Microsoft ogłosił nowy Surface Laptop SE oraz system operacyjny Windows 11 SE skierowany do szkół

Wśród rosnącej konkurencji ze strony przeglądarka google I Jabłko na rynku edukacyjnym, Microsoft We wtorek zapowiedział Surface Laptop SE i nową wersję systemu Windows 11 zaprojektowaną specjalnie dla szkół. Gigant technologiczny powiedział, że Surface Laptop SE, jego najtańszy laptop, zaczyna się od 249 USD i będzie dostępny w sprzedaży na początku 2022 roku. Okna 11 Tymczasem wydanie jest uproszczoną wersją najnowszego systemu operacyjnego Windows 11 firmy, przeznaczonego na rynek edukacyjny K-12. Te wizualizacje zostały ogłoszone podczas wirtualnego wydarzenia Reimagine: What Next for Education.

Surface Laptop SE obsługuje podstawowe Chromebooki i iPady

Pojawienie się nowego Surface Laptop SE jest wyraźnym sygnałem, że Microsoft odczuł ostatnio upał na rynku edukacyjnym wraz z pojawieniem się Chromebooków, nowego rodzaju laptopów, które działają w systemie operacyjnym Google Chrome. Są nie tylko szybsze, ale także tańsze od laptopów z systemem Windows. Chromebooki są łatwe w użyciu i są zaprojektowane do uruchamiania aplikacji internetowych, takich jak Google Classroom, program, który pozwala nauczycielom i uczniom organizować swoją pracę w bardzo uproszczony sposób. Dziękuję za Korona wirus Wraz z pandemią Chromebooki zyskują na popularności, dając uczniom tańszą alternatywę dla uczęszczania na zajęcia online.

Surface Laptop SE to pierwszy komputer firmy Microsoft przeznaczony na rynek edukacyjny K-8 z systemem Windows 11 SE. To prosto wyglądający komputer z plastikową obudową, w przeciwieństwie do komputerów klasy premium firmy Microsoft z linii Surface. Notebook ma 11,6-calowy ekran, taką samą klawiaturę i gładzik jak Surface Laptop Go, przednią kamerę 720p do rozmów wideo, porty USB-A i USB-C, złącze zasilania typu cylindrycznego oraz Korporacja intelektualna Procesor Celeron (N4020 lub 4120), 4 GB lub 8 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci eMMC. Microsoft zapewnia do 16 godzin pracy na baterii przy „typowym” użytkowaniu i w przeciwieństwie do większości innych urządzeń Surface, które mają proporcje 3:2, Surface Laptop SE ma proporcje 16: 9. Ponadto działa, że ​​Microsoft to stworzył łatwy w naprawie laptopa SE, dzięki śrubom, które są dostępne od dołu. Będzie dostępny w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Japonii.

READ  Debiut Redmi Buds 5 z redukcją szumów i długim czasem pracy baterii

Podczas gdy laptop SE jest urządzeniem firmy Microsoft, wielu producentów OEM, w tym Acer, AsusI DelI HPI Lenovo Inni producenci komputerów wydadzą swoje komputery z systemem Windows 11 SE. Oczekuje się, że większość z tych urządzeń będzie dostępna jeszcze w tym roku i do 2022 roku.

W ciągu ostatnich kilku lat Microsoft próbował zwiększyć swoją obecność na ważnym rynku edukacyjnym. W rzeczywistości w 2018 roku wypuścił Surface Go, komputer hybrydowy zaprojektowany na rynek edukacyjny. Chociaż zaczęło się od 399 USD, niskiej ceny za urządzenie 2 w 1, cena nie była wystarczająco niska, aby przekonać zarówno szkoły, jak i uczniów do przejścia na Surface Go, który nie jest dostarczany z klawiaturą ani rysikiem. Jednocześnie zarówno Google, jak i Apple w ostatnich latach nadal wprowadzały designerskie urządzenia do szkół. Na przykład Apple jest bardzo agresywny na rynku edukacyjnym. iPad dla początkujących sprzedaje się za 329 USD lub 299 USD zniżki na edukację.

Oczekuje się, że laptopy z systemem Windows 11 SE od producentów OEM komputerów PC, takich jak Acer, Asus i Dell, trafią do kanałów edukacyjnych jeszcze w tym roku i na początku 2022 roku.

„Windows 11 SE to uproszczona wersja najnowszej wersji systemu operacyjnego firmy Microsoft”

Firma Microsoft udostępnia również wersję systemu Windows zaprojektowaną w celu zaoferowania usprawnionego środowiska, ułatwiającego uczniom i zarządzanie szkołą. System Windows 11 SE nie będzie zawierał wbudowanego sklepu z aplikacjami, ale umożliwi uczniom/kierownikom szkoły uruchamianie wybranych aplikacji innych firm, w tym Chrome i Zoom. Ogólnie rzecz biorąc, Windows 11 SE będzie wypychał internetowe aplikacje edukacyjne. Cechą systemu Windows 11 SE jest to, że komputery z tą wersją systemu operacyjnego z licencjami na oprogramowanie Microsoft 365 będą mogły zapisywać pliki lokalnie, co oznacza, że ​​uczniowie mogą je otwierać, gdy nie mają połączenia z Internetem. Gdy uczniowie będą online, będą mogli synchronizować zmiany.

READ  Call of Duty blokuje 350000 kont w grach takich jak Warzone

System Windows 11 SE będzie dostępny dopiero po wstępnym załadowaniu na nowych urządzeniach przeznaczonych na rynek edukacyjny. Mówiąc najprościej, Microsoft nie planuje udostępniać systemu Windows 11 SE na istniejącym sprzęcie za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania ani sprzedawać nowego systemu operacyjnego osobno na rynku. Komputery z systemem Windows 11 SE będą dostępne w edukacyjnych kanałach zakupowych. Według Microsoftu nowy system operacyjny nie będzie sprzedawany klientom biznesowym ani indywidualnym.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *