Linux 6.7 przygotowany do wydania z systemem plików Bcachefs i grafiką Intel Meteor Lake w dobrym stanie

Linux 6.7 przygotowany do wydania z systemem plików Bcachefs i grafiką Intel Meteor Lake w dobrym stanie

Oczekuje się, że jądro Linuksa 6.7 zostanie wydane w stabilnej formie jeszcze dzisiaj, po tygodniowym opóźnieniu spowodowanym świętami na koniec roku. Oto przypomnienie o niektórych najlepszych funkcjach Linuksa 6.7.

Linux 6.7 to bardzo ekscytująca aktualizacja jądra, która rozpocznie się w 2024 roku. Niektóre z najlepszych zmian/funkcji w Linuksie 6.7 obejmują:

– Zintegrowany system plików Bcachefs. Bcachefs jest nadal traktowany jako eksperymentalny, ale obecnie jest głównym elementem i nadal dobrze się rozwija, szczególnie po kilku rundach poprawek w tym cyklu.

— Grafika Intel Meteor Lake jest teraz stabilna i domyślnie włączona. Przed Linuksem 6.7 trzeba było używać opcji „i915.force_probe=”. Jak widać z dotychczasowych testów porównawczych Intel Core Ultra 7 „Meteor Lake” dla Linuksa, obsługa grafiki typu open source jest w bardzo dobrym stanie w Linuksie 6.7.

— Obsługa oprogramowania sprzętowego procesora graficznego NVIDIA (GSP) w sterowniku jądra Nouveau. Skutkuje to lepszym zarządzaniem energią/wydajnością sprzętu z serii GeForce RTX 20/RTX 30, gdy jest używany z oprogramowaniem rastrowym i opcją modułu umożliwiającą obsługę GSP. Obsługa oprogramowania sprzętowego GSP umożliwia także Nouveau po raz pierwszy obsługę akceleracji kart GeForce RTX z serii 40.

— Możliwość wyłączenia/włączenia obsługi 32-bitowych sterowników x86 podczas uruchamiania systemu.

– Ulepszenia harmonogramu i inne ulepszenia jądra.

— Zakończono obsługę procesora Intel Itanium IA-64.

Toksyczny Linux 6.7

Więcej szczegółów na temat funkcji jądra Linuksa 6.7 można znaleźć w naszym Przeglądzie funkcji Linuksa 6.7, gdzie można uzyskać pełniejszy pogląd na wszystkie wspaniałe zmiany, które można znaleźć w nowej wersji jądra, która jest następcą serii Linux 6.6 LTS. Z kolei Linux 6.7 prawdopodobnie trafi do Ubuntu 24.04 LTS i innych nadchodzących wydań dystrybucji Linuksa.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *