Nowy pełnoekranowy odtwarzacz wideo Facebooka jest bardzo podobny do TikTok

Nowy pełnoekranowy odtwarzacz wideo Facebooka jest bardzo podobny do TikTok

Facebook uruchomił zaktualizowany mobilny odtwarzacz wideo, który nada wszystkim treściom wideo na platformie pionowy wygląd, powszechny w TikTok i Reels, oznajmiła Meta w oświadczeniu. Post na blogu Środa.

Zgodnie z nowym projektem Reels, Facebook Live i długie filmy będą domyślnie miały pełnoekranowy pionowy format wideo. Nowy odtwarzacz wideo zadebiutuje na urządzeniach z systemem iOS i Android w USA i Kanadzie w ciągu najbliższych kilku tygodni, a następnie w kolejnych miesiącach będzie dostępny na całym świecie.

Wcześniej Facebook korzystał z wielu formatów wideo. Być może oglądałeś dłuższy film w widoku poziomym, podczas gdy inne filmy są odtwarzane bezpośrednio w Twoim kanale Facebook. Zaktualizowany odtwarzacz automatycznie przekieruje do filmów w orientacji pionowej, ale będzie także zawierał opcję pełnoekranową w przypadku większości filmów w orientacji poziomej – wystarczy odwrócić telefon, aby oglądać w widoku poziomym.

Nowy odtwarzacz wideo Facebooka możesz obejrzeć w akcji na poniższym GIF-ie:

Nowy odtwarzacz wideo Facebooka będzie domyślnie wyświetlał filmy w pionie.
martwy

Zmieni się także wygląd i działanie odtwarzacza wideo Facebooka. Suwak pod odtwarzaczem pozwoli użytkownikom przeskakiwać do różnych części wideo. Nowe elementy sterujące pozwolą na wstrzymywanie i przewijanie do tyłu.

READ  Mortal Kombat 12 w nowym filmie od dewelopera NetherRealm

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *