Epic Games potwierdza powrót Fortnite na iOS w Europie w tym roku

Epic Games potwierdza powrót Fortnite na iOS w Europie w tym roku

Po ogłoszeniu przez Apple udostępnienia zewnętrznych sklepów z aplikacjami użytkownikom iOS w Unii Europejskiej firma Epic Games potwierdza, że ​​wprowadzi… Fortnite Powrót na iPhone'a i iPada w Europie jeszcze w tym roku – za pośrednictwem nowego sklepu mobilnego Epic. Będzie to oznaczać oficjalny powrót gry na platformę Apple od czasu jej przechwycenia w sierpniu 2020 r., po tym jak firma Epic zaoferowała zniżki na płatności dokonywane bezpośrednio do własnego sklepu zamiast do Apple App Store i Google Play, które wymagałyby 30-procentowej obniżki. Użytkownicy iOS musieli polegać na Xbox Cloud Gaming lub GeForce Now, aby grać FortniteAle dla mieszkańców Europy wkrótce stanie się to przeszłością.

Fortnite Wielki powrót do iOS w Europie nastąpił dzięki nowej unijnej ustawie o rynkach cyfrowych, która wchodzi w życie 7 marca. Umożliwia to programistom otrzymywanie płatności i dystrybucję aplikacji spoza App Store do czasu uzyskania przez Apple nowego procesu „notarialnego” zatwierdzenia w celu ich wykrycia. Złośliwe aplikacje. Apple wprowadza także nową strukturę opłat, która według niego jest tańsza, jeśli nie taka sama, dla większości programistów publikujących na rynkach europejskich.

Choć nadchodzące zmiany pozwolą Epic Games ponownie zarabiać na użytkownikach iOS (przynajmniej w Europie), założyciel i dyrektor generalny Tim Sweeney… Nieczynne Cupertino zgłosiło „nowe niechciane opłaty za pobieranie i nowe podatki Apple od niezrealizowanych płatności”. Dyrektor odkrył później więcej „gorących bzdur” w szczegółach, zwłaszcza w warunkach dotyczących nakazu Apple dotyczącego nabycia uprawnień. „Czy w ramach jakiejkolwiek możliwej teorii regulacji antymonopolowych akceptowalne jest, aby monopol decydował, jakie firmy mogą z nim konkurować i na jakich warunkach mogą konkurować? Apple kpi z wolnorynkowej konkurencji” – stwierdził Sweeney. Udostępnij na X. Gniewny ton nie był zaskakujący, zwłaszcza po tym, jak na początku tego miesiąca Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odrzucił apelację firmy Epic, twierdzącą, że Apple naruszył federalne przepisy antymonopolowe.

READ  Złota płyta Carla Sagana Master of Voyager na aukcji w Sotheby's

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *