Najnowsza aktualizacja Oculus zapewnia obsługę przechwytywania w rzeczywistości mieszanej

Oculus wkrótce wyda oprogramowanie v29 dla słuchawek Quest i Quest 2, a to oprogramowanie dodaje więcej funkcji i funkcji do oferty. Najbardziej ekscytującą funkcją jest nowa funkcja Overlay Live Streaming, która umożliwia łatwe nagrywanie pokazu rzeczywistości mieszanej za pomocą rzeczywistości wirtualnej nałożonej na zawartość wyświetlaną w słuchawkach. Według Oculus każda aplikacja VR obsługująca przesyłanie i nagrywanie będzie działać z tą funkcją.

Wszystko, czego potrzebujesz, to przynajmniej iPhone XS lub nowszy, zestaw słuchawkowy Quest i aplikacja Oculus na iOS zaktualizowana do nowej wersji przeznaczonej dla „podzbioru użytkowników”. Następnie włączasz tę funkcję i ktoś kieruje na Ciebie aparat (lub kieruje go na siebie).

Istnieją inne funkcje, o których warto wspomnieć w tej wersji oprogramowania, ale chcę się dłużej skupić na tym, jak wygląda nakładka na żywo z technologii. Poprzednie rozwiązanie dla firmy to Narzędzie do przechwytywania rzeczywistości mieszanej W przypadku Quest PC i Rift S wymagało to sporo drogiego sprzętu, w tym urządzenia z 16 GB pamięci RAM, przyzwoitej karty graficznej, kamery internetowej 1080p, routera Wi-Fi 5 GHz i oczywiście Twojego zielonego ekranu. Ale dla szczęśliwych użytkowników iOS, którzy otrzymali aktualizację aplikacji, ulepszona funkcja Oculus wyeliminowała potrzebę korzystania z prawie wszystkich tych narzędzi. Potrzebujesz tylko własnych słuchawek i telefonu.

W innych wiadomościach nadawczych Oculus umożliwia przechwytywanie tego, co mówisz, do wbudowanego mikrofonu słuchawek podczas sesji castingowych lub podczas nagrywania wideo. Rozszerza również obsługę wielu użytkowników i funkcję udostępniania aplikacji dla oryginalnych właścicieli Quest, dzięki czemu wiele osób może udostępniać gry na jednym słuchawce. Te funkcje były pierwotnie ograniczone do Quest 2, Ale Oculus spełnia swoje zobowiązanie, że doprowadzi ich do Wyprawy.

Istnieje aplikacja Pliki, która została dostarczona z tą aktualizacją i będzie znajdować się w bibliotece aplikacji. Oculus mówi w swoim poście na blogu Będziesz mógł pobierać i przesyłać pliki multimedialne „do i ze swoich ulubionych witryn internetowych” za pośrednictwem wbudowanej przeglądarki zestawu słuchawkowego. Innymi słowy, przesyłanie treści do serwisów społecznościowych innych niż Facebook powinno być dużo łatwiejsze.

Najnowsze dwa dodatki obejmują aktualizację Infinite Office, która umożliwia użytkownikom iOS (z iPhone’em 7 i nowszym, z obsługą Androida wkrótce) wyświetlanie powiadomień na ekranie blokady z poziomu zestawu słuchawkowego Quest. Oculus dodaje również skrót do przejścia do interfejsu użytkownika w menu Szybkich ustawień, umożliwiając alternatywny sposób włączania go zamiast dwukrotnego klikania boku zestawu słuchawkowego.

Wreszcie Oculus zacznie wyświetlać reklamy wirtualnej rzeczywistości w aplikacji mobilnej, aby poszerzyć zakres odkrywania, zarówno dla poszukujących odbiorców, jak i dla użytkowników poszukujących nowych treści. Może to być korzystne dla młodych programistów, którzy stworzyli wysokiej jakości doświadczenia, ale nie znają bardziej popularnych aplikacji. Jeśli jednak jesteś właścicielem Questa i szukasz nowych wrażeń, proponuję sprawdzić SideQuest na PC lub Z telefonu z Androidem.

READ  Cyberpunk 2077 zawiera teraz ukrytą wersję Dooma

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *