Festo prezentuje swoje nowe, elastyczne rozwiązanie w zakresie pipet na targach SLAS 2024

Festo prezentuje swoje nowe, elastyczne rozwiązanie w zakresie pipet na targach SLAS 2024

W praktycznym demonstracji elastyczności ta sama pipeta dozuje od 20 mikrolitrów do 20 mililitrów.

Festo Zapewnia uczestnikom SLAS 2024 możliwość interakcji z najnowszymi innowacjami w zakresie automatyzacji nauk przyrodniczych, w tym nowym, wielkoskalowym rozwiązaniem firmy do elastycznego pobierania próbek. (Stowarzyszenie Automatyki i Kontroli Laboratoriów [SLAS] Stoisko Festo nr 1319, 3-7 lutego, Boston Convention and Exhibition Centre)

Odwiedzający stoisko Festo znajdą również rozwiązania w zakresie automatycznego dozowania, dozowania, obsługi próbek i zamykania/przetrzymywania próbek. Każdy z czterech wyświetlaczy w pawilonie łączy komponenty Festo w dynamiczne systemy. Systemy te wyróżniają się elastycznymi, skalowalnymi rozwiązaniami przeznaczonymi dla producentów OEM i integratorów, którzy automatyzują procesy badawcze i inspekcyjne w naukach przyrodniczych.

Nowe, elastyczne rozwiązanie w zakresie pipet

Podczas demonstracji nowego, elastycznego rozwiązania do pipet, system pipet płynnie rozszerza się z 20 µl do 20 ml w celu przenoszenia masowego. Uczestnicy wchodzą w interakcję z demonstracją, zmieniając wielkość losowanych próbek za pośrednictwem tekstowego interfejsu HMI; W praktyce systemem może sterować dowolny zautomatyzowany system wykorzystujący standardowe protokoły Ethernet. Polecane składniki obejmują Festo Du Ultrakompaktowa końcówka do pipety z otwartą pętlą zasnąłem Kontrola pipetowania i dozowania.

Końcówka pipety DHOE może przenosić objętości tak małe jak 1 mikrolitr z niesamowitą dokładnością. Dzięki swojej odporności chemicznej DHOE może przyjmować szeroką gamę cieczy o różnej lepkości. Rozwiązanie pokazuje, jak jeden wszechstronny system może spełniać wiele funkcji – to dodatkowa korzyść dla producentów przyrządów laboratoryjnych i kontrolnych, którzy chcą zapewnić swoim klientom większą elastyczność.

Kanałowy regulator poboru i dystrybucji powietrza PGVA to kompaktowe rozwiązanie dla środowisk bez centralnego zasilania sprężonym powietrzem. Pojedynczy PGVA może dostarczać ciśnienie powietrza do wielu pipet lub głowic dozujących. PGVA umożliwia centralizację źródła ciśnienia (dodatniego lub podciśnienia) w maszynie. Działa cicho i precyzyjnie dzięki wiodącym w branży zaworom piezoelektrycznym.

READ  Google dodał nowy zestaw filtrów do Sklepu Play, dzięki czemu użytkownicy korzystający z Android TV lub Wear OS mogą odfiltrować niekompatybilne aplikacje/cyfrowy świat informacji

„Celem aktywnych demonstracji Festo w 2024 r. i kompleksowej wystawy Festo w SLAS jest nie tylko naśladowanie krytycznych rozwiązań do badań laboratoryjnych i badań przesiewowych, ale także przedstawienie w Festo szerokiego zakresu komponentów z zakresu nauk przyrodniczych i wiedzy specjalistycznej w zakresie zastosowań. Współpracujemy z producentami OEM i integratorom, którzy chcą dostarczać sprawdzone technologie komercyjne do laboratoriów na całym świecie. powiedział Sam Stoney, dyrektor sektora przemysłowego LifeTech.

„LifeTech to najszybciej rozwijający się segment w Festo. Wierzymy, że powodem wyjątkowego wzrostu jest niezrównane portfolio naszych produktów w zakresie obsługi próbek i mediów o dużej prędkości, podobnie jak nasz zespół inżynierów aplikacji w Bostonie. Festo wspiera swoje produkty na całym świecie i ogranicza ryzyko wynikające z silnego i niezawodnego łańcucha dostaw.

Robot bramowy z 3 osiami ruchu i 8 osiami Z

Kolejną atrakcją na stoisku Festo była demonstracja robota bramowego wyposażonego w trzy osie ruchu (X, Y, Z) i osiem niezależnie sterowanych osi Z. Wiele osi Z zwiększa elastyczność systemów przetwarzania próbek i mediów, dopasowując więcej przepływu pracy do mniejszej przestrzeni.

Polecane komponenty obejmują najnowszą wersję Festo Wyłącznie Robot bramowy, zoptymalizowany pod kątem nauk przyrodniczych, który klienci otrzymują w zestawie, można łatwo zmontować w ciągu kilku godzin. Zestawy EXCL są dostarczane w komplecie ze wszystkimi głównymi komponentami, od złącza zasilania po łańcuch napędowy, silniki i sterowanie ruchem. Festo przypisuje mostom unikalne numery części, aby ułatwić ponowne zamawianie. Firma opracowała narzędzie konfiguracyjne online, dzięki któremu specyfikacje są szybkie i zoptymalizowane pod kątem potrzeb aplikacji.

Inne polecane komponenty Festo uwzględnione w tej wersji demonstracyjnej CMXL Jednostka sterowania ruchem, jednostka dystrybucji i sterowania PGVA, pipeta DHOE i końcówki do pipet DHAP.

Automatyczna aspiracja dozowania płytek z mikrostudzienkami

Podczas demonstracji dozowania cieczy system pobiera kropelki cieczy z dwóch dużych dołków i rozprowadza je do płytek z mikrodołkami. System dostosowuje objętość, tworząc gradient, demonstrując elastyczność tego zautomatyzowanego systemu ssania. Po napełnieniu ciecze są pobierane masowo, a końcówka pipety jest automatycznie wymieniana. Zawiera kluczowe komponenty Visto Life Sciences Xkm-30 gigantycznych robotów na ławce, ELGC Siłownik liniowy, sterownik ruchu CMXL, sterownik zasilania i dystrybucji PGVA, inteligentna pipeta DHOP, końcówki do pipet DHAP, Sława Sterownik zaworu i opinia doradcza Głowica dozująca/ssąca.

READ  Snapchat rezygnuje z przepełnionej filtrami aplikacji aparatu stacjonarnego

Ciecz rozprowadzana jest poprzez wyrafinowany zawór oddzielający media

Czwarty objaw obejmuje dystrybucję płynów. W tej demonstracji dozowane są niewielkie ilości płynu Vika Zawór oddzielający media. Dzięki obwodom redukcji prądu podtrzymania ciśnienia w sterowniku zaworu VAEM czas otwarcia zaworu jest kontrolowany szybko i dokładnie, minimalizując przenoszenie ciepła do mediów. Inne polecane komponenty Festo obejmują głowicę dystrybucyjną VTOF do zaworu VYKA, zawór separacji mediów VYKB, Faffen Dozowanie igłowe, pipetowanie PGVA i kontrola dozowania.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *