Google może wyeliminować spam w Gmailu dzięki nadchodzącej dużej aktualizacji

Google może wyeliminować spam w Gmailu dzięki nadchodzącej dużej aktualizacji

Google Workspace planuje w przyszłym roku zwiększyć bezpieczeństwo Gmaila, koncentrując się na tym, aby masowe e-maile były mniej łatwe do bombardowania użytkowników.

Kiedy marka powstawała Szczegóły udziału Jeśli chodzi o plany dotyczące Gmaila, aktualizacje usługi e-mail rozpocznie się dopiero 1 lutego 2024 r. Powiadomienie z wyprzedzeniem ma na celu przygotowanie użytkowników, zwłaszcza tych, którzy zbiorowo poruszają się po platformie Gmail, co oznacza ponad 5000 wiadomości na raz czas na nadchodzące zmiany.

Google Workspace

Nowe wymagania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i łatwiejszego korzystania z Gmaila oraz ograniczenie spamu dla użytkowników z dużą liczbą użytkowników, którzy mogą być szczególnie narażeni na ataki typu phishing i złośliwe oprogramowanie ze względu na nieświadomość luk w zabezpieczeniach, które mogą wykorzystać przestępcy.

Na przykład w zeszłym miesiącu zespołowi hakerów udało się przeniknąć do aplikacji Microsoft Teams w celu przeprowadzenia oszustwa phishingowego o nazwie „DarkGate Loader”. Schemat koncentruje się na fałszywej wiadomości Teams o „zmianach w harmonogramie wakacji”, ale zawiera ukryte złośliwe oprogramowanie, które jest trudne do pobrania. Badacze zajmujący się cyberbezpieczeństwem ujawnili, że hakerzy mogli uzyskać dostęp do Teams poprzez przejęte konta Office 365, a nawet znaleźli niezabezpieczone adresy e-mail, które mogli przejąć.

Taki wypadek jest dokładnie przyczyną Google Workspace idzie do przodu dzięki nowym wymaganiom, które obejmują uwierzytelnianie poczty e-mail, możliwość łatwej rezygnacji z subskrypcji i zabezpieczenie poczty e-mail. Yahoo współpracuje z Google, aby spełnić te wymagania również w ramach własnego dostawcy poczty e-mail, mając na celu uczynienie go standardem branżowym.

Uwierzytelnianie wiadomości e-mail będzie wymagało od nadawców masowych potwierdzenia, że ​​są właścicielami konta przed kontynuowaniem wysyłania wiadomości e-mail, „zgodnie z ustalonymi najlepszymi praktykami”. Wymóg ten zostanie wprowadzony jako środek bezpieczeństwa pozwalający znaleźć luki w zabezpieczeniach, zanim zrobią to hakerzy.

READ  Wyjaśnijmy to. Epic jest tutaj, ponieważ ... '', co powiedział sędzia na zakończenie sporów w procesie Apple vs Epic Games

Użytkownicy Culk będą mogli jednym kliknięciem zrezygnować z subskrypcji komercyjnych wiadomości e-mail, a czas ich przetwarzania zajmie dwa dni.

Zabezpieczanie poczty e-mail dla użytkowników masowych będzie wymagało ograniczenia współczynnika spamu w skrzynce odbiorczej, co spowoduje, że w skrzynce odbiorczej pojawi się mniej spamu. Google twierdzi, że to wdrożenie jest pierwszym tego typu w branży.

Google zauważył, że chociaż wymagania te są już powszechną praktyką dla wielu użytkowników Gmaila, ich rygorystyczne wdrożenie pomoże poprawić kondycję platformy od lutego 2024 r. i w przyszłości.

Instrukcje są przeznaczone dla użytkowników zbiorczych, którzy mają konto osobiste kończące się na @gmail.com lub @googlemail.com albo konto służbowe lub szkolne Google Workspace. Najnowsze konta nie kończą się na @gmail.com, ale są powiązane z organizacją, np. .edu.

Zalecenia redaktorów
Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *