Google Chrome wkrótce dostosuje ikony paska adresu za pomocą uczenia maszynowego

Google ujawnił plany Zwiększenie wykorzystania uczenia maszynowego w firmowej przeglądarce internetowej Chrome, aby stała się „bardziej użyteczną przeglądarką”.


Google korzysta na przykład z uczenia maszynowego już w Chrome, aby poprawić dostępność. Firma planuje w przyszłości rozszerzyć wykorzystanie uczenia maszynowego w przeglądarce Chrome w kilku regionach.

Pasek adresu Chrome może wkrótce wyświetlać ikony wykorzystujące uczenie maszynowe. Chrome dostosuje ikony na pasku narzędzi za pomocą uczenia maszynowego, aby wyświetlić działanie, które Google uważa za „najbardziej pomocne” w danej sytuacji.

Chrome może wyświetlać użytkownikom ikonę wyszukiwania głosowego lub ikonę udostępniania w niektórych witrynach korzystających z uczenia maszynowego. Makieta funkcji pokazuje, jak ta funkcja może wyglądać w przeglądarce Chrome na Androida. Dynamiczna ikona, wyświetlana po prawej stronie paska adresu, jest automatycznie zmieniana za pomocą uczenia maszynowego.

Google nie wskazuje, że użytkownicy mogą dostosowywać funkcjonalność, ale w inny sposób podaje szczegóły.

Dla niektórych użytkowników dynamiczny charakter funkcji może być mylący, zwłaszcza jeśli sugerowane działanie często się zmienia. Biorąc pod uwagę, że sugerowane działania są dostępne w innych miejscach w Chrome, mogą najbardziej pomóc niedoświadczonym użytkownikom.

Google podkreśla dwa dodatkowe zastosowania uczenia maszynowego w przeglądarce. Pierwszy poprawia bezpieczne przeglądanie w przeglądarce Chrome. Bezpieczne przeglądanie to funkcja bezpieczeństwa, która określa, czy pobieranie i witryny są bezpieczne, czy też należy je zablokować.

Google wprowadził nowy model uczenia maszynowego w Chrome w marcu, a firma twierdzi, że poprawiła identyfikację potencjalnie złośliwych witryn dzięki współczynnikowi 2,5.

Wkrótce Chrome użyje uczenia maszynowego, aby powiadomienia o powiadomieniach były mniej irytujące dla użytkowników. Chrome korzysta z systemów uczących się na urządzeniu, aby anulować lub wyświetlić użytkownikowi monity z powiadomieniami.

Chrome przewiduje, kiedy jest mało prawdopodobne, że prośby o pozwolenie zostaną przyznane, na podstawie tego, jak użytkownik wcześniej wchodził w interakcję z podobnymi prośbami o pozwolenie, i wycisza te niechciane prośby. W następnej wersji przeglądarki Chrome uruchamiamy model ML, dzięki któremu te prognozy są dostępne wyłącznie na urządzeniu.

Funkcja Tłumacz w Chrome będzie również korzystać z uczenia maszynowego, gdy użytkownicy korzystają z Podróży w przeglądarce. Podróże to dodatek do historii przeglądania, który grupuje strony historii na podstawie tematów.

READ  Apple Face ID z maską działa tak dobrze, że może skończyć z czyśćcem hasła

Uczenie maszynowe jest już wykorzystywane do określania, czy treść strony wymaga tłumaczenia. Z tego powodu Google szczyci się tym, że codziennie widzi „dziesiątki milionów udanych tłumaczeń”.

zamykające słowa

Chrome korzysta z uczenia maszynowego w niektórych obszarach, na przykład jeśli chodzi o bezpieczne przeglądanie i wykrywanie złośliwych witryn. W innych obszarach uczenie maszynowe próbuje określić następną czynność użytkownika lub czynności wymagane do poprawy użyteczności. Ikona paska tytułu zmiennej jest tego najlepszym przykładem; Choć dla niektórych może to być korzystne, dla innych może być denerwujące, zwłaszcza jeśli jest wynikiem przypadkowej aktywacji niepożądanych działań. Ta funkcja daje Google moc sugestii i większą kontrolę nad działaniami użytkowników.

Teraz ty: Co sądzisz o ogłoszonych zmianach?

Streszczenie

Nazwa artykułu

Google Chrome wkrótce dostosuje ikony paska adresu za pomocą uczenia maszynowego

opis

Google ujawniło plany zwiększenia wykorzystania uczenia maszynowego w przeglądarce internetowej Chrome firmy, aby stała się „bardziej użyteczną przeglądarką”.

autor

Martina Brinkmanna

wydawca

wiadomości o technologii Gax

Logo

Reklamy

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top