GitLab U włącza usuwanie nieaktywnych projektów po luzie • log

GitLab cofnął decyzję o automatycznym usuwaniu projektów, które są nieaktywne przez ponad rok i należą do użytkowników warstwy bezpłatnej.

takie jak wyłącznie ujawnione wczoraj w nagrywaćGitLab planuje wprowadzić tę politykę pod koniec września. Biznes miał nadzieję, że ten ruch pozwoli zaoszczędzić do 1 miliona dolarów rocznie i pomoże utrzymać zrównoważony biznes SaaS.

Ta wiadomość nie poszła dobrze.

GitLab wielokrotnie odmawiał komentarza na temat planu usuwania, o którym dowiedzieliśmy się z dobrze poinformowanych źródeł. Mniej więcej godzinę temu Biz, który nie zaprzeczył naszym raportom, napisał na Twitterze, że będzie archiwizować nieaktywne projekty w wolniejszej pamięci:

nagrywać Mówi, że tweet nie odzwierciedla w pełni tego, co się właściwie wydarzyło.

Dokumenty, które widzieliśmy, informowały pracowników o wewnętrznym spotkaniu zaplanowanym na 9 sierpnia. Program spotkania określa plan usuwania nieaktywnych repozytoriów tokenów, opisując go w następujący sposób:

W oczach niektórych internautów tweet GitLab może kolidować z jego powiadomieniem pracowników.

Inne dokumenty wewnętrzne, które widzi nagrywać Podaj potencjalne wykorzystanie obiektowej pamięci masowej do archiwizacji projektów, ale wyraź obawę, że może to zwiększyć koszty GitLab, tworząc potrzebę wielu nadmiarowych kopii zapasowych.

Widzieliśmy również wewnętrzne dyskusje potwierdzające, że kod automatyzacji do usuwania nieaktywnych projektów został ukończony pod koniec lipca i był gotowy do uruchomienia po miesiącach dyskusji i prac programistycznych.

Jedno z naszych źródeł powiedziało nam dziś po południu, że presja w Internecie jest kierowana przez: nagrywaćdoniesienia, które wymusiły dramatyczne przemyślenie konkurenta GitHub. Dyskusja o polityce usuwania jako operacji oszczędzającej pieniądze wywołała oburzenie na Twitterze i Reddicie.

READ  PlatinumGames twierdzi, że NFT „nie ma żadnego pozytywnego wpływu na twórców ani użytkowników” • Eurogamer.net

Tweet GitLab został przyjęty z zadowoleniem, ale pojawił się też więcej pytań:

nagrywać GitLab został poproszony o wyjaśnienie tweeta na temat przechowywania obiektów.

El Reg Rozumie plan GitLab dotyczący usuwania nieaktywnych projektów Widziałem Internet Archive and Code Preservation Organization Starsze oprogramowanie Zacznij planować, aby pogrzebać GitLab.

Zaktualizujemy tę historię, jeśli otrzymamy materiał zwrotny od GitLab. ®

Notatka: Czy są jakieś wieści, o których chciałbyś, aby media opowiedziały? Powiedz nam o tym wszystko Bezpieczne i bezpieczne.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top