Jak uruchomić bezpieczny i przenośny komputer z pamięci USB?

Dla tych, którzy szukają Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i przenośność w ich przetwarzaniu, istnieje możliwość uruchomienia systemu bezpośrednio z dysku USB, który można nosić w kieszeni.

Podłącz go do wolnego portu USB w komputerze z systemem Windows lub macOS, a dysk flash będzie działał jako pamięć systemowa i oprogramowanie, podczas gdy wszystko inne — monitor, klawiatura, procesor i grafika — zostanie wypożyczone z urządzenia, do którego jest podłączony.

Wyłącz komputer, wyciągnij dysk USB i poczujesz się tak, jakbyś nigdy wcześniej tam nie był. To atrakcyjna propozycja dla osób ceniących sobie prywatność, a także tych, którzy spędzają dużo czasu na przemieszczaniu się między biurami.

Na potrzeby tego przewodnika przyjrzymy się ogony. Opracowany jako sposób na uniknięcie nadzoru, cenzury, reklam i wirusów, jest dostarczany z zestawem przydatnych aplikacji zorientowanych na prywatność. Jest również bezpłatny, a wszystko, czego potrzebujesz, to dysk USB.

Pokażemy Ci, jak skonfigurować Tails z domyślną konfiguracją, która zapewnia maksymalną anonimowość i ochronę; Za każdym razem, gdy go uruchamiasz, to tak, jakbyś po raz pierwszy uruchamiał nowy komputer. Jeśli wolisz, aby Tails pamiętał Twoją aktywność i przechowywał pliki zapisane na dysku USB, jest to również możliwe — instrukcje są tam Tutaj.

Przygotowanie ogonów

Etcher pomoże Ci zainstalować Tails.

Zdjęcia: Eicher przez Davida Nield

Tails to skrót od The Amnesic Incognito Live System, który wskazuje, że Twoje działania znikną na zawsze, gdy odłączysz dysk USB od komputera, do którego jest podłączony i przejdziesz dalej. Opiera się na dystrybucji Debian Linux i powinien działać dobrze z większością komputerów z ostatniej dekady.

Aby to zrobić i uruchomić, potrzebujesz co najmniej dysku USB o pojemności 8 GB. Mając to w ręku, udaj się do Strona pobierania Tails Wybierz system operacyjny, którego używasz do konfiguracji. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a otrzymasz plik obrazu USB o rozmiarze około 1 GB, który musisz następnie przenieść na sam dysk flash.

READ  Niespójność w temacie dodatkowych zgłoszeń dotyczących dyskryminacji

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top