Linus Torvalds rzuca młotkiem: rozszerzalny harmonogram „sched_ext” w Linuksie 6.11

Linus Torvalds rzuca młotkiem: rozszerzalny harmonogram „sched_ext” w Linuksie 6.11

Rozszerzalny kod planowania „sched_ext” okazał się dość wszechstronny, aby odblokować lepszą wydajność gier Linux, szybciej prototypować nowe zmiany w harmonogramie. Ubuntu/Canonical ocenił go pod kątem realizacji projektu bardziej przypominającego mikrojądro i wielu innych interesujących podejść. Jednak trzymano go poza drzewem, ale teraz się to zmienia wraz z nadchodzącym cyklem Linuksa 6.11.

Linus Torvalds, jako kochający życie dyktator jądra Linuksa „BDFL”, ogłosił, że zamierza zintegrować łatki sched_ext dla Linuksa 6.11 pomimo pewnych zastrzeżeń ze strony innych twórców jądra. Torvalds uważa, że ​​kod sched_ext jest wystarczająco gotowy i zapewnia prawdziwą wartość głównemu jądru Linuksa. Nie warto ciągnąć sched_ext, aby znajdował się poza drzewem.

Torvalds użył dzisiaj swojej mocy Lista mailingowa jądra Linuksa Wątek o łatkach sched_ext v6 ogłaszających zamiar połączenia kodu z Linuksem 6.11:

„Szczerze mówiąc, nie widzę powodu, aby to dłużej zwlekać. Ten zestaw poprawek był główną (prywatną) dyskusją na zeszłorocznym szczycie poświęconym konserwacji jądra i nie widzę sensu prowadzenia tej samej dyskusji (czy to poza menu, czy jako faktyczne wydarzenie związane z aktualizacją) Następny szczyt administratorów odbędzie się za rok, więc aby poczynić jakikolwiek rozsądny postęp, mój obecny plan zakłada zintegrowanie tego z wersją 6.11.

Przynajmniej w ten sposób robimy postępy, a dyskusja na KS 2024 może dotyczyć mojej bystrości umysłu – lub jej braku – zamiast powtarzać to samo, co w zeszłym roku wyraźnie nie poczyniło postępów.

Nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem prób uszczęśliwiania wszystkich kodem spoza drzewa — lepiej będzie, jeśli popracujemy nad nim razem w drzewie.

Używanie argumentu „aby to zaakceptować, trzeba najpierw naprawić coś innego” również nie działa zbyt dobrze (było to omawiane od ponad dziesięciu lat na różnych konferencjach poświęconych konserwacji).

Być może ludzie, którzy mają co do tego wątpliwości, będą mogli nad nimi popracować, będąc wewnątrz drzewa.

Nie jestem także zwolennikiem argumentu, który był używany (wiele razy), że program planujący BPF uniemożliwi ludziom udział w opracowywaniu programu planującego. Osobiście uważam, że główną rzeczą, która powstrzymuje ludzi przed uczestnictwem, są bardzo wysokie bariery utrudniające uczestnictwo.

W każdym razie jest to ostrzeżenie dla Tejuna i proszę o przesłanie prośby o ściągnięcie w następnym oknie scalania.

A dla wszystkich innych jako sygnał ostrzegawczy, „ponieważ to się dzieje”.

Tak więc, o ile nie nastąpią w ostatniej chwili zmiany planów od teraz do połowy lipca, kiedy otworzy się okno integracji z Linuksem 6.11, poszukaj sched_ext w następnym cyklu jądra.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *