Nadeszła nowa fala tanich monitorów do gier mini LED

Nadeszła nowa fala tanich monitorów do gier mini LED
Obraz wykorzystano za zgodą właściciela praw autorskich

Monitory do gier z technologią HDR stają się obecnie popularne. Niezależnie od tego, czy jest to OLED, czy Mini-LED, w końcu można uzyskać naprawdę wspaniałe wrażenia HDR na ekranie. Jednak do niedawna trzeba było na to wydawać dużo pieniędzy.

Wejdź na nową falę monitorów do gier Mini-LED w cenach już od 280 USD, co stawia pod znakiem zapytania monitory o podobnej cenie, które są podświetlane krawędziowo lub nie mają żadnego lokalnego przyciemnienia. Być może masz rację, będąc sceptycznym, i chociaż te nowe monitory nie mogą się równać z niektórymi z najlepszych monitorów do gier, stanowią one duży krok naprzód w udostępnianiu odpowiednich wyświetlaczy HDR znacznie większej liczbie graczy.

SOC

Jednym z najtańszych mini wyświetlaczy LED, jaki znajdziesz w Internecie, jest

AOC Q27G3XMN

, 27-calowy monitor do gier QHD (2560 x 1440) z częstotliwością odświeżania do 180 Hz i krótkim czasem reakcji 1 ms (GtG). Cena 280 dolarów wydaje się niewiarygodna jak na monitor do gier posiadający certyfikat VESA DisplayHDR 1000, co oznacza, że ​​powinien mieć maksymalną jasność 1000 nitów. Jest nawet objęty trzyletnią gwarancją.

Teraz AOC jest wyraźnie marką, która sprzedaje monitory po ogólnie niższej cenie. Ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. To właśnie strefy przyciemniania pozwalają panelowi Mini-LED ominąć w zamian tradycyjne podświetlenie LED, zapewniając głębszą czerń i jaśniejsze światła. Jednak ten monitor jest wyposażony tylko w 336 lokalnych stref przyciemniania.

Ale spójrzmy na wszystko z innej perspektywy. Panel Mini-LED zastosowany w Asusie ROG Zephyrus G14 ma 504 strefy przyciemniania, natomiast nowszy (i większy) panel ROG Strix Scar 18 ma 2000 stref przyciemniania. Najwyższy model 16-calowego MacBooka Pro ma 2554 strefy przyciemniania na panelu Mini-LED, co pozwala uzyskać jasność do 1600 nitów.

READ  Jednostka podpisuje nową umowę o wsparciu wojska i rządu USA

Na większym 27-calowym ekranie potrzeba więcej stref przyciemnienia, aby uzyskać równomierny kontrast i uzyskać w połowie przyzwoitą wydajność HDR. 4K Acer Predator X32 FP Posiada 576 stref ściemniania, a jednocześnie jest bardzo wysokiej klasy

ZobaczSonic XG321UG

Zawiera 1152 strefy.

Ale znowu to cena sprawia, że ​​te nowe monitory są wyjątkowe. Sami jeszcze tego nie testowaliśmy, ale jest to jeden z Wczesne recenzje roszczeń Monitors Unboxed Ten ekran zapewnia zaskakująco mocne wrażenia HDR w stosunku do ceny. Zgodnie z oczekiwaniami, wadami mniejszej liczby stref przyciemnienia są rozkwity i artefakty, szczególnie na jasnych obiektach w ciemnym otoczeniu, takich jak kursor w aplikacji działającej w trybie ciemnym lub białe napisy w ciemnej scenie z filmu.

Jeśli brzmi to dla ciebie denerwująco, jest to w porządku. Na szczęście wiele innych wyświetlaczy Mini-LED rekompensuje tę różnicę.

Bardziej wspaniały szef

Trwa. Na przykład. Który został niedawno uruchomiony Cooler Master Tempest GP2711 Ekran do gier. Następca Tempest G27Q, ten nowy mini monitor LED ma kilka ulepszeń. Zamiast tradycyjnego panelu IPS zastosowano panel VA, aby poprawić ogólny kontrast i zredukować efekty halo – podobnie jak AOC Q27G3XMN.

27-calowy panel oferuje rozdzielczość 2560 x 1440 i częstotliwość odświeżania 165 Hz, a także obsługę gamy kolorów 99% sRGB i 95% DCI-P3. Jest również skalibrowany fabrycznie i wyposażony w odstęp źrenicy z certyfikatem TUV, wbudowany przełącznik KVM i opatentowany pasywny system chłodzenia, a wszystko to w cenie 449 USD (po wejściu do sprzedaży).

GP2711 ma o 1500 nitów większą jasność i jest wyposażony w 576 stref przyciemniania. To przenosi go poza obszar budżetu i do bardziej szanowanej liczby lokalnych stref przyciemnienia. Wiąże się to z własnymi problemami – Jak zauważyli obserwatorzy Unboxed Jednak Cooler Master udostępnia już nową aktualizację oprogramowania sprzętowego, która ma poprawić wydajność HDR.

READ  Procreate wprowadza nową aplikację dla użytkowników iPadów: wszystkie szczegóły

Nie recenzowaliśmy żadnego z tych monitorów i będziemy musieli je przetestować, aby sami uzyskać lepszą ocenę jakości. Ale chodzi o to, że podświetlenie Mini-LED staje się znacznie tańsze, a fakt, że te wyświetlacze wydają się generować przyzwoitą ilość HDR, zmienia zasady gry.

Widzieliśmy już spadek cen monitorów do gier OLED, a Alienware 27 QD-OLED wyceniono na 900 dolarów. Miejmy nadzieję, że z czasem te urządzenia również staną się tańsze, ale wygląda na to, że na rynku przez wiele lat będzie miejsce na niedrogie małe wyświetlacze LED.

Zalecenia redaktorów
Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *