Google uruchamia usługę Znajdź moje urządzenie dla telefonów z systemem Android

Google uruchamia usługę Znajdź moje urządzenie dla telefonów z systemem Android

W poniedziałek firma Google ogłosiła wprowadzenie ulepszonej funkcji Znajdź moje urządzenie dla telefonów z systemem Android.
Ed Jones/AFP za pośrednictwem Getty Images

  • W poniedziałek firma Google ogłosiła, że ​​dostępna jest już ulepszona funkcja Znajdź moje urządzenie dla telefonów z systemem Android.
  • Korzystając z sieci crowdsourcingowej Androida, ta funkcja może znaleźć Twoje urządzenie, nawet jeśli jest ono offline.
  • W tej wersji zawężono lukę pomiędzy funkcjami Lokalizatora na urządzeniach z Androidem i iOS.

Po przekroczeniu pierwotnego celu premiery zaplanowanego na lato 2023 r. Google ogłosił to w poniedziałek Ulepszona funkcja Znajdź moje urządzenie jest teraz dostępna na telefonach i tabletach z systemem Android.

Ta funkcja wykorzystuje technologię Bluetooth w sieci ponad miliarda urządzeń z systemem Android, aby pomóc użytkownikom odnaleźć utracone urządzenia – nawet jeśli są offline. Badania przeprowadzone przez Google wykazały, że Pixel 8 i 8 Pro mają dodatkową zaletę: potrafią je zlokalizować nawet wtedy, gdy są wyłączone. komunikat prasowy.

Gdy urządzenia należące do sieci zgłaszają lokalizację znacznika lub urządzenia Bluetooth, lokalizacja ta jest kompleksowo szyfrowana i może ją wyświetlić tylko właściciel zaginionego urządzenia.

„W przypadku danych o lokalizacji, które są całkowicie zaszyfrowane, Google nie może ich odszyfrować, przeglądać ani wykorzystywać w inny sposób” – post na blogu Google dotyczący Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem Z doświadczenia związanego ze śledzeniem, które czyta.

Nowa funkcja Google zmniejsza różnicę między funkcjami „Find My” w systemach Android i iOS, przybliżając branżę do dostosowania możliwości inteligentnych urządzeń, które można śledzić w przypadku ich zgubienia.

W maju możesz spodziewać się dodatkowej wersji i aktualizacji aplikacji Find My Device, która zapewni taką możliwość Lokalizuj przedmioty codziennego użytku, takie jak klucze czy bagaż, pod warunkiem, że są one wyposażone w znacznik śledzący firmy Chipolo i Pebblebee, Google poinformował w swoim komunikacie prasowym. Tagi będą kompatybilne z alertami na Androida i iOS, które powiadamiają użytkowników o niechcianym śledzeniu, a nowe kompatybilne tagi firm Eufy, Jio i Motorola mają zostać wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku.

READ  Pokémon Legends: Film z interaktywnej rozgrywki Arceus pozwala rozejrzeć się po okolicy Hisui

Rzecznik Google wskazał Business Insiderowi oficjalne posty na blogu dotyczące ulepszonej funkcji Znajdź moje urządzenie i jej funkcji bezpieczeństwa, ale odmówił dalszego komentarza na temat tej wersji.

Przedstawiciel Apple odmówił komentarza na temat nowej funkcji Androida, gdy Business Insider poprosił go o komentarz.

28 lutego Axel Springer, spółka matka Business Insider, dołączyła do 31 innych grup medialnych i złożyła w holenderskim sądzie pozew przeciwko Google o wartości 2,3 miliarda dolarów, zarzucając straty poniesione w wyniku praktyk reklamowych firmy.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *