Jak sprawić, by system Windows 11 był bardziej podobny do systemu Windows 10

Jak sprawić, by system Windows 11 był bardziej podobny do systemu Windows 10

Jeśli są rzeczy, których nie lubisz w systemie Windows 11, oto kilka sposobów na upodobnienie go do systemu Windows 10 bez konieczności cofania się.

Obraz: Microsoft

biegniesz Okna 11 Na komputerze PC lub komputerze testowym, ale prawdopodobnie nie jesteś zainteresowany nowym menu Start, paskiem zadań i innymi zmianami w nowym systemie operacyjnym. Niewiele można zrobić w systemie Windows 11, aby ominąć wszystkie ograniczenia, ale istnieją narzędzia, których można użyć do ulepszenia systemu Windows 11 i zrekompensowania niektórych jego słabości. Jednym z darmowych narzędzi, które warto wypróbować, jest ExplorerPatcher.

być widzianym: Windows 11: wskazówki dotyczące instalacji, zabezpieczenia i nie tylko (bezpłatny plik PDF) (TechRepublic)

ExplorerPatcher, stworzony przez Valinet Solutions, może zmienić menu Start, pasek zadań, eksplorator plików i inne elementy, aby ściślej współpracowały z ich odpowiednikami w systemie Windows 10. Możesz przełączyć się na Windows 10 Menu Start z menu aplikacji i kafelkami ekranu. Możesz wypełnić pasek zadań zwykłymi ikonami i ustawieniami, a nawet zmienić jego lokalizację na górę, w lewo lub w prawo, tak jak w systemie Windows 10. Możesz też wyłączyć pasek poleceń i menu kontekstowe systemu Windows 11 w Eksploratorze plików. Oto jak działa ExplorerPatcher.

Na komputerze z systemem Windows 11 przejdź do pliku Strona GitHub dla ExplorerPatcher. Przewiń stronę w dół do sekcji Jak to zrobić i kliknij łącze „Pobierz najnowszą konfigurację”. Uruchom pobrany plik ep_setup.exe. Po zainstalowaniu programu kliknij przycisk „Start”. W sekcji Zalecane znajdź skrót o nazwie Właściwości (ExplorerPatcher). W przeciwnym razie kliknij menu Wszystkie aplikacje i przewiń listę w dół, aż zobaczysz Właściwości (ExplorerPatcher). Kliknij ten skrót, aby otworzyć okno właściwości ExplorerPatcher (Rysunek A).

Rysunek A

Pierwsze ustawienie kontroluje pasek zadań. Kliknij łącze stylu paska zadań i możesz je zmienić między Windows 11 i Windows 10. Inne ustawienia na ekranie paska zadań umożliwiają zmianę jego pozycji w górę, w dół, w lewo lub w prawo. Możesz także włączyć lub wyłączyć przycisk wyszukiwania, przycisk widoku zadań i przycisk pulpitu. Dodatkowo możesz ukryć pasek zadań, gdy go nie używasz. Jeśli dokonasz zmiany tutaj lub na dowolnym innym ekranie ustawień, kliknij link na dole, aby ponownie uruchomić Eksploratora plików, aby zmiany zaczęły obowiązywać (Rysunek B).

READ  Aktualizacja pulpitu Chrome dostarcza Google Lens

Rysunek B

Następnie kliknij Konfiguracja zasobnika systemowego. Tutaj możesz kontrolować wygląd i zachowanie zasobnika systemowego. Możesz także określić, co się stanie po kliknięciu jednej z domyślnych ikon w zasobniku systemowym (Rysunek C).

Rysunek C

Następnie kliknij opcję Konfiguracja Eksploratora plików. Wybierz różne opcje, aby wyłączyć funkcje systemu Windows 11 w Eksploratorze plików, takie jak pasek poleceń, menu kontekstowe, pasek nawigacyjny i nowoczesny pasek wyszukiwania. Możesz także całkowicie ukryć pasek wyszukiwania i kontrolować, czy pasek adresu wyświetla ikonę lub tytuł (figura d).

figura d

Następnie kliknij Konfiguracja menu Start. Aby przejść do menu stylu Windows 10, kliknij opcję Styl menu Start i ustaw ją na Windows 10. Następnie kliknij opcję Pozycja na ekranie i zmień ją na Przy krawędzi ekranu. Możesz także ograniczyć liczbę aplikacji wyświetlanych w sekcji Częste używanie, wyłączyć sekcję Zalecane i przypiąć aplikacje do menu Start z Eksploratora plików (Rysunek E).

Rysunek E

Poniższe ustawienie przełącznika Windows pozwala kontrolować zachowanie przełącznika zadań, który jest uruchamiany po naciśnięciu Alt + Tab. Jeśli używasz więcej niż jednego monitora, możesz wyświetlić wszystkie otwarte okna na monitorze głównym lub tylko okna na bieżącym monitorze. Możesz także zastosować motyw, schemat kolorów, rozmiar i inne atrybuty do przełącznika zadań (kształt i).

kształt i

Następnie ustawienie Pogoda umożliwia włączanie, wyłączanie i dostosowywanie ikony paska zadań do pogody. Ustawianie innych opcji oferowania dla różnych funkcji i poleceń w systemie Windows 11. Ustawienie Aktualizacje kontroluje, w jaki sposób i kiedy aktualizacje są stosowane do programu ExplorerPatcher. Wreszcie ustawienie „Zaawansowane” pozwala skonfigurować Bardziej zaawansowane ustawienia w Windows 11chociaż tutaj chcesz być trochę ostrożny (kształt g).

kształt g

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *