Omicron Covid: wariant w Kanadzie i Holandii, kraje nakładają ograniczenia

sprawy Zmienna Omikrona Koronawirus pojawił się w poniedziałek w krajach po przeciwnych stronach świata, ponieważ wiele rządów próbowało zamknąć swoje granice, mimo że naukowcy ostrzegali, że nie jest jasne, czy nowy wariant był bardziej niepokojący niż inne wersje wirusa.

Kanada potwierdziła, że ​​był to pierwszy z dwóch przypadków wariantu między dwiema osobami, które niedawno odwiedziły Nigerię. Holandia potwierdziła 13 przypadków nowego wariantu wirusa Corona.

Studenci z Tshwane University of Technology wracają do swojej rezydencji w Pretorii w RPA.  Naukowcy z RPA, gdzie po raz pierwszy zidentyfikowano Omicron, starają się zwalczać jego rozprzestrzenianie się w całym kraju.

Dennis Farrell/AFP

Studenci z Tshwane University of Technology wracają do swojej rezydencji w Pretorii w RPA. Naukowcy z RPA, gdzie po raz pierwszy zidentyfikowano Omicron, starają się zwalczać jego rozprzestrzenianie się w całym kraju.

Izrael zdecydował się zakazać wjazdu obcokrajowcom, a Maroko oświadczyło, że zawiesi na dwa tygodnie wszystkie przychodzące loty z całego świata – największe z rosnącego zestawu ograniczeń podróży nałożonych przez kraje na całym świecie, które starają się spowolnić rozprzestrzenianie się alternatywy . .

Potwierdzone lub podejrzewane przypadki nowego wariantu Pojawił się już w kilku krajach Europy, a także w Izraelu i HongkonguZaledwie kilka dni po tym, jak to się stało Zidentyfikowane przez naukowców w RPA.

Czytaj więcej:
* Nowa Zelandia dobrze przygotowana do wykrywania i przechowywania nowego wariantu Omicron Covid — ekspert
* Covid-19: Dlaczego nazywa się Omicron i wszystko, co musisz wiedzieć o nowym wariancie
* Australijski rząd nakłada zakaz podróżowania do Afryki z powodu nowego wariantu Omicron Covid-19

Podejście „najpierw działaj, zadaj pytania później” odzwierciedlało rosnące zaniepokojenie pojawieniem się potencjalnie bardziej zaraźliwego wariantu prawie dwa lata po pandemii, która zabiła ponad 5 milionów ludzi, zburzyła życie i zaburzyła gospodarki na całym świecie.

Zauważając, że wariant został już odkryty w wielu krajach, a to jest Zamknięcia graniczne Wpływ WHO jest często ograniczony Wezwał do otwarcia granic.

Wariant ten został zidentyfikowany dopiero w zeszłym tygodniu i wiele na jego temat pozostaje nieznanych, w tym czy jest bardziej zaraźliwy, bardziej podatny na poważną chorobę, czy też może lepiej unikać ochrony przed szczepionką. Jednak wiele krajów podjęło szybkie działania, co odzwierciedlało zaniepokojenie wszystkim, co mogłoby przedłużyć pandemię, która zabiła ponad 5 milionów ludzi.

Izrael zgodził się odmówić wjazdu obcokrajowcom i wykorzystać kontrowersyjną technologię śledzenia kontaktów w ramach swoich wysiłków na rzecz rozprawienia się z nowym wariantem koronawirusa.

Ariel Szalit/AFP

Izrael zgodził się odmówić wjazdu obcokrajowcom i wykorzystać kontrowersyjną technologię śledzenia kontaktów w ramach swoich wysiłków na rzecz rozprawienia się z nowym wariantem koronawirusa.

Tymczasem dr Francis Collins, dyrektor National Institutes of Health w USA, podkreślił, że nie ma jeszcze danych sugerujących, że nowy wariant powoduje cięższą chorobę niż poprzednie warianty Covid-19.

„Myślę, że jest bardziej zaraźliwy, gdy spojrzy się na to, jak szybko rozprzestrzenia się w wielu prowincjach w Afryce Południowej. Ma to tę zaletę, że jest szczególnie prawdopodobne, że rozprzestrzenia się z osoby na osobę. … Nie wiemy, czy jest może konkurować z Deltą” – powiedział Collins w CNN stan związku.

Collins powtórzył wielu ekspertów, mówiąc, że wiadomości powinny skłonić wszystkich do podwojenia wysiłków, aby użyć narzędzi, które już ma świat, w tym szczepionek, dawek przypominających i środków, takich jak noszenie masek.

„Wiem, Ameryko, naprawdę jesteś zmęczony słuchaniem tych rzeczy, ale wirus nie zmęczył się nami” – powiedział Collins.

Holenderski urząd ds. zdrowia publicznego potwierdził, że 13 osób, które przybyły z RPA w piątek, uzyskało jak dotąd pozytywny wynik testu na obecność Omicron.

Byli wśród 61 osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa po przybyciu na ostatnie dwa loty na lotnisko Schiphol w Amsterdamie przed wprowadzeniem zakazu lotów. Natychmiast zostali odizolowani, głównie w pobliskim hotelu.

Władze Australii Dwóch podróżników, którzy przybyli do Sydney z Afryki, powiedziało, że jako pierwsi uzyskali pozytywny wynik testu na wariant omikronowy w kraju..

Przybysze z dziewięciu krajów afrykańskich są teraz zobowiązani do poddania się kwarantannie w hotelu po przybyciu. Dwa niemieckie landy zgłosiły łącznie trzy przypadki dla podróżnych powracających w weekend.

Izrael przeniósł się do kwarantanny wszystkich Izraelczyków pochodzących z zagranicy.

„Ograniczenia na granicach kraju nie są łatwym krokiem, ale tymczasowym i koniecznym krokiem” – powiedział premier Naftali Bennett na początku cotygodniowego posiedzenia gabinetu.

Dr Ran Palisser, przewodniczący rządowego komitetu doradczego ds. Covid-19, powiedział izraelskiemu nadawcy publicznemu Kanowi, że nowe środki są konieczne ze względu na „mgłę wojny” otaczającą nowy wariant, mówiąc, że „najlepiej działać wcześnie i zdecydowanie”. aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.

Pasażerowie w maskach ochronnych przybywają na lotnisko Ben Gurion w pobliżu Tel Awiwu w Izraelu.

Ariel Szalit/AFP

Pasażerowie w maskach ochronnych przybywają na lotnisko Ben Gurion w pobliżu Tel Awiwu w Izraelu.

Marokańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych napisało na Twitterze, że wszystkie przychodzące loty do kraju Afryki Północnej zostaną zawieszone „aby zachować osiągnięcia Maroka w walce z epidemią i chronić zdrowie obywateli”.

Maroko jest w czołówce szczepień w Afryce i przez kilka miesięcy w 2020 roku utrzymywało swoje granice zamknięte z powodu pandemii.

Holenderski minister zdrowia Hugo de Jong powiedział, że zwrócił się do krajowego instytutu zdrowia publicznego o poradę, czy potrzebne są dodatkowe ograniczenia w podróżowaniu, ale chciał skoordynować działania ze swoimi odpowiednikami z UE, ponieważ „myślę, że są to kroki, które musimy podjąć razem”.

Rząd RPA zareagował gniewnie na zakaz podróżowania, który, jak powiedział, był „bliżej ukarania RPA za zaawansowane sekwencjonowanie genetyczne i możliwość szybszego odkrywania nowych wariantów”. Powiedziała, że ​​będzie próbowała przekonać kraje, które go narzuciły, do ponownego rozważenia.

Nowy format wywołał niepokój na całym świecie.

Andy Wong/AFP

Nowy format wywołał niepokój na całym świecie.

Światowa Organizacja Zdrowia wysłała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​„jest po stronie krajów afrykańskich”, zauważając, że ograniczenia w podróżowaniu mogą odgrywać „rolę w nieznacznym ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, ale stanowią duże obciążenie dla życia i źródeł utrzymania”. Powiedziała, że ​​jeśli istnieją ograniczenia, powinny być one oparte na nauce, a nie nachalne.

W Europie, z których wiele już odnotowuje gwałtowny wzrost liczby przypadków w ostatnich tygodniach, urzędnicy mają się na baczności.

Zjednoczone Królestwo Po wykryciu dwóch przypadków Omicron zaostrzono przepisy dotyczące noszenia masek i testowania przed przyjazdami z zagranicyAle brytyjski minister zdrowia Sajid Javid powiedział, że rząd nie jest nawet w pobliżu powrotu do pracy z domu lub podjęcia bardziej rygorystycznych środków dystansowania społecznego.

„Teraz wiemy, że tego rodzaju środki mają bardzo wysoką cenę, zarówno ekonomicznie, jak i społecznie, pod względem skutków zdrowotnych innych niż Covid, takich jak wpływ na zdrowie psychiczne” – powiedział Sky News.

Regent Street w Londynie.  Wiele krajów przeniosło się w piątek, aby wstrzymać podróże lotnicze z Republiki Południowej Afryki, a zapasy w Azji i Europie spadły w odpowiedzi na wiadomość o nowym, potencjalnie bardziej zakaźnym typie wirusa Covid-19.

Alberto Bezzali / AFP

Regent Street w Londynie. Wiele krajów przeniosło się w piątek, aby wstrzymać podróże lotnicze z Republiki Południowej Afryki, a zapasy w Azji i Europie spadły w odpowiedzi na wiadomość o nowym, potencjalnie bardziej zakaźnym typie wirusa Covid-19.

Hiszpania ogłosiła, że ​​od 1 grudnia nie będzie już przyjmować niezaszczepionych brytyjskich gości. Francja nadal płaci szczepienia i posiłki.

David Hoy, ekspert w dziedzinie chorób układu oddechowego i doradca rządowy ds. epidemii w Hongkongu, zgodził się ze strategią.

Powiedział, że dwie osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na wariant Omicron, otrzymały Szczepionka Pfizera(e) Wykazali bardzo łagodne objawy, takie jak ból gardła.

„Szczepionki muszą działać, ale nastąpi pewien spadek ich skuteczności” – powiedział.

Molson donosi z Berlina, Collins z Kolumbii w Południowej Karolinie. Zen Su w Hongkongu, Adam Shrek w Bangkoku i dziennikarze Associated Press na całym świecie przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Covid-19: przypadki w Wielkiej Brytanii potwierdzają dowody na to, że hospitalizacja jest mniej prawdopodobna w przypadku Omicron

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top