MeganeX to gogle VR, które wyglądają jak para okularów

MeganeX to plik Nowy zestaw słuchawkowy VR Nie przypomina to niczego, co do tej pory widzieliśmy w technologii. Stworzony przez Shiftall, we współpracy z Panasonic, „ultralekki” zestaw słuchawkowy wygląda jak gruba para okularów dwuogniskowych.

Reklamuj się w WPG 2022Shiftall mówi, że MeganeX został zbudowany z Metaverse w umyśle. Firma twierdzi, że użytkownicy Metaverse spędzają w cyfrowej przestrzeni 2000 godzin rocznie, dlatego chciała stworzyć lekkie rozwiązanie VR, które byłoby mniej uciążliwe.

Rezultatem jest naprawdę niezwykła konstrukcja, która mniej przypomina standardowe gogle VR, a bardziej okulary. Zamiast przyczepiać się do jego głowy, ma łodygi, które spoczywają nad uszami użytkownika i zakrzywiają się tylko nieznacznie wokół tyłu głowy. Obiektyw jest bardzo podobny do lornetki z dwoma okrągłymi muszlami ocznymi. Rama jest składana, podobnie jak okulary.

Cała konfiguracja waży około 250g bez dołączonego kabla. Dla porównania Meta Quest 2 waży około 503 gramy. Nie jest jednak najlżejszy na rynku. Ten zaszczyt należy do HTC Vive Flowktóry waży 189 gramów.

Specyfikacje urządzenia są niesamowite, biorąc pod uwagę jego rozmiar. Jest wyposażony w mały wyświetlacz o przekątnej 1,3 cala, który może wyświetlać 10-bitowe obrazy HDR w rozdzielczości 5,2 K przy 120 Hz. Jego procesor jest zbudowany na platformie Snapdragon XR1 i oferuje śledzenie głowy w oparciu o kamerę z wykrywaniem pozycji głowy 6DoF. Urządzenie ma również wbudowane głośniki i jest kompatybilne z aplikacjami SteamVR.

MeganeX ma zostać wydany wiosną tego roku, chociaż nie ma konkretnej daty premiery. Shiftall Spodziewasz się, że urządzenie będzie kosztować „mniej niż 900 USD”.

Rekomendacje redaktorów
READ  Spencer mówi, że Xbox Game Pass jest „na razie bardzo zrównoważony”

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top