Google Chat uruchamia wiadomości głosowe dla Workspace

Google Chat uruchamia wiadomości głosowe dla Workspace

Jak zapowiadaliśmy w zeszłym roku, Google Chat jest Rozwijanie się Możliwość nagrywania i wysyłania wiadomości głosowych. Jednak w momencie premiery jest ona dostępna tylko dla płatnych kont Google Workspace.

Gdy otwierasz rozmowę w Czacie Google na Androida i iOS, szara ikona przesyłania obok przycisku zdjęcia/galerii zostaje zastąpiona mikrofonem. Funkcja ta zajmuje ważne miejsce w interfejsie użytkownika, zamiast być umieszczana w menu „Plus” po lewej stronie.

Kliknięcie rozpoczyna nagrywanie bez konieczności przytrzymywania mikrofonu w celu uzyskania „wizualizacji przebiegu na żywo”.[s] Twój głos” wraz z timerem. Możesz go odtworzyć przed wysłaniem lub usunąć, aby spróbować ponownie.

Wysłana wiadomość pojawia się w wiadomościach bezpośrednich, czatach grupowych i przestrzeniach w postaci fali zawartej w pojemniku w kształcie pigułki. Inni użytkownicy mogą go cytować, wchodzić z nim w interakcję i odpowiadać na niego jak na każdą inną wiadomość na czacie. Google twierdzi, że „w nadchodzących miesiącach umożliwi transkrypcję wiadomości głosowych”.

Nagrywanie jest obecnie dostępne na urządzeniach mobilnych, a pomoc internetowa będzie wkrótce dostępna. Wiadomości głosowe w Google Chat to „bardzo pożądana funkcja”.

Wysłanie wiadomości głosowej zamiast pisania pozwala zaoszczędzić czas, przekazać więcej informacji i podkreślić najważniejsze informacje odbiorcy wiadomości.

W chwili premiery wiadomości głosowe w Google Chat będą dostępne w wersjach Workspace Enterprise Essentials, Enterprise Essentials Plus, Enterprise Standard i Enterprise Plus. Konta bezpłatne i tanie są obecnie wyłączone. Zostanie udostępniony już dziś i będzie dostępny w nadchodzących tygodniach.

Więcej na czacie Google:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Dell zapowiada nowy przenośny monitor i więcej ekranów dla gałek ocznych

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *