Epidemia Covid 19 Delta: aktualizacja o godzinie 13:00 – 18 nowych przypadków w społeczności

Prowizoryczna podróż przez szczepienie w centrum Mangere podczas zamknięcia poziomu 3. Zdjęcie/Alex Burton

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w społeczności pojawiło się 18 nowych przypadków Covid-19.

Wszystkie nowe sprawy w Auckland. Dwa z nich nie zostały jeszcze połączone.

Urzędnicy twierdzą, że 16 z 18 dzisiejszych przypadków jest powiązanych epidemiologicznie i wszystkie są odizolowane w domu lub w MIQ.

Dzisiejsze 18 spraw następuje po ogłoszeniu 16 spraw w sobotę. Z tych 16 przypadków połowa była w izolacji, a druga połowa była w społeczności, podczas gdy była zaraźliwa.

Tymczasem 12 osób z Covid-19 znajduje się w szpitalu – cztery na oddziale intensywnej terapii lub na oddziale intensywnej terapii.

W ciągu ostatnich 24 godzin przeprowadzono 13 442 testy. Kampania szczepień wkroczyła w nowy etap, podając 5 milionów dawek.

Spośród nich 51 472 otrzymało wczorajszą dawkę.

Pierwsze dawki stanowiły 19 350 wczorajszej, a drugie 32 122. A 82 procent Aucklandczyków otrzymało pierwszą dawkę.

Schwytano również trzy nowe przypadki graniczne. Jednym z nich był przybysz z Rosji przez Zjednoczone Emiraty Arabskie 21 września.

Pozostałe dwa przypadki są historyczne. Jedna osoba przybyła ze Sri Lanki 11 września i odebrała infekcję podczas testów w dniu 12. Druga przybyła z Wielkiej Brytanii przez Singapur 22 września i uzyskała wynik pozytywny w dniu 0.

Aucklandczycy mają niewielką swobodę w pierwszy weekend poziomu 3, ale eksperci ostrzegają ludzi, aby trzymali się ograniczeń.  Zdjęcie/ Alex Burton
Aucklandczycy mają niewielką swobodę w pierwszy weekend poziomu 3, ale eksperci ostrzegają ludzi, aby trzymali się ograniczeń. Zdjęcie/ Alex Burton

Testy są kontynuowane na sześciu interesujących przedmieściach Auckland. Wczoraj przeprowadzono 980 testów z Clover Park, Māngere, Favona, Ōtara, Manurewa i Mount Wellington/Sylvia Park.

Zachęcamy wszystkich w Clover Park i pobliskich obszarach do poddania się testom, nawet jeśli nie wykazują objawów. Od ostatniej niedzieli wykonano ponad 2140 testów z przedmieścia.

W ciągu trzech dni ponad 1300 mieszkańców Mt Wellington przetworzyło również ponad 1300 testów.

Najbliższe stacje testowe to Oakland Netball Center w St. John’s i stacja testowa na MT Smart Stadium w Penrose.

READ  Afganistan: ludzkie szczątki znalezione w podwoziu sił powietrznych USA

W klubie Tuakau Rugby League otwarto dziś nowe wyskakujące centrum testowe.

Pukekohe Pop-up Community Test Center znajduje się teraz w Pukekohe Netball Center.

W ciągu ostatnich 24 godzin wykonano 13 442 testy, z czego 4498 w Auckland.

wcześniej niż

Ministerstwo Zdrowia ma wydać oświadczenie o godzinie 13:00 opisujące najnowsze przypadki Covid-19.

W piątek pojawił się „przebłysk nadziei”, kiedy liczba spraw spadła do dziewięciu, ale w sobotę zobaczyłem 16 nowych przypadkówTrzy z nich nie zostały jeszcze połączone.

Uważa się, że wszystkie te infekcje miały miejsce, gdy Auckland znajdowało się na poziomie 4 – nie wiadomo jeszcze, jaki wpływ będzie miał poziom 3 na liczbę przypadków. Auckland od środy znajduje się na 3 poziomie alertu.

Pojawia się, gdy ekspert od modelowania Covid-19 ostrzega, że ​​jesteśmy na „ostrzu noża”, gdy miasto kontynuuje długą walkę z wybuchem delty.

Czytaj więcej
Kyle MacDonald: Jak radzić sobie z lękiem przed zmianami poziomu czujności
Hej, nazywam się Delta: jak wygląda życie, dzieląc imię z najbardziej niszczycielską formą Covid-19?
Pięć pomysłów Sir Johna Keya na zmianę naszego podejścia do Covid-1 9
Plan reagowania na pandemię Johna Keya „obraża Nowozelandczyków” – Chris Hepkins

Złożony System Profesor Michael Plank Powiedział, że liczba spraw bulgocze… Uparcie odmawia wyjazdu pomimo piątkowego „przebłysku nadziei”.

„Jest naprawdę na ostrzu noża i może iść w obie strony w zależności od tego, jak się sprawy potoczą na poziomie 3.”

Blank wezwał mieszkańców Auckland, aby poważnie potraktowali ustawienia poziomu alarmu 3 i nie zaczynali odwiedzać rodziny i przyjaciół, po tym, jak niektórzy mieszkańcy widzieli luźne podejście do ograniczeń.

Było to ponad 30 osób Spotted grając w rugby w dotyku Wczoraj w Mount Roskill Park Ponsonby Trail miał być „aklimatyzacją ludzi”.

READ  Matka Borisa Johnsona umiera w wieku 79 lat

Jutro Rada Ministrów zdecyduje, czy zmienić ograniczenia w podróżowaniu na granicach miasta. Decyzja w sprawie ustawień poziomu alarmowego zostanie podjęta w następny poniedziałek, 4 października – do tego czasu Tāmaki Makaurau będzie zamknięte przez 48 dni, w tym dwa tygodnie na poziomie 3.

Blank powiedział, że dwa tygodnie to rozsądny czas na uzyskanie obrazu, czy wirus jest pod kontrolą.

Koronawirus choroba

Profesor Michael Baker, epidemiolog, zgodził się, mówiąc, że jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy poziom 3 zadziałał z powodu odstępu czasu między narażeniem a testowaniem. Wczorajsze przypadki pokazały, co wydarzyło się tydzień temu, na poziomie alertu 4.

Powiedział, że schemat przypadków w ciągu ostatniego tygodnia wskazuje na trwającą transmisję w społeczności, ale nie jest ona powszechna.

Przechodząc do poziomu alarmowego 3, spodziewano się, że liczby wzrosną „prawdopodobnie znacząco” za około dwa tygodnie. Zmniejszenie stresu związanego z wirusem spowoduje rozprzestrzenianie się wirusa.

Wezwał do ostatecznego, dużego nacisku na wyeliminowanie Delty, w przeciwnym razie Nowa Zelandia musiałaby przejść do innej strategii – jednej, aby zarządzać wirusem.

Nawet przy wysokim wskaźniku szczepień w Auckland wciąż są setki tysięcy niezaszczepionych ludzi, co wystarczy, aby utrzymać silne przenoszenie wirusa. Powiedział, że będzie umieszczał ludzi w szpitalu i zabijał ludzi.

„Oznaczałoby to również, że staramy się utrzymać tę pokrywę, aby nie przeciążać usług zdrowotnych w Auckland, a Auckland może być na poziomie gotowości 3 prawdopodobnie do końca roku” – powiedział Baker.

W sobotę rano było 225 aktywnych przypadków Covid-19 w społeczności i 25 na granicy. Ostatni przypadek transmisji społeczności miał miejsce w sobotę.

Witryny zainteresowań opublikowane dzisiaj Obejmuje wizyty w magazynie chemicznym w Manukau i Unichem Pharmacy Otara oraz wizytę w Farro Fresh w Epsom, a wszystko to od środy, kiedy złagodzono ograniczenia poziomu alarmowego.

READ  NSW w kryzysie: prawie 500 przypadków Covid-19, siedem zgonów | 1 news

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top