Innowacyjny silnik napędza muskularne roboty, które wspomagają technologię

Innowacyjny silnik napędza muskularne roboty, które wspomagają technologię


Rejestr Aby posłuchać tego artykułu za darmo

Dziękuję. Posłuchaj tego artykułu, korzystając z odtwarzacza powyżej.

Chcesz posłuchać tego artykułu za darmo?

Wypełnij poniższy formularz, aby odblokować dostęp do wszystkich artykułów audio.

Naukowcom z powodzeniem opracowano lekki silnik płynowy do zasilania miękkich robotów naśladujących mięśnie do stosowania w urządzeniach wspomagających. Tym, co wyróżnia nowy silnik, jest możliwość generowania dużej mocy bez konieczności podłączania go do zewnętrznego źródła zasilania.

„Miękkie roboty napędzane siłownikami płynowymi — takimi jak działanie hydrauliczne lub pneumatyczne — można wykorzystać do naśladowania zachowania mięśni w sposób, w jaki nie są w stanie tego zrobić sztywne roboty” – mówi. Ha su„To sprawia, że ​​roboty te są szczególnie atrakcyjne do stosowania w urządzeniach wspomagających, które poprawiają zdolność ludzi do poruszania kończynami górnymi i dolnymi”.

Jednak większość siłowników cieczowych jest w rzeczywistości podłączona do zewnętrznego źródła zasilania, takiego jak duża sprężarka powietrza. To znacznie ogranicza jego użyteczność. Dotychczasowe silniki na ciecz, które nie były podłączone do zewnętrznych źródeł zasilania, nie były w stanie generować dużej mocy, co również ograniczało ich użyteczność.

Chcesz więcej najświeższych wiadomości?

udział w Sieci technologiczne„Codzienny biuletyn dostarczający najświeższe informacje naukowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

Subskrybuj za darmo

„Nasza praca pozwala sprostać obu wyzwaniom” – mówi Su. „Nasz silnik na ciecz nie jest podłączony do źródła zewnętrznego, ale nadal jest w stanie wygenerować siłę do 580 niutonów”.

Nowy silnik działa na zasadzie pompowania oleju do i z komory miękkiego robota, dzięki czemu miękki robot zachowuje się jak sztuczny mięsień, który napina się i rozluźnia. Pompa z silnikiem płynowym napędzana jest silnikiem zasilanym akumulatorowo o wysokim momencie obrotowym, który umożliwia wytworzenie znacznego ciśnienia, umożliwiającego sztucznemu mięśniowi wywieranie znacznej siły. Film przedstawiający nieograniczony silnik można znaleźć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=csVBpZIS_is.

READ  Oferta Xbox Series S: Kup Best Buy, zdobądź Madden 23 za darmo

W teście weryfikującym koncepcję badacze nie tylko ocenili, ile mocy może wygenerować nowy silnik, ale także ocenili, jak skutecznie silnik przekształca energię elektryczną w energię płynną.

„Odkryliśmy, że jesteśmy w stanie wygenerować niespotykaną dotąd ilość siły dla swobodnego silnika, utrzymując jednocześnie niską masę płynu w silniku” – mówi Antonio Di Lallo, pierwszy autor artykułu i pracownik naukowy ze stopniem doktora na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej. „Maksymalna wydajność naszego silnika cieczowego jest wyższa niż w przypadku poprzednich nieograniczonych silników przenośnych”.

odniesienie: Di Lallo A, Yu S., Slaytham JE, Gu JX, Yin J, Su H. Nieograniczony siłownik płynowy do robotów do noszenia o dużej mocy. Zaawansowane systemy inteligentne. 2024:2400171. Huk: 10.1002/aisy.202400171

Ten artykuł został ponownie opublikowany z następującej witryny MateriałUwaga: Materiał mógł zostać zmieniony pod względem długości i treści. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze wspomnianym źródłem. Nasze zasady dotyczące komunikatów prasowych są dostępne pod adresem Tutaj.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *