Google Pay a Portfel Google: jaka jest różnica?

Portfel Google powrócił.

Ogłoszono giganta technologicznego Portfel Google na Androida Na konferencji deweloperów I/O 2022 w maju opisał go jako portfel online na karty płatnicze, karty pokładowe, elektroniczne kluczyki do samochodu i nie tylko. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, nowa aplikacja Portfel Google powinna być już dostępna do pobrania.

Czytaj więcej: Raport mówi, że nowa aplikacja Portfel Google jest dostępna na całym świecie

Jednak Portfel Google istnieje od ponad dekady w wielu iteracjach, więc możesz mieć kilka pytań.

Czy Portfel Google zastępuje? Google Pay? Czy Google Pay będzie kontynuowane? Jaka jest różnica między tymi dwiema usługami?

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o historii Portfela Google, znaczeniu dla płatności zbliżeniowych i rodzajach informacji innych niż karty kredytowe, których możesz używać w nowej wersji Portfela Google.


Teraz graj:
Patrz na to:

Google Pay: jak skonfigurować i używać


9:50

To nie pierwszy raz, kiedy Portfel Google jest dostępny

Google uruchomił Portfel Google w 2011 r. Jako pierwsza aplikacja do obsługi płatności mobilnych, umożliwiająca użytkownikom Androida zbliżenie obsługiwanych telefonów do czytników w wybranych sklepach w celu dokonania płatności.

Ta pierwsza iteracja Portfela Google była bardzo restrykcyjna. Działała tylko na telefonie Nexus i wymagała od użytkowników rejestracji konta Citi MasterCard lub uzyskania karty Google Prepaid w celu dokonywania płatności. To było trudne w użyciu, wymagało otwarcia aplikacji i wprowadzenia kodu PIN, aby uzyskać dostęp do swoich kart. Około cztery lata później Android Pay zastąpił Portfel Google.

Portfel Google dokonuje płatności.

Portfel Google został po raz pierwszy wydany w 2011 roku.

CNET / Margaret Reardon

Android Pay wreszcie zastępuje Portfel Google

Android Pay został wydany podczas konferencji Google I/O w 2015 roku Alternatywa dla Portfela Google. Nowa usługa umożliwiła użytkownikom Androida dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą telefonów, co dokładnie robił Google Wallet. Po co więc tworzyć Androida Pay?

Krótko mówiąc: łatwiej było go używać. W przeciwieństwie do Portfela Google, Android Pay nie wymaga pobierania dodatkowej aplikacji, ponieważ jest wbudowana, więc wystarczy odblokować telefon i umieścić go przed terminalem, aby dokonać płatności.

Pojawił się również po debiucie Apple Pay w 2014 roku i płatnościach zbliżeniowych na iPhonie 6, co mogło stanowić kolejny powód do promowania Google, ponieważ telefony z Androidem mają już funkcję „dotknij, aby zapłacić”.

Użyj Androida Pay, aby dokonać płatności.

Android Pay zastąpił Portfel Google w 2015 roku.

James Martin / CNET

Następnie Portfel Google próbował zostać PayPal

Chociaż Android Pay zastąpił Portfel Google do płatności zbliżeniowych, ta ostatnia marka nadal istnieje jako plik Usługa płatności peer-to-peer W aplikacji PayPal, Venmo i Cash. Aby wysłać pieniądze znajomym i rodzinie, wystarczy podać powiązany adres e-mail lub numer telefonu.

Jeśli to Ty otrzymujesz pieniądze, możesz je wypłacić bezpośrednio na konto bankowe lub możesz użyć karty Portfela Google, aby dokonać płatności w sklepie lub wypłacić gotówkę z bankomatu. Portfel Google został ostatecznie wycofany; Portfel Google jest zintegrowany z Androidem Pay.


Teraz graj:
Patrz na to:

Android 13: nasze ulubione nowe funkcje


6:54

Portfel Google + Android Pay = Google Pay

W 2018 roku Google ogłosiło fuzję Google Wallet i Android Pay, Utwórz Google Pay. Ta usługa jest prawdopodobnie tym, co znasz najbardziej, jeśli regularnie korzystasz z telefonu z Androidem do zakupów bezdotykowych. Google Pay przejął funkcje z obu usług: płatności zbliżeniowe w sklepie i płatności peer-to-peer online w jednej aplikacji.

W końcu Google Pay przejęło rolę głównego „portfela” dla użytkowników Androida, stając się centrum biletów lotniczych, kart tranzytowych, biletów na wydarzenia, karnetów na siłownię, kart podarunkowych i nie tylko. Zastąpił również funkcję autouzupełniania Chrome, umożliwiając użytkownikom Androida korzystanie z Google Pay do zakupów online.

Google Pay przez telefon.

Portfel Google i Android Pay ostatecznie stały się Google Pay.

Taylor Martin/CNET

Było też coś, co nazywa się Google Pay Send

Pomimo integracji Portfela Google i Androida Pay, minęło kilka miesięcy, zanim funkcje płatności peer-to-peer trafiły do ​​Google Pay, więc Google przeprojektował Portfel Google w Google Pay Send, aby wysyłać i odbierać płatności online.

Google wycofał Google Pay Send w 2020 roku, ponieważ funkcja płatności online została ostatecznie przeniesiona do Google Pay.

Następnie Google Pay został wycofany A Przeprojektowany

Google testuje przeprojektowaną wersję Google Pay w Indiach, znaną jako Koszulki Google. W nowej wersji Google Pay wprowadzono wiele nowych funkcji, takich jak wiadomości w aplikacji, oferty niestandardowe, historia transakcji, skanowanie rachunków i nie tylko. Zaczęła również pobierać niewielką proporcjonalną opłatę za przelewy kartą debetową.

Ta wersja Google Pay ostatecznie pojawiła się jako nowa aplikacja w sklepie Google Play, podczas gdy starsza wersja Google Pay również utknęła. W kwietniu 2021 r. Google wycofał starą wersję Google Pay w USA.

A teraz Portfel Google powrócił

Podczas konferencji Google I/O 2022 Google ogłasza powrót Portfela Google W przypadku Androida i systemu Wear OS, który jest podobny do Google Pay, możesz przechowywać karty debetowe i kredytowe, karty lotnicze, bilety na wydarzenia, karty szczepień, a ostatnio także identyfikatory cyfrowe i prawa jazdy.

Zrzut ekranu z prezentacji Google I/O z maja 2022 r.

Portfel Google został ogłoszony na Google I/O 2022.

zrzut ekranu / google

Jeśli jestem w USA, z której usługi powinienem skorzystać?

Dzięki aktualizacji Portfel Google całkowicie zastępuje Google Pay w 39 krajach, w tym w Meksyku, Japonii, Australii, Hongkongu i Francji.

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych lub Singapurze, Portfel Google jest teraz podstawowym portfelem i usługą płatniczą dla Androida, służącym do przechowywania kluczy hotelowych, prawa jazdy, kart pokładowych i nie tylko, a także dokonywania płatności zbliżeniowych. Google Pay będzie kontynuowane, ale tylko jako usługa do wysyłania płatności do znajomych i rodziny.

Wreszcie, użytkownicy w Indiach nie będą już otrzymywać aktualizacji Portfela Google, a zamiast tego będą nadal używać Google Pay jako swojego codziennego cyfrowego portfela.

READ  Fani Assassin's Creed Valhalla tłumaczą dialogi rdzennych Amerykanów

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top