Google wdraża Gemini w Android Studio, aby pomóc w programowaniu

Google wdraża Gemini w Android Studio, aby pomóc w programowaniu

Kredyty obrazkowe: Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket/Getty Images

Google kontynuuje wdrażanie Gemini dla różnych produktów, po tym jak ogłosiła dzisiaj, że jego bot Android Studio został zaktualizowany do wersji Gemini Pro.

W maju 2023 roku podczas wydarzenia deweloperskiego Google IO firma zadebiutowała jako Studio Bot napędzany prototypem PaLM-2. Firma wdraża Gemini w Android Studio w ponad 180 krajach w ramach wydania Android Studio Jellyfish.

W lutym Google zaktualizowało także podstawowy model chatbota Bard z PaLM-2 do Gemini Pro.

Podobnie jak Studio Bot, nowy bot Gemini żyje w IDE (zintegrowanym środowisku programistycznym), a programiści mogą zadawać pytania programistyczne.

Firma stwierdziła, że ​​programiści powinni zauważyć lepszą jakość odpowiedzi w zakresie uzupełniania kodu, debugowania, znajdowania odpowiednich zasobów i pisania dokumentacji.

Google stwierdziło, że ze względu na prywatność użytkownicy będą musieli się zalogować i wyraźnie umożliwić Gemini korzystanie z niego. Dodatkowo odpowiedzi chatbota zależą w dużej mierze od historii rozmowy i kontekstu dostarczonego przez programistę.

Firma stwierdziła, że ​​użytkownicy mogą łatwo uzyskać do niej dostęp Szablon startowy Gemini API Za pomocą Android Studio, aby dodać do swoich aplikacji funkcje oparte na sztucznej inteligencji.

Google jest zdeterminowany konkurować z narzędziami takimi jak GitHub Copilot w swoich różnych produktach przeznaczonych dla programistów. W zeszłym roku wprowadziła Codey Assistant opartą na PaLM-2, która odpowiada na zapytania związane z programowaniem i usługami Google Cloud.

READ  Słuchawki Beats Studio Buds+ z nowym przezroczystym designem zauważone w Best Buy

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *