Firma Microsoft ogłosiła ogólną dostępność narzędzia Data API Builder dla Azure Cosmos DB

Firma Microsoft ogłosiła ogólną dostępność narzędzia Data API Builder dla Azure Cosmos DB

Niedawno Microsoft ogłosił Ogólna dostępność narzędzia Data API Builder dla Azure Cosmos DBProjekt open source zapewnia punkty końcowe REST i GraphQL dla Azure Databases i sklepów lokalnych.

Nowy Konstruktor API (DAB) ma na celu uproszczenie procesu udostępniania punktów końcowych GraphQL w klastrach Azure Cosmos DB, umożliwiając relacyjne zapytania, filtrowanie i mutacje, w tym operacje debugowania. DAB zapewnia wieloplatformowy interfejs wiersza poleceń, natywną obsługę OpenAPI, Swagger dla punktów końcowych REST i Banana Cake Pop dla punktów końcowych GraphQL.

Sajitharan SennathuraiMenedżer produktu Azure Cosmos DB omawia niektóre przypadki użycia:

Niezależnie od tego, czy budujesz centrum wymiany danych, projektujesz aplikację mobilną, czy majsterkujesz przy Azure Database, Data API Builder to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Bezproblemowo integruje się z wieloma magazynami zaplecza, od NoSQL po relacyjne bazy danych i bez wysiłku zarządza wieloma bazami danych jednocześnie.

Źródło: blog Microsoftu

DAB, który działa na wielu systemach operacyjnych i jest niezależny od języka, został zaprojektowany jako alternatywa dla dowolnego niestandardowego API, które wykonuje operacje CRUD na bazie danych za pomocą jednego pliku konfiguracyjnego. Zapewnia zasady ponawiania prób, globalne rejestrowanie, buforowanie w pamięci oraz możliwość ustawiania kolumn i filtrowania wyników. DAB to projekt ASP.NET napisany w C# przy użyciu ChilliCream gorąca czekolada Dla GraphQL i Fuzyjna gotówka Do tymczasowego przechowywania w pamięci.

ogłoszenie o Ogólna dostępność projektu, Jerry’ego NixonaStarszy menedżer produktu Microsoft mówi:

Prawie trzy lata temu tworzenie narzędzia Data API Builder było marzeniem. Jak możemy zmniejszyć trudności, z jakimi borykają się programiści chcący uzyskać dostęp do baz danych w swoich aplikacjach klienckich? Aby rozwiązać ten problem, stworzyliśmy narzędzie Data API Builder, udostępniając bezpieczne, bogate w funkcje punkty końcowe REST i GraphQL w bazach danych bez żadnego kodu.

Według Azure kontenerowy DAB umożliwia programistom tworzenie punktów końcowych GraphQL przy jednoczesnym zachowaniu szczegółowych i elastycznych funkcji bezpieczeństwa. Sinnathurai dodaje:

DAB to standardowy kontener przyjazny Dockerowi. Jest całkowicie bezstanowy i skalowalny. Możesz uruchomić go we własnym środowisku lub w chmurze – nie ma to znaczenia. Uruchom jeden lub wiele kontenerów w jednej lub wielu bazach danych.

Obsługując niestandardowe wdrożenia lokalne, DAB integruje się natywnie z Azure Static Web Apps i współpracuje z Azure Container Apps, Azure Container Instances, Azure Kubernetes Service i Azure Web Apps for Containers.

READ  Satechi wypuszcza adaptery Thunderbolt 4 Dock i USB-C dla Apple Silicon Mac

Chociaż niektórzy programiści proszą o dodatek Obsługa Cosmos DB dla MongoDB, Arun Vijayaraghavangłówny menedżer produktu w firmie Microsoft, uwagi:

Tym, co naprawdę wyróżnia projekty DAB, jest to, że przybliżają bazę danych do dostawcy brzegowego. ​​Na przykład dostawcy brzegowi, tacy jak Cloudflare, Vercel, Netlify itp., opierają się na Javascript V8 lub Deno, który nie ma pełnego zestawu interfejsów API do interakcji z bazą danych, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest użycie interfejsów API REST w celu uzyskania dostępu do bazy danych .

Projekt tworzenia interfejsu API danych jest bezpłatny, nie ma poziomu premium i jest dostępny na githubie Na licencji MIT.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *