Nowość w Mapach w iOS 16: routing z wieloma stacjami, obsługa kart transportu publicznego i nie tylko

The iOS 16 Aplikacja Mapy nie przeszła tylu zmian, co niektóre inne w aktualizacji, ale jest co najmniej jedna ważna zmiana warta odnotowania – routing z wieloma przystankami. Wyznaczanie tras z wieloma przystankami to długo oczekiwana funkcja Map, a ponadto pojawiły się inne nowe opcje.


W tym przewodniku opisano wszystkie nowe funkcje aplikacji Mapy w systemie iOS 16.

Routing z wieloma przystankami

W iOS 16 możesz po raz pierwszy zaplanować trasę z wieloma przystankami. Do tej pory można było skierować się tylko do jednej lokalizacji i było to Mapy Apple Aplikacja była daleko w tyle za konkurentami, takimi jak Waze i Google Maps, jeśli chodzi o planowanie więcej niż jednego przystanku w podróży.

ios 16 wiele map zatrzymuje routing


Po wpisaniu miejsca docelowego w aplikacji Mapy w iOS 16 możesz dotknąć przycisku Dodaj, aby wybrać wiele lokalizacji. Do jednej trasy można dodać do 15 lokalizacji, a aplikacja Mapy będzie przechodzić kolejno do każdego przystanku. Pamiętaj, że Mapy nie optymalizują trasy, więc musisz to zrobić ręcznie podczas wpisywania postojów.

Dodaj przystanek z Siri

Jeśli jesteś już w drodze i chcesz uwzględnić postój na swojej trasie, możesz użyć siri Polecenia głosowe, aby to zrobić.

Planuj ścieżki na Macu

Aby zaplanować podróż z wieloma przystankami, możesz przygotować wszystko w aplikacji Mapy na Macu, a następnie przenieść do pliku Iphone Kiedy będziesz gotowy do drogi.

Plan trasy Apple Maps Mac

Aktualizacje interfejsu mapy

Aby dostosować się do nowej opcji wyznaczania tras z wieloma przystankami, uproszczono uzyskiwanie wskazówek dojazdu. Łatwiej jest przełączać się między jazdą samochodem, chodzeniem, przechodzeniem przez skrzyżowanie, jazdą na rowerze i wspólnym przejazdem.

ios 16. Interfejs map;


Dostępne są również menu rozwijane, w których można zmienić tryb podróży, czas, w którym chcesz wyjechać, oraz opcje unikania opłat lub autostrad, co przyspiesza nawigację po preferencjach podczas uzyskiwania wskazówek.

READ  Infinix wprowadza na rynek zupełnie nową ofertę, która zatrzymuje serię NOTE 12 z ultraszybkim ładowaniem

Ostatnio używane utwory pojawią się w sekcji „Najnowsze”, co zapewni szybszy dostęp.

Skrzyżowanie kart na mapach

Karty przelewu dodane do aplikacji Portfel są zintegrowane z aplikacją Mapy, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy Twoje saldo jest niskie i dodać więcej pieniędzy bez konieczności przełączania się na aplikację Portfel.

nożyczki karta ios 16 Mapy

opłaty tranzytowe

Planując trasę tranzytową, możesz zobaczyć, ile będzie kosztować w taryfach tranzytowych w poszczególnych miastach.

ios 16 mapy cen tranzytowych

Uprawnienia do korzystania z obrazów

Aplikacja Mapy w ‌iOS 16‌ ma przełącznik, który umożliwia firmom korzystanie ze zdjęć, które przesyłasz za pomocą wbudowanej funkcji oceny map. Dotyczy to firm, które przesyłają zdjęcia do Map i obejmują informacje o lokalizacji, ale nie dane identyfikacyjne.

ios 16 map uprawnienia do zdjęć

Przeprojektowanie Map Apple

Jabłko w iOS 15 Wprowadzono nowy, bardziej szczegółowy projekt w Apple Maps, który zapewnia więcej szczegółów na drogach, szlakach, terenach zielonych i nie tylko. Zaktualizowane Mapy pojawią się w następujących krajach w iOS 16‌:

  • Belgia
  • Francja
  • Izrael
  • Liechtenstein
  • Luksemburg
  • Monako
  • Holandia
  • Nowa Zelandia
  • terytoria palestyńskie
  • Królestwo Arabia Saudyjska

Przewodnik po notatkach

Czy masz pytania dotyczące Map w systemie iOS 16, znasz funkcję, którą pominęliśmy, lub chcesz wyrazić opinię na temat tego przewodnika? Wyślij nam e-mail tutaj.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top