Wispr zbiera kolejne 10 milionów dolarów na stworzenie bardziej naturalnego sposobu interakcji z technologią

Wispr zbiera kolejne 10 milionów dolarów na stworzenie bardziej naturalnego sposobu interakcji z technologią

Nowy, NEA i 8VC obsługują Wispr, aby budować przyszłość komputerów osobistych

San FranciscoA 24 października 2022 /PRNewswire/- SzeptFirma neurotechnologiczna, która buduje bardziej naturalny sposób interakcji z technologią, ogłosiła dziś, że podniosła się 10 milionów dolarów w kapitałach własnych i długu jako część drugiego składnika aktywów. Dzięki temu całkowity kapitał zgromadzony przez Wispr wynosi: 14,6 miliona dolarów. Kluczowi inwestorzy w tej rundzie to Neo, Triple Point Capital, MVP Ventures i Farid ArsamWspółzałożyciel Coinbase i Paradigm Ventures. Ich dotychczasowi inwestorzy, w tym Nowi partnerzy korporacyjni (NEA) i 8 woltówi zwiększyć ich własność w firmie. Wispr sprowadził również nowych aniołów biznesu, takich jak Tom Oxley (CEO startupu neurotech, Synchron) oraz Arash Ferdowsi (Współzałożyciel i CTO Dropbox).

Pomimo nowych wyzwań związanych z pozyskiwaniem funduszy w związku z obecnym kryzysem, firmy z branży deep tech, takie jak Wispr, nadal się rozwijają i pozyskują kapitał przy wyższych wycenach. Te startupy wprowadzają innowacje i komercjalizują technologię, która tworzy zupełnie nowe rynki: jak Apple z komputerami PC, Intel z mikroprocesorami, Google z wyszukiwaniem. Ze względu na związane z tym wyzwania techniczne firmy te spędzają kilka lat na tworzeniu swoich produktów przed wprowadzeniem ich na rynek konsumencki. Chroni to takie firmy przed siłami rynkowymi i czyni je bardziej odpornymi na krótkoterminowe wahania.

Wispr rzuca wyzwanie jednej z technologii, które uważamy za oczywiste – smartfonom – i buduje nową formę komputerów osobistych. Chociaż smartfony wprowadzały stopniowe ulepszenia w ciągu ostatniej dekady, nie zmieniły się one zasadniczo. Sposób, w jaki wchodzimy z nimi w interakcję, jest wciąż daleki od normalnego: patrzymy w dół i gramy kciukami na zimnym kawałku szkła.

„Dwa lata temu Sahag i ja zapytaliśmy: „Co dalej? To były narodziny Szeptu” – powiedział. Tanay KothariWspółzałożyciel i CEO Wispr. „Projektujemy sposób interakcji z technologią, wykorzystując sposoby, w jakie ludzie naturalnie wchodzą ze sobą w interakcję. fasady naturalne, które są nieinwazyjnymi interfejsami neuronowymi, które odczytują sygnały życiowe z twojego ciała, w przeciwieństwie do większości innych interfejsów neuronowych, które odczytują sygnały z mózgu. „

Oznacza to, że użytkownicy nie muszą już pisać na miniklawiaturach ani uczyć się gestów w powietrzu. Skoncentrowane na człowieku podejście Wispr pozwala użytkownikom na interakcję z technologią w najbardziej naturalny dla nich sposób.

„Wyzwaniem w tworzeniu każdej nowej technologii jest to, że możesz sprawić, by działała z pewnym wysiłkiem na jednej osobie w ograniczonym środowisku laboratoryjnym. Wiele firm, które budują najnowszą technologię, wpada w tę pułapkę z produktami, które nigdy nie ujrzą światła dziennego ” sahaj gargWspółzałożyciel Wispr i CTO. „Ta nowa runda finansowania pozwala nam przetestować nasz system z setkami osób z różnych grup demograficznych i upewnić się, że działa on niezawodnie i intuicyjnie”.

Aby stworzyć udany produkt konsumencki, Wispr musi stawić czoła wielu wyzwaniom inżynieryjnym i projektowym. Firma gromadzi zespół światowej klasy inżynierów i projektantów, aby tworzyć nowe technologie i tworzyć nowe sposoby interakcji, aby zapewnić użytkownikom płynne i intuicyjne środowisko.

„Rozwiązanie tych problemów wymaga skupienia” – powiedział Kothari – „Moim najważniejszym zadaniem jest upewnienie się, że nasz zespół nie jest dotknięty warunkami makroekonomicznymi i nie musi martwić się o swoją karierę”. „Chcemy stworzyć grunt dla ludzi, aby mogli dać z siebie wszystko i zbudować coś naprawdę wspaniałego”.

Zespół Wispr przypomina nam wczesne zespoły Apple, Sony i General Magic. Obejmuje to ich zespół Antoniego Leonarda (Był poprzednio liderem grupy w Janelii, najbardziej znanym ze swojego eksperymentu na ważkach) i Ian Neuhaus (który był profesorem na UT Austin i opuścił swoje stanowisko, aby dołączyć do Wispr w pełnym wymiarze godzin), wśród wielu innych doktorów i doktorów. Łącznie z ich doradcami Chester Chipperfield (który był globalnym dyrektorem kreatywnym Tesli i wcześniej kierował wprowadzeniem Apple Watch I) i Reed Harrison (Jeden z wynalazców Utah Array, pierwszego implantu mózgu zatwierdzonego przez FDA.)

O Wispr AI

Założona w 2021 r. Wispr AI buduje bardziej naturalny interfejs do interakcji i dostarczania technologii każdemu człowiekowi na planecie. Wispr AI to wiodąca firma elektroniki użytkowej z siedzibą w San Francisco. po więcej informacji odwiedź https://wispr.ai.

Źródło: Wispr AI

READ  Haker wyznaczył Bowsera do zapłacenia Nintendo 14,7 miliona dolarów w celu uregulowania pozwu cywilnego

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *