Dyrektor generalny Spotify nazywa zmiany Apple w UE „farsą” – oto co Apple ma do powiedzenia

Dyrektor generalny Spotify nazywa zmiany Apple w UE „farsą” – oto co Apple ma do powiedzenia
Firma Apple ogłosiła niedawno wprowadzenie hurtowych zmian w App Store dla programistów z Unii Europejskiej. Zmuszona do tego przez Unię Europejską na mocy ustawy o rynkach cyfrowych firma niechętnie musiała otworzyć swoje otoczone wysokimi murami ogrody na ekosystem Apple. Wygląda jednak na to, że Spotify w dalszym ciągu nie jest zadowolony ze zmian, które wdroży Apple. W poście na blogu dyrektor generalny Spotify, Daniel Ek, skrytykował arogancję Apple i stwierdził, że sytuacja deweloperów takich jak Spotify może się pogorszyć.

„Apple właśnie pokazało światu, że według niego zasady go nie dotyczą” – napisał Ek w poście na blogu. Powiedział, że Apple „zachowywał się źle przez lata”, a teraz „pod fałszywym pretekstem przestrzegania przepisów i ustępstw wprowadził nowy plan, który jest kompletną i totalną farsą”. Zasadniczo stary podatek stał się nie do zaakceptowania w ramach DMA, więc utworzono nowy podatek udający zgodność z prawem.

Zgodnie z nowymi przepisami Apple zaproponowało, aby programiści płacili Apple co roku bezterminową opłatę w wysokości 0,50 eurocenta za pobranie w zamian za umożliwienie programistom korzystania z systemu iOS. „To jest wymuszenie, jasne i proste. Jeśli Apple już pobiera 17% prowizji (i 10% za płatności cykliczne) od zakupionych towarów cyfrowych, dlaczego ma również pobierać zryczałtowaną opłatę roczną od każdego użytkownika” – argumentował Ek.

Ek uważa, że ​​Apple zaproponowało niepraktyczną alternatywę, której „programiści będą musieli się trzymać do końca pracy”.

Co Apple ma do powiedzenia na temat twierdzeń IC

W oświadczeniu przekazanym 9to5Mac Apple stwierdził, że zgodnie z nowymi przepisami ponad 99% programistów zapłaci Apple’owi tyle samo lub mniej. „Cieszymy się, że możemy wspierać sukces wszystkich programistów – w tym Spotify, które ma najskuteczniejszą na świecie aplikację do strumieniowego przesyłania muzyki. Zmiany, które udostępniamy dla aplikacji w UE, dają programistom swobodę wyboru – dzięki nowym opcjom dystrybucji Aplikacje na iOS i przetwarzanie płatności Każdy programista może zdecydować się na pozostanie na takich samych warunkach jak dzisiaj.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *