Instagram testuje system powiadamiania o mylących awariach

Tydzień po jednej z najgorszych awarii w swojej historii, Instagram ujawnił, że testuje system powiadomień, aby ludzie wiedzieli, kiedy problemy techniczne wpływają na usługę.

Możesz pomyśleć, że nie będziesz musiał zdawać sobie sprawy z tego, że Instagram upada, ponieważ w rzeczywistości będziesz wycierał krople potu z czoła lub przeklinał na telefon, gdy zdajesz sobie sprawę z kłopotliwej sytuacji, która się dzieje.

Ale Instagram twierdzi, że w niektórych przypadkach problemy techniczne mogą powodować zamieszanie wśród społeczności, ponieważ niektórzy ludzie wierzą, że problem jest dla nich wyjątkowy. W takich sytuacjach Instagram wierzy, że powiadomienie uspokoiłoby ludzi, że „to nie jesteś sam” i że inżynierowie firmy pracują nad rozwiązaniem problemu.

Dzięki rozmowom z naszą społecznością i szeroko zakrojonym badaniom wiemy, jak mylące mogą być chwilowe problemy na Instagramie. Powiedziała W poście z poniedziałku, 11 października, „Kiedy wpływają na zaangażowanie lub dystrybucję, wiemy również, że może to prowadzić ludzi do przekonania, że ​​problemy są dla nich wyjątkowe, na podstawie tego, co publikują. Ten brak jasności może być frustrujący i to jest dlaczego Bo chcemy, żeby łatwiej było zrozumieć, co się dzieje, prosto od nas.”

Jeśli funkcja zostanie wdrożona w całej społeczności Instagram, zobaczysz powiadomienie w swoim kanale aktywności, gdy platforma doświadczy awarii lub problemu technicznego, chociaż jeśli usługa zostanie całkowicie usunięta, można śmiało powiedzieć, że nie będziesz słyszeć cokolwiek od firmy, dopóki nie zostanie uruchomione. I uruchom ją ponownie.

Instagram powiedział, że nie będzie wysyłać powiadomień za każdym razem, gdy nastąpi awaria, ale tylko wtedy, gdy „widzimy, że ludzie są zdezorientowani i szukają odpowiedzi”. W ten sposób firma prawdopodobnie będzie miała nadzieję, że usługa uniemożliwi ludziom ucieczkę na Twittera, aby dowiedzieć się, co się dzieje, być może Zanurz się w służbie, gdy tam będą.

READ  Nomad zapowiada nowe etui na iPhone'a 13 z cyfrowymi wizytówkami NFC, które można udostępniać

Test najpierw zostanie przeprowadzony w USA i będzie kontynuowany przez kilka następnych miesięcy, po czym Instagram zdecyduje, czy włączyć go na stałe do swojego serwisu.

Ostatni test na Instagramie pojawia się tydzień później Duża przerwa w zasilaniu Facebook, Instagram i WhatsApp przez około sześć godzin. Facebook powiedział, że przerwa była spowodowana Konfiguracja zmienia się na własne routery. Kolejny problem techniczny Wpłynęło to na jej usługi już po kilku dniach.

Status Konta

Instagram ogłosił również nowe narzędzie o nazwie Status konta, które jest opisane jako „punkt kompleksowej obsługi, aby dowiedzieć się, co dzieje się z Twoim kontem i rozpowszechniać treści”.

Będzie zawierać komunikaty o tym, czy konto jest zagrożone wyłączeniem ze względu na rodzaj publikowanych treści. Narzędzie zawiera również przycisk „Poproś o recenzję”, jeśli uważasz, że Instagram popełnił błąd podczas analizy Twojego konta.

Czy poważnie myślisz o fotografii, ale masz dość Instagrama? Następnie Sprawdź te alternatywne usługi.

Rekomendacje redaktorów
Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top