Microsoft po cichu wypuszcza nową aplikację e-mail na komputery PC, Mac i telefony

Microsoft uruchamia nowy program pocztowy, który zastąpi dotychczasowy Outlook na komputerach z systemem Windows.

Nowe narzędzie, o którym mówi się, że nosi kryptonim Project Monarch, ma na celu obsługę poczty e-mail międzyplatformowej. Ujednolici to całe oprogramowanie pod jedną marką, a także zaktualizuje istniejącą aplikację kalendarza.

Uważa się, że aplikacja działa w systemach Windows 10, Windows 11, macOS i Internecie, umożliwiając firmie Microsoft zastąpienie istniejących klientów Outlook Win32, UWP i Outlook dla komputerów Mac. Microsoft ma obecnie różne wersje swojego klienta poczty e-mail dla każdej platformy. Docelowo nowy klient powinien zachowywać się jak Outlook dla sieci Web.

Oprogramowanie może być dostępne do użytku już w marcu lub kwietniu 2022 r. jako część aplikacji One Outlook, przed publiczną premierą jesienią 2022 r.

Projekt, ZDNet Raporty, najwyraźniej był testowany wewnętrznie przez kilka miesięcy z dużą grupą pracowników.

Mówi się, że Microsoft będzie próbował nakłonić użytkowników Windowsa do korzystania z nowego Outlooka, ale nie zmusi to użytkowników do przełączenia się na niego.

Microsoft nie odpowiedział na prośbę o komentarz z The Independent przed czasem prasowym.

Oprócz klienta poczty e-mail Microsoft powoli aktualizuje również Paint, narzędzie do wycinania i inne aplikacje.

Ma również w końcu wprowadzić aplikacje na Androida do systemu Windows 11 za pośrednictwem Microsoft Store i Amazon App Store, coś, co firma reklamowała, gdy Nowy system operacyjny został uruchomiony w październiku ubiegłego roku Ale od tego czasu zaginął w wersjach.

„Ulepszenia paska zadań z wyciszaniem i wyłączaniem wyciszania połączeń, łatwiejsze udostępnianie okien i przenoszenie pogody na pasek zadań, a także wprowadzenie dwóch nowych przeprojektowanych aplikacji, Notatnika i odtwarzacza multimedialnego” — napisał Panos Panay z firmy Microsoft Post na blogu wczoraj.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top