Joel Embiid rzucił 70 lat, bijąc 76-letni rekord Wilta Chamberlaina

FILADELFIA — Joela Embiida Powiedział, że włączenie się w tę samą rozmowę było „wspaniałe”. Wilta Chamberlaina Po zostaniu dziewiątym graczem w historii NBA, który zdobył 70 punktów w meczu NBA i pobił przy tym rekord Chamberlaina wynoszący 68 punktów.

„Bez wątpienia Wilt osiągnął… wszystko [in] „Historia tej ligi i ogólnie koszykówki” – powiedział Embiid po tym, jak jego 70 punktów pomogło Sixers pokonać San Antonio Spurs 133:123 w poniedziałkowy wieczór. „Więc prowadzenie tej samej rozmowy jest całkiem fajne”.

Według badań ESPN Stats and Information Research Embiid zakończył mecz z 70 punktami, 18 zbiórkami i pięcioma asystami, co stanowi passę, która nigdy wcześniej nie miała miejsca w historii NBA przed poniedziałkowym meczem.

„To był po prostu wspaniały wieczór” – dodał. „Udało mi się. Kilka razy wspomniałem, że wielu moich kolegów z drużyny było bardzo bezinteresownych i ciągle podawało mi piłkę, a ja po prostu ją skończyłem”.

Embiid wielokrotnie kończył akcję, trafiając 24 na 41 z gry i 21 na 23 z linii faulu, aż ostatecznie zdobył 70 punktów, udając się od wybrzeża do wybrzeża na przerwę. Kilku obrońców pozostało 1:41 do końca.

Miał także najlepsze w sezonie 18 zbiórek, 5 asyst, 1 przechwyt, 1 blok i zaledwie 1 stratę w 36 minut.

Embiid zdobył 24 punkty w pierwszej kwarcie, 34 w pierwszej połowie i 59 – co równało się jego poprzedniemu rekordowi w karierze, ustanowionemu w zeszłym roku przeciwko Utah Jazz – po trzech kwartach, kiedy trzecią kwartę zakończył absurdalnymi trójkami.

READ  Tablica liderów PGA Championship 2023: Relacja na żywo, dzisiejsze wyniki golfa, aktualizacje 3. rundy Rory'ego McIlroya

„Myślę, że uderzyło mnie to na początku trzeciej połowy” – powiedział trener 76ers Nick Nurse. „Myślę, że miał wiadro i jedno, jak w pierwszej minucie. Pomyślałem: «Poczekaj, on już ma 37, 38, coś w tym stylu.» „Pomyślałem: «O mój Boże, tego jest dużo, a została jeszcze połowa»”.

W tamtym momencie, gdy Filadelfia (29-13) prowadziła 15 punktami po trzech kwartach, nie było jasne, czy Embiidowi uda się pobić rekord, czy też 76ers, jak to miało miejsce kilka razy w tym sezonie, popsują grę. gra. Otwórz się w czwartej kwarcie i daj Embiidowi wolne na resztę wieczoru.

Jednak San Antonio (8-35) utrzymało wynik, prowadząc 33 punkty i 7 zbiórek debiutanta Phenoma. Wiktor Wembanyamaa publiczność w Wells Fargo Center wybuchła owacjami na stojąco, gdy Embiid wrócił do gry na 6:38 przed końcem.

„Jedyne, co powiedziałem moim kolegom z drużyny, to: proszę, nie zmuszajcie tego” – powiedział Embiid. „Zagrajmy po prostu w koszykówkę. Jeśli jestem otwarty, podaj piłkę, jeśli nie, i upewnij się, że wykonujesz właściwe zagrania”.

Zaraz po pierwszym posiadaniu w ofensywie został sfaulowany, a w czwartej kwarcie wrócił na boisko i wykonał dwa rzuty wolne, ustanawiając tym samym nowy rekord w swojej karierze. Następnie w miarę postępu prac nad ostatnią klatką powiększał swoją kolekcję. Nic dziwnego, że kibice coraz częściej wymagają od Embiida, aby strzelał przy każdej okazji == do tego stopnia, że ​​napastnik będzie rezerwowym Danuel House Jr. Wygwizdany za wykonanie wolnego rzutu rożnego 3.

„To niefortunne, że Danwell House został wygwizdany [making the right play]„Staraliśmy się po prostu grać we właściwy sposób i wykonywać właściwe zagrania. Oczywiście strzeliłem, a oni często mnie znajdowali” – powiedział z uśmiechem Embiid.

Ostatecznie Embiid wyrównał rekord Chamberlaina, gdy do końca dwóch rzutów wolnych pozostało 1:57. Następnie, gdy Filadelfia zatrzymała się po drugiej stronie boiska, od wybrzeża do wybrzeża osiągnęła 70 punktów i kilka sekund później wypadła z gry.

READ  Polski sędzia Shimon Marciniak sędziuje finał mistrzostw świata

Ostatecznie był to ostatni z serii oszałamiających ofensywnych występów Embiida w tym sezonie, ponieważ najcenniejszy zawodnik NBA pozostaje na dobrej drodze do rozegrania sezonu z największą liczbą punktów w historii NBA. W 32 meczach zdobył 1156 punktów w 1096 minut; Tempo przekraczające punkt na minutę to coś, czego w historii ligi dokonał tylko Chamberlain.

Embiid, który w każdym z ostatnich dwóch sezonów zdobywał już tytuł strzelca NBA, obecnie w tym sezonie notuje średnio 36,1 punktu na mecz, czyli o pełne trzy punkty więcej niż w zeszłym roku w swojej pierwszej kampanii MVP.

„To wspaniale” – powiedział. Teresa MaxeyKtóry zdobył 18 punktów i 8 asyst. „Ciągle powtarzam wszystkim, że nie możemy tego brać za pewnik. Nie tylko jako członkowie drużyny, nie jako organizacja, ale jako kibice… Nawet jeśli nie jesteś fanem Filadelfii, jeśli jesteś tylko fanem koszykówki, Nie możesz brać Joe za pewnik. Weź to za pewnik, stary, to, co on teraz robi, jest wyjątkowe.

„On nie robi tego tylko z podań, nie robi tego tylko z rzutów za trzy punkty. Robi to ze wszystkiego. Wykonuje rzuty wolne. Dużo robi na boisku. I wiesz, najlepsze jest to, że jest z drugiej strony” – powiedział. Obrona także. Nie spędza nocy w obronie. Więc, wiesz, doceniamy to i każdy też powinien to doceniać.

Jedną z osób, które wyraziły uznanie dla występu Embiida, był Wembanyama, który zrobił wrażenie w swoim pierwszym meczu z Embiidem. Przyznał później, że poniedziałkowy mecz przeciwko Embiidowi był „inspirujący”.

„Kilka lat temu przypominało to grę wartowników” – powiedział Winbanyama. „Ale teraz wracamy do gry z dużymi facetami. Myślę, że ma to sens z punktu widzenia gry. Mamy chłopaków w całej lidze, którzy robią wiele rzeczy pomimo tego, że są wysocy”.

READ  Transmisja na żywo: rozmowy Marcusa Rashforda w Paris Saint-Germain, Man United dryfował z Frenkie de Jong, ale blisko Adriena Rabiota, a Man City nie może się doczekać Kierana Tierneya z Arsenalu.

„To sposób, w jaki zmienia się gra. Teraz musimy się dostosować”.

Embiid dostosowuje swoją grę od lat i gra lepiej niż kiedykolwiek. Było to widoczne nie tylko wtedy, gdy przekroczył 70 punktów – czego dokonał bez rozgrzewki przed poniedziałkowym meczem i spóźniając się na kort z powodu korków – ale także dlatego, że czuł, że mógł zdobyć więcej.

„Mam wrażenie, że kiedy oddaje się 40 strzałów, to oczywiście powinien być ważny wieczór” – powiedział Embiid. „Byłem naprawdę zły na siebie, bo przegapiłem wiele łatwych strzałów, które wykonywałem przez cały sezon, wiele łatwych podciągnięć.

„Ale kiedy strzelasz tak wiele ujęć, a nigdy nie myślałem, że zrobię ich tyle w życiu, oczywiście, że zrobisz kilka i będziesz miał wspaniały wieczór”.