Liderzy technologii uczą się od założycielek, które zakłócają przemysł wart 750 miliardów dolarów

Liderzy technologii uczą się od założycielek, które zakłócają przemysł wart 750 miliardów dolarów

Czego liderzy mogą się nauczyć od branży kosmetycznej, która rozwija się i oczekuje się wykładniczego wzrostu? Staje się rynkiem wartym 758 miliardów dolarów Do 2032 roku? Wzrost ten napędzany jest szeroką gamą preferencji i trendów konsumentów, które przyspieszają inwestycje we wszystko, od nowych produktów i formuł po technologie i usługi.

Rozwijający się sektor czerpie także korzyści z coraz szerszego wykorzystania personalizacji, sztucznej inteligencji i technologii rzeczywistości rozszerzonej oraz rosnącej popularności kanałów mediów społecznościowych, takich jak Instagram i YouTube. Platformy te nie tylko mają znaczący wpływ na określone grupy demograficzne, ale także stworzyły popyt na produkty kosmetyczne i wypełniły lukę między markami a konsumentami.

Dziś media społecznościowe stały się czymś więcej niż tylko sposobem na przyciągnięcie wpływowych osób i zachęcenie ich do wypróbowania lub promowania kosmetyków – dzięki handlowi społecznościowemu możliwe jest teraz dokonywanie zakupów bezpośrednio na platformach takich jak TikTok, przede wszystkim poprzez sprzedaż bezpośrednią. Wzrost ten gwałtownie przyspieszył ze względu na znaczną zmianę społeczną w kierunku priorytetowego traktowania dbania o siebie i stosowania produktów zapewniających zdrową i wyglądającą skórę.

Firmy wspierane przez gwiazdy

Gwiazdy i branża kosmetyczna są ze sobą powiązane od pokoleń. Jednak w ostatnich latach gwiazdy nie tylko poparły markę lub stały się jej twarzami, ale obecnie pracują nad własnymi markami kosmetycznymi.

Christie Brinkley, światowa supergwiazda i pozornie ponadczasowa piękność, została ambasadorką marki po tym, jak podczas pandemii zapoznała ją z SBLA Beauty przez przyjaciółkę; Selena Gomez współpracowała z Rare Beauty; Scarlett Johansson z początkiem; Oraz Michelle Pfeiffer z marką perfum Henri Rose.

Kobiety wywierają wpływ i wychodzą

Według danych z 2022 r. spółki mające więcej niż jednego założyciela otrzymały 18,4% wszystkich zainwestowanych funduszy venture capital, na łączną kwotę 42 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 74% w porównaniu z 2020 r. Fundusz Założycielek Kobiet. Jak wynika z tego samego badania, odnotowują one również krótszy średni czas opuszczenia rynku, wynoszący zaledwie 7,5 roku, przy czym w ostatnich latach odnotowano kilka znaczących przypadków opuszczenia rynku, m.in. Nic, marka bielizny damskiej na czas menstruacji i nietrzymania moczu założona przez Joannę Griffith, została przejęta przez Essity za 320 milionów dolarów. Była to największa prywatna firma, którą założycielka-kobieta podała do wiadomości publicznej.

Zanim Girl Boss zadebiutowała w 2010 r. i wkroczyła w 2020 r., przedsiębiorca z branży kosmetycznej i pionierka Randi Shinder zrewolucjonizowała przestrzeń zapachową dzięki CLEAN Perfume w 2002 r., która stała się jedną z niezależnych marek zapachowych odnoszących największe sukcesy. Następnie stworzyła Dessert Beauty z Jessicą Simpson, która stała się pierwszą marką Sephora, której sprzedaż przekroczyła 10 milionów dolarów, i stworzyła Fusion Beauty, pierwszą markę, która przekroczyła 50 milionów dolarów sprzedaży w Sephora, zanim sprzedała zarówno Clean, jak i Fusion.

Kiedy usiadłem, aby przeprowadzić wywiad z Shinderem i dowiedzieć się, czym zajmuje się ta przedsiębiorczyni, stało się jasne, że jej kolejnym przedsięwzięciem była przestrzeń, która była jej pasją. Po uruchomieniu marki perfum I Smell Great wraz z Sophią Bush zauważyła potencjalną niszę w białej przestrzeni i zdecydowała się wrócić do laboratorium, aby pomyśleć o swoim kolejnym projekcie, SBLA Beauty.

Oparte na technologii, niechirurgiczne rozwiązania w zakresie leczenia

Dzięki popularnym rozmowom i dialogom na temat dbania o siebie oczekuje się, że pielęgnacja skóry stanie się trendem Rynek wart 186 miliardów dolarów Do 2028 r., kierując się pragnieniem konsumentów zachowania młodzieńczego wyglądu. Wraz z rozwojem kultury dbania o siebie i wpływowych osób, bardziej świadomy konsument zaczyna szukać produktów, które pomagają leczyć problemy skórne, takich jak serum, które pomagają napiąć mięśnie twarzy i zmniejszyć oznaki starzenia. Wraz z tym wzrostem i dominującą obecnością pokolenia Z na rynku, wydawało się, że jeden segment został pozostawiony w tyle – pielęgnacja skóry dla dojrzałych kobiet, która specjalnie odpowiada na ich potrzeby.

Shinder założył SBLA, aby zająć się tą białą przestrzenią, oferując technologię i ukierunkowane formuły, które wygładzają i zwiększają produkcję kolagenu oraz ujędrniają skórę w obszarach problematycznych u dojrzałych kobiet. Jej pierwszy produkt, The Neck, Chin and Jaw Wand, specjalnie leczy uszkodzenia słoneczne, wzmacnia kolagen, redukuje zmarszczki i napina skórę. Do tej pory przyciągnęło ponad 700 000 użytkowników. Od tego czasu do produktu dołączono różdżkę Liquid Facelift Wand i opatentowaną różdżkę Eye Lift Wand — hit, którego nie ma w magazynie.

Ciągły wzrost przejrzystości wspieranej przez naukę

według Nowości dotyczące pielęgnacji skóryRozwój piękna poparte badaniami naukowymi, szczególnie w sektorze pielęgnacji skóry, napędzany jest popytem konsumentów na produkty oparte na dowodach, poparte badaniami naukowymi i konkretnymi formułami. Opracowując SBLA, Shinder odkrył, że aby móc przejąć tak słabo obsługiwany rynek, konsumenci muszą wykonać każdy krok prawidłowo, aby zapewnić rzeczywiste rezultaty.

„Myślę, że konsumenci są dziś znacznie bardziej świadomi niż wtedy, gdy wszedłem do branży ponad 20 lat temu. Lubimy zachować przejrzystość w zakresie naszej nauki, ponieważ marka musi wzmacniać pozycję i wyjaśniać naukę oraz narzędzia, które pomogą piękniej się starzeć. w domu” – powiedział Shinder.

W tym celu zwróciła się o pomoc do dużego zespołu ekspertów z branży kosmetycznej przy opracowaniu swojego pierwszego ważnego produktu, oryginalnego sztyftu do rzeźbienia szyi, podbródka i szczęki. Odkryli i stworzyli technologię biomimetyczną, która umożliwia sztyftowi naśladowanie zachowania skóry w jej pierwotnym wieku. Kto z nas nie chce swojej premiery?

„Nasze urządzenia, wspierane przez naukowców z Uniwersytetu Columbia, opierają się na technologii ukierunkowanej, która oddziałuje na konkretny obszar, który klienci chcą leczyć za pomocą naszej antybakteryjnej różdżki, która dozuje dokładnie taką ilość produktu, aby spełnić wymagania” – powiedział Shinder. Oryginalna różdżka na szyję, nasz pierwszy produkt, wykorzystuje technologię Total Field, która tworzy na skórze niewidzialną warstwę, której niekoniecznie możesz poczuć, ale oszukuje skórę, aby zachowywała się tak, jak na początku, poprzez dopasowanie do skóry lub dane biometryczne. -tradycja. W badaniach w ciągu 17 dni pomaga uzupełnić utraconą część kolagenu w dekolcie i napina skórę, której naturalnie zmniejsza się wraz z wiekiem.

Podnoszenie poziomu świadomych oczekiwań konsumentów

W miarę jak konsumenci stają się coraz bardziej czujni w odniesieniu do produktów, które jedzą, piją i nakładają na skórę, stają się coraz bardziej sceptyczni co do prawdziwości produktów i ich twierdzeń. Opracowując SBLA, Shinder wykazał się wyjątkową czujnością, chcąc zapewnić więcej opracowanych przez chemików, popartych naukowo rozwiązań, które mogłyby przynieść rezultaty. Bardziej wykształceni konsumenci domagają się dowodów w postaci badań klinicznych prowadzonych przez niezależne grupy badawcze. Po ukończeniu niezależnego badania klinicznego przeprowadzonego przez stronę trzecią, SBLA przetestowała grupę kobiet w wieku od 40 do 65 lat w ciągu dwóch tygodni, które stosowały produkt codziennie przez 15 minut. Niektóre z danych, które zauważyłem, wydawały się pozytywne, a uczestnicy zgłaszali znaczną poprawę:

· 96% wykazało poprawę w zakresie głębokich zmarszczek w okolicy szyi

· 95% wykazało poprawę w zakresie pomarszczeń i wiotkości skóry

· 92% wykazało poprawę wyglądu drobnych linii

Współpraca SBLA z wiodącymi w branży chemikami z niezależnymi testami w celu wzmocnienia pozycji konsumentów staje się normą, a nie wyjątkiem. Inteligentni założyciele stają się coraz bardziej wyczuleni na trendy „pokaż mi dowód”. Na przykład w wywiadzie dla Niezależne piękno Pod koniec ubiegłego roku Suvin Saheb, współzałożyciel K18 Biomimetic Hairscience i Aquis, powiedział: „Marki wykorzystujące siłę nauki i biotechnologii zawdzięczają konsumentom głębszy kontekst edukacyjny”, po czym dodał: „Podnoszenie poziomu gry informacyjnej polega na to coś więcej niż tylko budowanie marki.” Inteligentnie, obowiązkiem jest udostępnianie nauki w dziedzinie urody i higieny osobistej.

Wydaje się, że nawet w obliczu obaw przed spowolnieniem gospodarczym wykształceni i silni konsumenci nie ograniczają zbytnio tych kategorii wzrostu. Według firmy badawczej SirkanaBranża luksusowych produktów do pielęgnacji skóry wzrosła o 11% w pierwszej połowie 2023 r. i osiągnęła lepsze wyniki niż rynek. A biorąc pod uwagę fakt, że wspierane przez naukę produkty przeciwstarzeniowe do pielęgnacji skóry podbijają media społecznościowe, wygląda na to, że ten trend w najbliższym czasie nie ulegnie spowolnieniu.

Personalizacja umożliwia uczynienie produktów, technologii i usług bardziej ukierunkowanymi i skutecznymi, m.in Cheologia, pierwszą firmą specjalizującą się w recepturowej pielęgnacji skóry w tej dziedzinie. Chociaż ponad 90% produktów do pielęgnacji skóry nadal nie jest personalizowanych na poziomie produktu, bardziej spersonalizowane rozwiązania mogą w ciągu najbliższych pięciu lat wynieść tę kategorię na zupełnie nowy poziom.

Oprócz celebrytów i szumu wokół marki, poprzeczka została podniesiona dzięki produktom wspieranym przez mądrzejszą naukę i łączącym ukierunkowane piękno ze zwycięską technologią. Ta doskonała burza trendów będzie w dalszym ciągu zapewniać wspaniałe możliwości następnemu pokoleniu założycielek – od startu po zakończenie działalności.

READ  iPhone 16 Pro Max vs. iPhone 14 Pro Max: oczekiwano największych ulepszeń

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *