Mark Zuckerberg ostrzega przed robieniem zrzutów ekranu czatów Facebook Messenger

Mark Zuckerberg wystosował przypomnienie – i wyraźne ostrzeżenie – dla użytkowników Facebook Messengera, którzy robią zrzuty ekranu ze swoich czatów.

Założyciel Facebooka i dyrektor generalny firmy macierzystej Meta powiedział w piątkowym poście, że aktualizacja Messenger powiadomiłby użytkowników, jeśli obraz ich czatu został przechwycony przez inną osobę.

„Nowa aktualizacja zaszyfrowanych czatów na Messengerze, dzięki której otrzymasz powiadomienie, jeśli ktoś wykona zrzut ekranu znikającej wiadomości” – napisał Zuckerberg wraz ze zrzutem ekranu rozmowy z żoną Priscillą Chan.

„Dodajemy również GIF-y, naklejki i reakcje na zaszyfrowane czaty” – dodał.

Ogłoszenie jest następstwem aktualizacji szeroko używanej platformy Facebook Messenger, która umożliwia użytkownikom ustawienie znikania wiadomości.

Ta funkcja została do tej pory wdrożona w Stanach Zjednoczonych i oczekuje się, że zostanie wprowadzona dla użytkowników Facebooka w Europie w nadchodzących tygodniach, zgodnie z USA dziś.

Rywalne platformy komunikacyjne już oferują opcje znikania wiadomości użytkowników, a także powiadomienia, gdy rozmowa została zrzutu ekranu.

Obejmuje to Snapchat, podczas gdy aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp, obejmują szyfrowanie typu end-to-end – kolejne nowe niedawne wprowadzenie do Facebooka.

Raporty sugerowały, że ruch Facebooka był odpowiedzią na obawy dotyczące bezpieczeństwa i szersze kontrowersje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie i prawa do wolności słowa.

„Kiedy dodajecie przycisk niechęci? Potrzebujemy odpowiedzi…”, napisał jeden z użytkowników Facebooka w odpowiedzi na post pana Zuckerberga.

„Może uda się wymyślić, jak nakarmić głodnych lub lepiej, wyleczyć wszystkie choroby psychiczne spowodowane przez te platformy, a może pomieścić bezdomnych” – dodał najwyraźniej sceptyk do aktualizacji komunikatora na Facebooku. „Czy może to zrobić którekolwiek z tych?”

Aktualizacje będą również dotyczyć Instagrama, którego właścicielem jest Meta.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *