„Kompas” Terra AI pozwala użytkownikom chodzić bez korzystania z telefonu

„Kompas” Terra AI pozwala użytkownikom chodzić bez korzystania z telefonu

Sztuczna inteligencja i estetyka „gorpcore” łączą się w Terra – „kompasie” stworzonym przez studia projektowe Modem Works i Panter & Tourron, aby umożliwić ludziom chodzenie bez telefonów.

Tera Jest to kieszonkowy gadżet, który prowadzi użytkownika po trasie za pomocą dotyku i precyzyjnego interfejsu strzałkowego, przypominającego igłę kompasu.

Trasy są specjalnie projektowane i generowane przez sztuczną inteligencję w odpowiedzi na podpowiedzi użytkownika. „2-godzinny spacer po Marais z wizytą w cukierni” i „Wycieczka po architekturze Kioto, powrót o 16:00” to dwa przykłady ze strony internetowej Terra.

Obraz dłoni trzymającej ciemnoszare urządzenie przypominające skałę ozdobione chodzącą osobą
Terra to małe narzędzie zaprojektowane do prowadzenia pieszych wzdłuż ich trasy

Modem działa I Panter i Toruń Terra została stworzona z myślą o osobach, które chcą wyjść na spacer i nie zabierać telefonu, a przynajmniej nie musieć na niego patrzeć. Założyciel Panter & Tourron, Stefano Panterotto, opisał to jako „nie urządzenie”, które „pozwala na poruszanie się bez rozpraszania uwagi przez telefon”.

„W świecie pogrążonym w ciągłym rozpraszaniu uwagi przez nasze smartfony potrzeba świadomego łączenia się z otoczeniem jest pilniejsza niż kiedykolwiek” – powiedział.

Terra, będąca oprogramowaniem open source i nadającym się do produkcji za pomocą druku 3D, w pewnym sensie unika standardów produktów elektronicznych. Jego fizyczna forma jest niewielka, ale ma solidny wygląd i została zaprojektowana w nawiązaniu do przedmiotów New Age i „gorpcore” – trendu noszenia sprzętu do rekreacji na świeżym powietrzu jako wyrazu stylu.

Zdjęcie produktu Terra od Panter & Tourron i Modem Works Design, przedstawiające gładki, przypominający skałę obiekt ze świecącą strzałką skierowaną do przoduZdjęcie produktu Terra od Panter & Tourron i Modem Works Design, przedstawiające gładki, przypominający skałę obiekt ze świecącą strzałką skierowaną do przodu
Konstrukcja urządzenia opiera się na estetyce sprzętu outdoorowego

„W naszym projektowaniu materiałów chcieliśmy radykalnie podejść do świata technologii” – Panterotto powiedział Dezeen. „Odchodząc od klasycznej, eleganckiej i dopracowanej estetyki, przyjęliśmy wspaniałą plenerową i szerszą estetykę, a także wizualny język kultury New Age”.

Podał przykład kamieni lękowych jako środka redukującego stres i przeciwlękowego, który posłużył Terrze jako punkt odniesienia.

„To oznacza odejście od znajomego wyglądu i stylu, do jakiego przywykliśmy w przypadku firm takich jak Apple” – powiedział Panterotto. „Naszym celem był projekt praktyczny i kontemplacyjny, przypominający fidget spinner – produkt, który można trzymać i bawić się, aby się zrelaksować”.

READ  Recenzja słuchawek bezprzewodowych Sony WF-1000XM4: na najwyższym poziomie
Zdjęcie produktu przedstawiające zielone urządzenie Terra z podświetlaną ikoną motylaZdjęcie produktu przedstawiające zielone urządzenie Terra z podświetlaną ikoną motyla
Ekran świeci spod powierzchni obudowy

Ekran został stonowany, pojawiając się pod powierzchnią zewnętrznej powłoki Terry, a sam interfejs został zaprojektowany tak, aby był prosty i dyskretny, ze strzałką pojawiającą się tylko na polecenie i delikatnymi wibracjami wskazującymi, czy użytkownik zmierza w złym kierunku.

Interfejs zawiera również szereg symboli zwierząt i roślin, które są wyświetlane, aby wskazać, że podążasz właściwą drogą.

„W dużej mierze interfejs cyfrowy został zainspirowany urządzeniami fantasy, takimi jak te w Jumanji, w których symbole i obrazy materializują się w sposób zacierający granice między tym, co magiczne, a tym, co technologiczne” – powiedział Astin Le Clercq, współzałożyciel Modem Works.

Oprogramowanie Terra o otwartym kodzie źródłowym łączy interfejsy API Miejsc Google i chatbot ChatGPT oparty na sztucznej inteligencji, aby przełożyć lokalizację użytkownika, jego zamiary i dostępny czas na serię współrzędnych globalnego systemu pozycjonowania (GPS).

Użytkownik uruchamia oprogramowanie lokalnie na swoim komputerze lub telefonie, aby wprowadzić komunikaty tekstowe i utworzyć trasę.

Osoba trzymająca kompas AI bez ekranu firmy Panter & Tourron i Modem Works DesignOsoba trzymająca kompas AI bez ekranu firmy Panter & Tourron i Modem Works Design
Projekt jest open source, więc istnieją możliwości dostosowywania

Oprogramowanie jest dostępne bezpłatnie na platformie open source githubieDodatkowo pliki CAD obudowy zewnętrznej urządzenia, aby można było ją wydrukować w 3D. Istnieje również lista ośmiu komponentów elektrycznych, które producent musi pozyskać, w tym moduł wyświetlacza LCD, moduł GPS, kontroler dotykowy i przycisk zasilania.

Astin powiedział, że do stworzenia projektu typu open source Terra zainspirował go jej „etos majsterkowania”. Katalog całej Ziemi Dzieło włoskiego projektanta Enzo Mari, który w 1974 roku wymyślił koncepcję „autoprogettazione”, czyli samoprojektowania.

„Udostępniając oprogramowanie Terra jako oprogramowanie typu open source, zapraszamy wszystkich do odkrywania nowych sposobów na poprawę nastroju i dobrego samopoczucia fizycznego w dobie inteligencji maszynowej” – powiedział Astin.

Zdjęcie kobiety, która patrzy w przyszłość i idzie, trzymając w jednej ręce urządzenie Panter & Tourron Terra i Modem Works Design Zdjęcie kobiety, która patrzy w przyszłość i idzie, trzymając w jednej ręce urządzenie Panter & Tourron Terra i Modem Works Design
Terra została zaprojektowana tak, aby ułatwić poruszanie się bez korzystania z telefonu

Modem Works i Panter & Tourron zamierzają współpracować z markami, aby w przyszłości wprowadzić do produkcji wersje Terra, ale twierdzą, że oryginalne projekty zawsze pozostaną bezpłatne i open source.

READ  Film zza kulis Gran Turismo 7 sprawia, że ​​jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani

Obydwa studia działają na styku designu, technologii i innowacji. W ramach poprzedniego projektu Panter & Tourron studio współpracowało ze Space10 w celu stworzenia lekkiej, składanej sofy przy pomocy sztucznej inteligencji.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *