Mały i na pewno świetny

Karty w tabeli czasu. Nigdy nie byłem typem faceta od tabletów.

Być może dlatego, że dorastałem, gdy komputery osobiste wciąż ewoluowały, cały mój wkład odbywał się za pomocą klawiatury – a zanim laptopy stały się popularne, klawiatura i mysz były moją zakorzenioną kombinacją. Jak dotąd, jeśli ograniczam się do używania gładzika na laptopie, czuję się trochę ospały.

Jak na ironię, byłem wcześnie adoptowanym, jeśli chodzi o wzloty i upadki smartfona — więc nie jestem filozoficznie przeciwny idei ekranu dotykowego. Rzeczywiście, w idealnym świecie mój komputer oferowałby każdą opcję; Klawiatura, mysz i gładzik I Ekran dotykowy – po co się ograniczać?

Ale jeśli chodzi o produktywność i codzienne zadania, takie jak pisanie, wysyłanie e-maili i wyszukiwanie w Internecie, nigdy nie szukałem tabletu, który mógłby spełnić tę rolę.

Więc pomysł na krawat najmniejszy iPad z najmniejszy Ekran… cóż, to w ogóle nie miało sensu.

Okazuje się, że 2021 to wciąż rok mojego przebudzenia Apple.

Najnowszym objawieniem jest iPad mini (6. generacji).

Myślę, że prawdopodobnie mam szczęście, że wszedłem do skondensowanego świata iPada mini, kiedy tam wszedłem – tegoroczny model naprawdę jest znaczącym przeprojektowaniem w stosunku do swojego poprzednika. Zniknęły zaokrąglone krawędzie, zamiast tego są teraz ostrzejsze, bardziej wyrafinowane wrażenia, które pasują do estetyki współczesnego iPhone’a i iPada. Do recenzji przesłano Starlight Edition, rodzaj metalicznego szampańskiego koloru. Występuje również w sprawdzonym staromodnym różowym, fioletowym i kosmicznym szarym kolorze.

Zniknął też brzydki (i na mój staromodny sposób) guzik do domu na dole podbródka. W rzeczywistości nie ma już dolnego podbródka, tylko stosunkowo wąska ramka tego samego rozmiaru z każdej strony. W rezultacie Touch ID jest włączony wewnątrz przycisku zasilania znajdującego się na tej samej krawędzi, co regulatory głośności. Przypuszczam, że w trybie portretowym można nazwać tę górną krawędź, czyli tam, gdzie znajduje się aparat do selfie – choć prawie go nie widać. Touch ID jest świetny – szybki i niezawodny. Wydaje mi się trochę dziwne, że nie ma rozpoznawania twarzy, jak w iPhonie, chociaż przynajmniej Touch ID nadal działa, gdy masz założoną maskę.

Chociaż przedni czujnik jest rozmazany, jest to ultraszerokokątny aparat 12 MP z Center Stage, nową funkcją AI firmy Apple, która utrzymuje Cię w samym środku ujęcia, gdy prowadzisz Facetime, Webex, Zoom lub inne rozmowy wideo. Działa bardzo dobrze i jest szczególnie przydatny, jeśli korzystasz z iPada mini w trybie poziomym – aparat znajduje się wtedy z boku. Niezależnie od warunków oświetleniowych jakość obrazu pozostaje ostra i skupiona.

READ  Data premiery, gdzie kupić, cena i wszystko o ogromnej kolekcji 9090 sztuk

Tylny aparat też nie ma co kichać, przy 12 MP i zdolny do nagrywania wideo 4K – więc odświeżanie jest móc robić użyteczne zdjęcia na takim urządzeniu.

Wyświetlacz Liquid Retina o przekątnej 8,3 cala jest po raz kolejny ogromnym ulepszeniem – znacznie większym niż 7,9 cala ostatniego modelu – dzięki wąskim ramkom i brakowi przycisku Home. To olśniewająco jasny i kolorowy ekran — zaskakująco dobry rozmiar do oglądania filmów w drodze do pracy lub w nocy w łóżku.

Oczywiście jest to również idealne przenośne urządzenie do gier – wystarczająco małe, aby można je było łatwo nosić, ale z większym ekranem i pięciordzeniowym silnikiem graficznym, aby zapewnić bardziej wciągające wrażenia niż w przypadku telefonu.

Niezależnie od tego, czy oglądasz wideo, czy grasz, oba są zaskakująco dobrze wzbogacone przez szereg głośników stereo. Byłem naprawdę zaskoczony, kiedy wczoraj obejrzałem odcinek dramatu o wyścigu kosmicznym „For All Mankind”. Program zawiera zabójczą ścieżkę dźwiękową i oczywiście jest wiele świetnych efektów dźwiękowych, jeśli chodzi o wybuchające pociski itp. Tak magiczne.

Innym oczywistym zastosowaniem iPada mini jest czytanie. Czy wiedziałeś… książki? Lub w tym przypadku Books, zastrzeżona aplikacja do e-czytania firmy Apple. (Oczywiście jest też mnóstwo e-czytników innych firm) Czytam e-booki od wielu lat – nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż ukończenie części trylogii i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia następnej części – zwłaszcza na wakacjach, właściwie bez Pakiet żadne książki. podczas gdy Ty Móc Użyj większego, standardowego iPada do czytania i poważnie wątpię, aby wiele osób to zrobiło – zwłaszcza nie w łóżku. Znowu mini ma odpowiedni rozmiar.

Właściwie dla mnie osobiście trudno powiedzieć, że iPad mini nie jest bardziej przydatny niż model pełnowymiarowy. Zauważyłem, że noszę go ze sobą po domu i często zostawiam telefon na stoliku do kawy. Tak, nie tylko używam mini więcej niż mojego większego iPada, używam go częściej niż mojego telefonu.

READ  Bezpłatna aktualizacja F1 2021 dodaje kurs Imola; Dżudda w listopadzie

Oczywiście wybierz wersję Wi-Fi + Cellular i i tak możesz jej używać jako gigantycznego telefonu, chociaż ta alternatywa jest o 250 USD droższa. To rodzaj skoku cenowego, którego Apple nie publikuje zbyt często – podobnie jak skok o 250 USD z 64 GB do 256 GB. Myślę, że to co najmniej o sto dolców za drogo, zwłaszcza gdy w środku nie ma opcji 128 GB.

Z drugiej strony, przy 849 NZ $, wersja Wi-Fi 64 GB jest nadal absolutną potęgą. Nie przesadzam, kiedy mówię, że w porównaniu z obecnym iPadem Air mamy wszystko, co można zrobić. W rzeczywistości jest to prawdopodobne w niektórych obszarach Na zewnątrz– Występ jego starszego brata. Na przykład mini działa na najnowszym chipie Bionic A15 firmy Apple – tym samym, który znajdziesz w zupełnie nowym iPhonie 13 i wcześniejszej generacji w A14 Air.

Mocniejszy czip to nie tylko szybsza, płynniejsza i bardziej niezawodna wydajność, ale także inteligentniejsze zużycie energii – zawsze priorytet przy wyborze tabletu. Znalazłem sposób, w jaki używam iPada mini, nie korzystam przez cały dzień z pełnego naładowania, na przykład wiele dni. Dzięki złączu USB-C czas ładowania jest również bardzo szybki.

Jest też złącze magnetyczne do Apple Pencil drugiej generacji, które ładuje się bezprzewodowo za pośrednictwem samego iPada. Funkcja bazgrania Apple Pencil jest mniej irytująca na małym komputerze — możesz przekonwertować pismo odręczne na tekst — nawet podczas tworzenia dokumentów i wypełniania formularzy online. Ponieważ miniatura ma zasadniczo taki sam rozmiar jak notatnik, robienie rzeczywistych notatek w ten sposób wydaje się łatwiejsze niż robienie tego na większym ekranie. Co więcej, biorąc pod uwagę ogromną moc obliczeniową Minnie, używanie jej jako narzędzia do projektowania i tworzenia animacji ma sens.

Apple oferuje również Smart Folio w różnych kolorach. Jest mocowany magnetycznie, aby chronić przód i tył, i składa się w stojak na biurko. Apple nie sprzedaje konkretnego etui na klawiaturę do iPada mini, chociaż możesz sparować akcesoria Bluetooth, takie jak Magic Keyboard, jeśli chcesz.

READ  Przestań układać gry Steam. Oto jak udostępnić swoją bibliotekę znajomym

Co prowadzi mnie do jedynego prawdziwego punktu bólu, tego samego, który czułem od samego początku; Naprawdę nie lubię klawiatur ekranowych. Kiedy ostatnio recenzowałem iPada Air, zadałem pytanie „Czy to urządzenie może być używane zamiast laptopa?” W rzeczywistości odpowiedź brzmiała tak – ale tylko dlatego, że został połączony z najbardziej niesamowitym akcesorium, z jakim kiedykolwiek się spotkałem, specjalnie zaprojektowanym etui Magic Keyboard. W przypadku iPada mini taka klawiatura nie miałaby praktycznie żadnego znaczenia, więc zostawiłem sparowanie zewnętrznej klawiatury – niezbyt przenośnej – lub użyłem klawiatury ekranowej, zajmując w ten sposób połowę ekranu.

W przypadku wiadomości, krótkich wiadomości e-mail i zdecydowanie przeglądania stron internetowych, to jest całkowicie w porządku. Ale przepraszam, nie ma sposobu, aby w ten sposób napisać recenzję techniczną zawierającą 1400 słów.

Wow… 1400 słów? Nigdy nie posuwam się tak daleko. To zabawne, że mam tyle do powiedzenia o czymś tak małym. Każdy, kto myśli, że naprawdę to lubię.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji i cennik Apple iPad mini.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top