Gabriel Jesus kończy suszę zwycięstwem Arsenalu nad Leeds, aby utrzymać prowadzenie angielskiej Premier League nad Manchesterem City

Gabriel Jesus zakończył sześciomiesięczną suszę, strzelając dwa gole, a lider Premier League Arsenal wygrał w sobotę 4: 1, aby zachować trochę oddechu na szczycie tabeli.

Arsenal utrzymuje ośmiopunktową przewagę nad broniącym tytułu Manchesterem City, który ma mecz w ręku po pokonaniu Liverpoolu 4-1.

Jezus wykorzystał rzut karny z pierwszej połowy, aby strzelić swojego pierwszego gola od 1 października, dając Arsenalowi prowadzenie, a następnie zdobył 3: 0 prostym golem z bliskiej odległości w 55. minucie.

Brazylijski napastnik rozegrał 17 meczów dla klubu i reprezentacji, nie strzelając gola. Okres ten został również przerwany przez długi okres pauzy po kontuzji na mundialu.

Jezus powiedział: „Chcę zdobywać punkty w każdym meczu”. Ale czasem to się nie może udać. Jestem bardziej zadowolony z trzech punktów niż z bramek.

Ben White dodał drugiego gola krótko po przerwie, a Granit Xhaka strzelił czwartego gola późno, gdy Arsenal utrzymał ośmiopunktową przewagę nad broniącym tytułu Manchesterem City, który ma mecz w ręku.

Leeds zmniejszyło stratę strzałem z dystansu Rasmusa Christensena iw 76. minucie podwyższyło wynik na 3:1, ale przegrana sprawiła, że ​​goście mieli tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Gabriel Jesus główkuje piłkę w kierunku bramki.

Ken Cheung / AP

Był to pierwszy występ Jezusa w lidze od listopada po operacji kolana, której doznał na mundialu.

Menedżer Arsenalu, Mikel Arteta, powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy z jego powodu, a dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że znalazł się w tej sytuacji, jest w tej chwili. Ponieważ włożył dużo pracy. Wnosi tę jakość, ta nieprzewidywalność dla zespołu”.

READ  Przewidywalne Super Rugby desperacko potrzebowało przegranej Crusaders w finale

Podczas gdy Christensen dał gościom trochę nadziei, gdy jego strzał został odbity od Ołeksandra Zinchenko z powrotem do Romsdala, Arsenal odpowiedział rzadkim golem głową Xhaki, gdy szwajcarski pomocnik spotkał się z dośrodkowaniem Martina Odegaarda, aby przypieczętować zwycięstwo.

City pokonuje Liverpool

Ilkay Gundogan z Manchesteru City świętuje z kolegami z drużyny po strzeleniu gola Liverpoolowi.

Cliffa Brunskilla/Getty Images

La Erling HaalandŻaden problem dla Manchesteru City.

Nawet bez najlepszego strzelca Premier League, drużyna Pepa Guardioli odrobiła straty i pokonała Liverpool 4:1.

Haaland, który strzelił 42 gole we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, został wykluczony z meczu na Etihad Stadium po tym, jak nie wyleczył kontuzji uda.

Ale nawet po stracie w 20. minucie po bramce Mohameda Salaha, City wróciło mocne, strzelając gole Juliana Alvareza, Kevina De Bruyne, Ilkaya Gundogana i Jacka Grealisha, aby utrzymać presję na Arsenal i zadać kolejny cios Liverpoolowi nadzieje na zakwalifikowanie się do Liga Mistrzów.

Ilkay Gundogan z Manchesteru City zmierzy się z Virgilem van Dijkiem z Liverpoolu.

Michaela Regana / Getty Images

Dominacja City była tak kompletna, że ​​Jürgen Klopp ostatecznie powiedział, że wynik mógł być gorszy dla jego drużyny.

„Musieliśmy po prostu podążać za nimi, gdy robili to, co chcieli” – powiedział szef Liverpoolu. – Mieliśmy szczęście, że nie byli chciwi.

To setne zwycięstwo Guardioli u siebie z City w 128 meczach na Etihad Stadium. Jest najszybszym menedżerem, który osiągnął ten wyczyn, pobijając rekord Arsene’a Wengera, który osiągnął ten kamień milowy w 139 występach.

Zamach pałacowy

Były menedżer reprezentacji Anglii Roy Hodgson, lat 75, oklaskuje swój zespół po ich zwycięskim powrocie do Selhurst Park jako menedżer Crystal Palace.

Paula Hardinga/Getty Images

Crystal Palace zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo w 2023 roku po tym, jak gol Jean-Philippe Matity w doliczonym czasie gry dał drużynie Roya Hodgsona zwycięstwo 2: 1 nad Leicester w sobotę w Premier League.

READ  Arthur Fels został pierwszym nastolatkiem od czasów Rafaela Nadala, który dotarł do półfinału męskiego turnieju ASB Classic

Hodgsona Wrócił do swojego byłego zespołu Po tym, jak Patrick Vieira został wyrzucony z boiska, zespół wyglądał na odmłodzonego pod wodzą 75-latka, przerywając serię 12 meczów bez zwycięstwa w lidze w dramatyczny sposób.

W czwartej minucie przerwy na Selhurst Park rezerwowy Matita otrzymał podanie od Jordana Ayew, odwrócił się i oddał strzał lewą nogą obok bramkarza Daniela Iversena.

Palace zebrał 20 strzałów w pierwszej połowie, ale rezerwowy Ricardo Pereira otworzył wynik w 56. minucie po tym, jak głową uderzył Timothy Castagne.

Gospodarze odpowiedzieli trzy minuty później, gdy Ibreche Eze z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a Iversen zdobył bramkę samobójczą.

Leicester przegrało pięć z ostatnich sześciu meczów, a sobotnia porażka spowodowała, że ​​drużyna Brendana Rodgersa spadła do strefy spadkowej.

zwycięstwo Bournemouth

Marcus Tavernier świętuje zdobycie gola dla Bournemouth w wygranym u siebie meczu z Fulham.

Steve’a Bardensa/Getty Images

Dominic Solanke strzelił zwycięskiego gola po znakomitym wyrównaniu kolegi z drużyny Marcusa Taverniera, gdy Bournemouth wydostało się ze strefy spadkowej, wygrywając 2:1 z Fulham.

Bournemouth wskoczyło cztery miejsca na piętnaste miejsce, dwa punkty za Leicester, które plasuje się na osiemnastym miejscu.

Wydawało się, że The Cherry zmierzają do trzeciej porażki w czterech meczach, kiedy Andreas Pereira dał Fulham prowadzenie w pierwszej połowie. Ale oszałamiający indywidualny wysiłek Taverniera i zwycięstwo Solanke w 79. minucie wystarczyły, by zapewnić gospodarzom wszystkie punkty.

Thriller z sześcioma celami

Alexis McAllister zdobywa punkt dla Brighton z karą doliczonego czasu gry w emocjonującym remisie 3:3 z Brentford.

Mike’a Hewitta/Getty Images

Alexis McAllister posłał rzut karny w 90. minucie do Brighton, który zajął szóste miejsce w Premier League po remisie 3:3 z Brentford.

W emocjonującym meczu na stadionie Amex, Brighton wrócił trzykrotnie, aby odmówić Brentford wygranej.

Ale obie drużyny wciąż mają o jeden punkt przewagi nad Liverpoolem w walce o miejsca w europejskich pucharach.

READ  Scottish Rugby przeprasza rodzinę zmarłej zawodniczki rugby Siobhan Kategan

McAllister, zwycięzca Pucharu Świata w Argentynie, wykorzystał rzut karny po tym, jak asystent sędziego wideo ustalił, że Aaron Hickey zablokował ręką strzał Deniza Ondava z bliskiej odległości.

Brighton wyrównał dwukrotnie w pierwszej połowie, a Kaoru Mitoma i Danny Welbeck anulowali uderzenia Pontusa Janssona i Yvana Toniego. A gospodarze potrzebowali późnego rzutu karnego od McAllistera po strzale Ethana Pinnocka w drugiej połowie.

kontrakt leśny

Sędzia Chris Kavanagh pokazuje czerwoną kartkę członkowi sztabu Nottingham Forest podczas spotkania pobocznego, podczas którego również członek sztabu trenerskiego Wolves został wyrzucony z boiska.

Katherine Ivel/Getty Images

Sędzia Chris Kavanagh pokazuje czerwoną kartkę członkowi sztabu Nottingham Forest podczas spotkania pobocznego, podczas którego również członek sztabu trenerskiego Wilków został wyrzucony z boiska.

W drodze do trzeciej porażki z rzędu w Premier League Wilki potrzebowały późnego gola Daniela Bodence’a, aby zdobyć punkt w zremisowanym 1:1 meczu z Nottingham Forest.

Obie drużyny walczą o przetrwanie w lidze, a Forest wydawał się być gotowy na wygraną na City Ground po tym, jak Brennan Johnson strzelił gola w 38. minucie.

Ale Bodence wyrównał w 83. minucie, przedłużając passę Foresta bez zwycięstwa do siedmiu meczów.

Remis może być kluczowy dla obu drużyn, ponieważ Wilki mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową i jeden nad Forestem.

W napiętym meczu asystent Foresta Alan Tate i odpowiednik Wolverhampton Pablo Sanz zostali wyrzuceni z boiska po starciu na linii bocznej na początku drugiej połowy.