadchodzący układ Mac Pro ‌ będzie czterokrotnie mocniejszy niż M1 Max‌.

Zestaw słuchawkowy AR/VR?

W zeszłym roku krążyły pogłoski, że długo podobny zestaw słuchawkowy AR/VR zostanie zaprezentowany na Światowej Konferencji Deweloperów 2022, ale wygląda na to, że tak się nie stanie.

Funkcja modelu zestawu słuchawkowego Apple Mixed Reality


BloombergMark Gurman‌ i analityk Apple Ming-Chi Kuo‌ powiedzieli, że zestaw słuchawkowy jest po prostu Nie gotowy do złożenia wniosku W tej chwili Apple wciąż ma problemy z pracą. Kuo wierzy, że Apple wyda zestaw słuchawkowy w 2023 roku, a Gurman powiedział, że Apple nie planuje „pełnego ogłoszenia” zestawu słuchawkowego na WWDC.

Jednak znak towarowy „realityOS”, system operacyjny słuchawek, Niedawno odkrytea termin rejestracji zagranicznej to 8 czerwca 2022 r. Jest to wymóg prawny, a data wydaje się nie mieć nic wspólnego z WWDC i jest zbiegiem okoliczności.

Zasięg MacRumor

Apple planuje transmitować na żywo przemówienie WWDC na swojej stronie internetowej, w aplikacji Apple TV‌ i na YouTube, ale dla tych, którzy nie mogą oglądać, będziemy relacjonować wydarzenie na MacRumors.com i przez Konto MacRumorsLive na Twitterze.

Będziemy również szczegółowo omawiać wszystkie ogłoszenia Apple przez resztę tygodnia i posuwać się naprzód podczas testowania nowego oprogramowania.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top